| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Prawo > Straż miejska zadzwoni do kierowcy przed odholowaniem auta?

Straż miejska zadzwoni do kierowcy przed odholowaniem auta?

Świeżo upieczony radny Warszawy Śródmieście chce zrewolucjonizować walkę z nieprzepisowym parkowaniem. Proponuje, aby Straż miejska dzwoniła do właściciela auta i ostrzegać przed odholowaniem, pisze "Gazeta Wyborcza".

Inspiracją dla radnego Daniela Łagi była historia pewnej lekarki, której odholowano auto. - Samochód postawiłam tydzień wcześniej na miejscu parkingowym poza obrębem ulicy, przy parkomacie, na który mam wykupiony abonament - powiedziała radnemu pani doktor. - W tym czasie nie było żadnej informacji o planowanym zakazie parkowania. Przez tydzień nie korzystałam z samochodu, miałam trzy całodobowe dyżury lekarskie w szpitalu.

Zobacz również: Osiedlowy chaos: śnieg, mandaty i zgrzytanie zębów

Jak pisze "GW", radny napisał w tej sprawie do burmistrza Śródmieścia. "W listopadzie i grudniu doszło do trzech przypadków okresowej zmiany organizacji ruchu w Śródmieściu. Dotyczyło to m.in. ulic: Okólnik, Wiejska i Belwederska. Było to związane z bezpieczeństwem przedstawicieli Zgromadzenia Parlamentarnego NATO [odbyło się w listopadzie] oraz prezydenta Federacji Rosyjskiej Dmitrjia Miedwiediewa. Niestety, w każdym z opisywanych przypadków zabrakło informacji o czasie, obszarze oraz powodzie wprowadzanych zmian. Okoliczni mieszkańcy zostali pozbawieni informacji, dlaczego służby państwowe i komunalne burzą rutynę codzienności" czytamy w liście.

Radny chce zmian w procedurach obowiązujących straż miejską i proponuje, aby strażnicy powstrzymali się przed odholowaniem auta łamiącego zakaz postoju, a posiadającego wykupiony abonament dla strefy płatnego parkowania. Właściciel auta przekazywałby odpowiednim służbom informację o numerze komórkowym, a w sytuacji w której jego autu groziłoby odholowanie, strażnik dzwoniłby do tej osoby i dawali 20-30 minut na odjechanie autem. Dopiero po tym czasie mogliby interweniować.

Zobacz również: Czy kobiety jeżdżą gorzej?

Daniel Łaga ma też jeszcze jedną propozycję. Chciałby aby, wzorem mieszkańców Szczecina, kierowcy zostawiali za szybą kartkę z telefonem. W razie gdyby brakowało miejsca do parkowania, kierowca mógłby zastawić inne auto, a dzięki kartce z telefonem byłaby możliwość szybkiego skontaktowania się z nim. Radny zaczął już popularyzować akcję parkowania "na grzecznego" na Facebooku.

Pomysł radnego skomentowała rzeczniczka straży miejskiej Monika Niźniak. Jak jednak mówi dziennikarzowi "GW", na razie jednak strażnik miejski nie ma innego wyboru, niż karać kierowców za nieprawidłowe parkowanie natychmiast. Przypomniała też, że informacja o zmianie organizacji ruchu jest zawsze publikowana kilka dni wcześniej w mediach i na stronach internetowych np. Zarządu Dróg Miejskich.

Źródło: gazeta.pl

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Krzysztof Gugała

Krzysztof Gugała Ekspert w dziedzinie HR, ze specjalizacją w systemach wynagradzania, Prezes Zarządu w IDEA! Human Capital – we współpracy z Towers Watson Data Services EMEA. W branży HRM pracuje od dwudziestu sześciu lat, łącząc perspektywę doradcy, eksperta i menedżera. Posiada rozległe doświadczenie w projektowaniu i wdrażaniu strategii personalnych i systemów wspierających zarządzanie kapitałem społecznym, w szczególności systemów wynagrodzeń. Kierował projektami obejmującymi opisywanie stanowisk, wartościowanie, projektowanie polityk płacy zasadniczej i zmiennej oraz świadczeń, m.in. dla PGNiG SA, , TVN, Wyborowa SA, Tramwaje Warszawskie i kilkadziesiąt innych. Projektuje i realizuje unikalne na polskim rynku badania rynkowe w zakresie wynagrodzeń . Autor wielu publikacji w prasie specjalistycznej (m.in. HBR Polska, Personel, Zarządzanie Zasobami Ludzkimi) oraz współautor książki „Budowanie pomiar kapitału ludzkiego w organizacji”. Od 2010 prowadzi zajęcia z controllingu personalnego, benchmarkingu wynagrodzeń i systemów motywacyjnych na Akademii Leona Koźmińskiego i we Francuskim Instytucie Zarządzania

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK