| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Rynek > Przed świętami tanieje benzyna

Przed świętami tanieje benzyna

Wydaje się, że podwyżki cen towarzyszące zazwyczaj przedświątecznemu szaleństwu zakupowemu nie dotyczą paliw. Ceny benzyny bezołowiowej, jak i oleju napędowego z tygodnia na tydzień spadają.

Według informacji portalu e-petrol.pl obniżka to średnio 3 gorsze na litrze oleju napędowego oraz benzyny bezołowiowej PB95.

Gaz LPG potaniał średnio o 1 gr do ceny 2,72 zł/l, przy czym eksperci oceniają, że trudno spodziewać się obniżenia cen LPG poniżej poziomu 2,70 zł/l w średniej skali ogólnopolskiej.

Zobacz też: Mitsubishi Lancer najbardziej niezawodnym modelem ostatnich 15 lat

Największy spadek średniej ceny zanotowano w przypadku najdroższej benzyny - wysokooktanowej PB98 - zanotowano spadek średniej ceny za litr o 6 gr do poziomu 5,73 zł/l.

Województwo, w którym odnotowano najniższe ceny paliw w tym tygodniu to Śląskie z cenami: 5,44 zł/l PB95 i 5,57 zł/l ON. Najwyższe ceny zanotowano w woj. Zachodniopomorskim, gdzie benzyna PB95 kosztuje 5,57 zł/l, a olej napędowy 5,66 zł/l.

Miastem, w którym kupimy paliwo najtaniej jest Lublin. Za litr benzyny bezołowiowej PB95 płacimy w stolicy lubelszczyzny 5,33 zł, a za litr oleju napędowego 5,51 zł. Z kolei najwyższe ceny poszczególnych paliw odnotowano w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie za litr oleju napędowego zapłacimy - 5,68 zł/l i w Opolu, gdzie za litr benzyny bezołowiowej PB 95 zapłacimy 5,68 zł/l.

Źródło: e-petrol.pl

Zobacz też: Gdzie po leasing i co decyduje o wyborze firmy leasingowej?

reklama

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

tankowanie, wlew paliwa Fot. Fotolia
tankowanie, wlew paliwa Fot. Fotolia

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Rzecznik Ubezpieczonych

Rzecznik Ubezpieczonych reprezentuje interesy osób ubezpieczających, ubezpieczonych, uposażonych lub uprawnionych z umów ubezpieczenia, członków funduszy emerytalnych, uczestników pracowniczych programów emerytalnych, osób otrzymujących emeryturę kapitałową lub osób przez nie uposażonych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »