EUR/USD:
Później kurs euro w relacji do dolara lekko osłabił się i na początku handlu w Europie kształtował się w okolicach 1,3900. Jednak kolejne godziny handlu na Starym Kontynencie działały na korzyść europejskiej waluty. Około godziny 17.00 główna para walutowa znajdowała się na poziomie 1,3975.
Dziś opublikowana została dynamika produkcji przemysłowej ze strefy euro, która wyniosła w styczniu 6,6 proc. r/r, podczas kiedy oczekiwano 6,4 proc. r/r. Z kolei w ujęciu miesiąc do miesiąca dynamika tego wskaźnika wyniosła 0,3 proc.
Na jutro zaplanowana jest decyzja Federalnego Komitetu Otwartego Rynku na temat stóp procentowych. Znacznie bardziej niż postanowienie inwestorów interesować będzie towarzyszący mu komunikat. Zarówno wydarzenie, jak i podążający w ślad za nim komentarz, mogą istotnie wpłynąć na notowania głównej pary walutowej.
Dowiedz się także: Jakie zmiany zaszły na zagranicznym rynku walutowym w lutym?
EUR/PLN:
Wprawdzie złoty w relacji do euro zdołał zakończyć piątek na poziomie 3,9700, jednak dzisiejsza sesja przyniosła powrót deprecjacji krajowej waluty. Kurs EUR/PLN ponownie wzrósł w okolice ważnego oporu 4,04. Póki co, poziom ten skutecznie ograniczania dalsze osłabienie złotego względem euro. Natomiast jego ewentualne przełamanie otworzyłoby drogę do wzrostu kursu w okolice 4,10.
Polecamy serwis: Inwestycje
USD/PLN:
Spokojnie przebiegały dziś notowania złotego w relacji do dolara. Kurs USD/PLN poruszał się w wąskim przedziale wahań 2,8720-2,8960.
Michał Fronc
Departament Analiz
DM TMS Brokers S.A.