| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Rynek > 88 mln zł na przebudowę ulicy w Białymstoku

88 mln zł na przebudowę ulicy w Białymstoku


Ministerstwo Rozwoju Regionalnego poinformowało, że miasto Białystok i Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości podpisały umowę w sprawie przedłużenia ulicy Piastowskiej w Białymstoku.

Koszt inwestycji to 88 mln złotych, z czego 52,4 mln złotych to dotacja z unijnego programu Rozwój Polski Wschodniej. Za te pieniądze uda się przebudować 4 km drogi. Przetarg został rozstrzygnięty, a wkrótce ma zostać podpisana umowa z wykonawcą, czyli konsorcjum firm MIPA Białystok i Przedsiębiorstwa Drogowego z Mińska Mazowieckiego. Wykonawca ma wejść na plac budowy na przełomie września i października.

Pierwotnie planowany koszt inwestycji to 81,1 mln zł (o takiej wartości inwestycji informuje Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości), ale po przetargu okazało się, że będzie on wyższy i wyniesie 88 mln zł.

Zobacz również: Opłaty na A4 mogą spowodować zakorkowanie Opola

W ramach projektu ma zostać zbudowane przedłużenie ulicy Piastowskiej od ulicy Sybiraków do ulicy Wysockiego. Przebudowana zostanie dwujezdniowa ul. Piastowska na odcinku od ul. Mieszka I do ul. Towarowej oraz wybudowana od podstaw dwujezdniowa ulica na odcinku od Towarowej do Wysockiego. Powstanie też wiadukt nad torami kolejowymi, ścieżki rowerowe oraz chodniki dla pieszych. Przebudowana również będzie kanalizacja.

Program Operacyjny Rozwój Polski Wschodniej jest realizowany ze środków UE (Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego) oraz budżetu państwa. Jest przeznaczony dla pięciu najbiedniejszych polskich województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, lubelskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Celem programu jest wyrównywanie szans rozwojowych tych regionów.

Na lata 2007-2013 przeznaczonych jest ok. 2,27 mld euro, w tym ok. 992 mln euro specjalnych środków dla najbiedniejszych regionów Unii Europejskiej. Pozostała kwota, ok. 1,3 mld euro, została przyznana przez polski rząd z ogólnej puli środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego przyznanych Polsce.

Źródło: onet

Zobacz również: 200 mln strat z powodu niedbalstwa urzędników

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

PLISZKA inżyniering przeciwpożarowy

PLISZKA inżyniering przeciwpożarowy od 1989 roku działa na polu zwiększenia świadomości społecznej w zakresie profilaktyki i bezpieczeństwa przeciwpożarowego w domach, biurach, zakładach przemysłowych itp.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK