REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

To był rekordowy rok dla poznańskiej fabryki Volkswagena

To był rekordowy rok dla poznańskiej fabryki Volkswagena / fot. Volkswagen
To był rekordowy rok dla poznańskiej fabryki Volkswagena / fot. Volkswagen
Volkswagen

REKLAMA

REKLAMA

Produkcja aut Volkswagen

Volkswagen

Volkswagen

REKLAMA

Blisko 240 tysięcy wyprodukowanych samochodów, wzrost zatrudnienia do ponad 11 tysięcy osób, rekordowa produkcja odlewów – takimi wynikami zakończył 2017 rok Volkswagen Poznań. Do tych rekordów w produkcji dodać należy fakt, że nowa fabryka modelu VW Crafter we Wrześni uruchomiła już produkcję wszystkich z 69 zaplanowanych wariantów. A to oznacza, że produkcja Craftera w tym roku osiągnie 70 tysięcy sztuk.

REKLAMA

- To był bardzo ciekawy i intensywny rok dla naszej firmy – podsumowuje Jens Ocksen, prezes Volkswagen Poznań.  – Zrealizowaliśmy wiele projektów w różnych obszarach działania fabryki, między innymi wystartowaliśmy z produkcją nowych wariantów Craftera, zamknęliśmy proces negocjacji ze związkiem zawodowym. Przygotowujemy się też do rozbudowy zakładu w Antoninku, która rozpocznie się niebawem i pozwoli na to, by w 2020 roku zakład był gotowy na produkcję nowego auta – Caddy 5, także w wersji z alternatywnym napędem.

Znaczne zwiększenie produkcji odnotowano również w wypadku Caddy – w 2017 roku z taśm fabryki w Poznaniu zjechało 164 668 egzemplarzy, czyli najwięcej od czasu powstania Volkswagen Poznań w 1993 roku. W stosunku do poprzedniego roku liczba wyprodukowanych Caddy zwiększyła się w 2017 roku o 3,8 procent.

- Osiągnięcie takiej liczby w produkcji  samochodów  wymagało od nas dużej dyscypliny i ogromnego zaangażowania naszych pracowników – zauważa Dietmar Mnich, dyrektor zakładu Caddy/T w Antoninku.

Ponad 40 tysięcy pojazdów użytkowych wyprodukowano we Wrześni w pierwszym roku po jej uruchomieniu. W tej chwili dostępne są już wszystkie z 69 wariantów pojazdów.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

- W przyszłym roku powstanie też u nas osobowa wersja Craftera – zapowiada Ralf Nitzschke, szef zakładu Crafter we Wrześni.  – Najważniejsze, że działamy zgodnie z planem, odpowiadając na oczekiwania klientów – dodaje.

REKLAMA

Z kolei Odlewnia Volkswagen Poznań zamknęła rok 2017 wynikiem 4 562 460 wyprodukowanych komponentów, tj. o 100 989  więcej niż w roku 2016, zużywając tym samym 29 524 ton aluminium. W 2017 roku Odlewnia Volkswagen Poznań obrała nowy kierunek w stronę elektromobilności. W sierpniu zakład uzyskał zlecenie na produkcję obudowy przekładni dla modułowej platformy MEB do budowy samochodów  z  napędem elektrycznym.

- Uczestnictwo w projekcie dotyczącym budowy pojazdów elektrycznych jest dla nas bardzo ważne. Poszerzenie portfolio produktów Odlewni Volkswagen Poznań gwarantuje bezpieczną przyszłość dla zakładu, jak również dla jego pracowników – mówi dr Thomas Kreuzinger- Janik, dyrektor odlewni VWP.

Zakład Zabudów Specjalnych Volkswagen Poznań zakończył 2017 rok najlepszym wynikiem w historii, zabudowując blisko 60 tysięcy pojazdów, między innymi dla polskiej i niemieckiej  policji. Cztery zakłady Volkswagen Poznań zatrudniały na koniec 2017 roku blisko 11 tysięcy osób, co sprawia, że firma jest największym pracodawcą w Wielkopolsce i jednym z największych w Polsce.

- Zakończyliśmy negocjacje płacowe, przygotowujemy się do kolejnych rekrutacji i uruchomienia trzeciej zmiany w zakładzie Craftera we Wrześni – mówi Jolanta Musielak, członek zarządu ds. Personalnych i Organizacji Volkswagen Poznań. – Przed nami wiele wyzwań związanych z digitalizacją, zmianami demograficznymi oraz przystosowaniem pracowników do produkcji 4.0.

W Volkswagen Poznań wszyscy pracownicy objęci są opieką zdrowotną na terenie poszczególnych zakładów. Dodatkowo mają możliwość przystąpienia do Pakietu Medycznego, który w zakresie podstawowym jest opłacany przez pracodawcę, a także mogą skorzystać z Pracowniczego Programu Emerytalnego.

Źródło: Materiały prasowe

To był rekordowy rok dla poznańskiej fabryki Volkswagena / fot. Volkswagen
Volkswagen
To był rekordowy rok dla poznańskiej fabryki Volkswagena / fot. Volkswagen
Volkswagen
To był rekordowy rok dla poznańskiej fabryki Volkswagena / fot. Volkswagen
Volkswagen
To był rekordowy rok dla poznańskiej fabryki Volkswagena / fot. Volkswagen
Volkswagen
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Majówka może przynieść spadek cen paliw. Za benzynę Pb 95 możemy zapłacić od 6,61 do 6,72 zł za litr, a za Pb98 od 7,28 do 7,39 zł

W nadchodzący majowy weekend, kierowcy mogą spodziewać się korzystniejszych cen paliw. Eksperci portalu e-petrol.pl prognozują spadek kosztów tankowania, a to z powodu promocji oferowanych przez stacje benzynowe.

Minister zapowiadał rejestrację aut przez internet. Kiedy to będzie możliwe? Data jest znana

Rejestracja auta online będzie. To dobra informacja. Gorsza jest taka, że trzeba będzie na nią poczekać. Wstępnie szefostwo CEPiK mówi nawet o terminie 30 miesięcy. Czy taka rejestracja będzie wymagać wizyty w wydziale komunikacji?

Pożar samochodu elektrycznego. Co zrobić? Jak się zachować?

Pożar Luciad Air w Warszawie sprawił, że na tapet powrócił temat pożarów samochodów elektrycznych. Jak w razie pojawienia się ognia powinien zachować się kierujący pojazdem i inni użytkownicy drogi? Jak gasić ogniwa zawarte w baterii?

Jazda na rolkach i wrotkach a przepisy drogowe. Rolkarz to pieszy czy kierujący? Jakie ma obowiązki?

Sezon na rolki i wrotki startuje wraz z pierwszymi objawami wiosny. A to oznacza, że warto przypomnieć zasady poruszania się tymi "środkami transportu". Bo ich również dotyczą przepisy drogowe. Na jakie konkretnie zasady wskazują?

REKLAMA

To już pewne: samochód zarejestrujesz przez Internet, koniec z kolejką w urzędzie po tablice. Znamy termin

Samych tablic rejestracyjnych jeszcze z sieci nie ściągniemy – choć kto wie, może za jakiś czas będzie można je wydrukować techniką 3D albo zmienią się przepisy i auta dopuszczone do ruchu będą inaczej znakowane niż formie tablic – ale wkrótce formalności związane z rejestracją załatwimy sami przez Internet. Teraz to jest możliwe tylko jeśli upoważnimy do tego dealera w salonie – i to nie każdego.

Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

Drogowa kumulacja na Śląsku. Pijany kierowca z potrójnym zakazem prowadzenia i poszukiwany w jednym aucie

Myśleliście, że nic już was nie zdziwi? No to przeczytajcie tę historię. Policjanci z będzińskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej Opla. Jak się okazało, jego kierowca był pijany. I miał potrójny zakaz prowadzenia. A to dopiero początek czarnej serii.

Jak sprawdzić kontrahenta w branży TSL?

Podstawą każdej współpracy biznesowej jest zaufanie. A nic tak nie wzmaga jego poziomu, jak... kontrola i wcześniejsze sprawdzenie kontrahenta. Jak zweryfikować partnerów z branży TSL? To ważne pytanie, aby nie dać się złapać w oszustwo "na zlecenie transportowe".

REKLAMA

Dłuższa trasa elektrykiem: ładowanie auta przestaje być problemem bo sieć stacji zaczyna się pokrywać z siecią Biedronki

Wkrótce ruszając w dalszą trasę samochodem elektrycznym i szykując plan podróży łatwiej będzie wybrać market Biedronki na trasie na przerwę połączoną z ładowaniem auta niż przeglądać samą sieć dostępnych stacji ładowania. Biedronka we współpracy z firmą Powerdot stara się w szczególności wypełniać nowymi stacjami ładowania wszelkie białe plamy polskiej elektromobilności.

Blisko milion pasażerów. Tylu w 2023 r. przewiozły wąskotorówki. Nie wiedzieliście, że takie pociągi jeszcze jeżdżą?

Koleje wąskotorowe po latach zapomnienia znów stają się popularne w Polsce. W 2023 r. podróżowało nimi ponad 948 tys. osób. To prawie dwukrotnie więcej niż przed 10 laty. A to nie koniec ciekawych statystyk.

REKLAMA