REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Nabór projektów transportowych w ramach programu Łącząc Europę (CEF)

Nabór projektów transportowych w ramach programu Łącząc Europę (CEF). Fot. Fotolia
Nabór projektów transportowych w ramach programu Łącząc Europę (CEF). Fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Kolejny nabór projektów transportowych w ramach programu Łącząc Europę (CEF) nastąpi na przełomie listopada i grudnia 2015 r.

Na przełomie listopada i grudnia br. nastąpi kolejny nabór projektów transportowych w ramach programu Łącząc Europę (CEF), otwartego dla wszystkich państw członkowskich UE. Propozycje projektów już można przekazywać do Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju - ogłosił resort.

REKLAMA

Zadaniem unijnego programu Łącząc Europę jest wspieranie projektów służących poprawie połączeń infrastrukturalnych zarówno drogowych jak i energetycznych - ważnych z punktu widzenia całego kontynentu, a nie tylko pojedynczych państw.

Jak podało w środę MIR nabór planuje ogłosić Komisja Europejska wraz z Agencją Wykonawczą ds. Innowacji i Sieci. KE wstępnie określiła priorytety w ramach planowanego naboru, w które muszą się wpisywać zgłaszane przedsięwzięcia. Są to m.in.: jednolita przestrzeń powietrzna, korytarze i węzły sieci bazowej transeuropejskiej sieci transportowej TEN-T, interoperacyjność kolei, innowacje, bezpieczna infrastruktura, inteligentne systemy transportowe, autostrady morskie i projekty dotyczące połączenia sieci TEN-T z infrastrukturą państw sąsiadujących.

Zobacz też: Projekt nowelizacji ustawy o autostradach płatnych oraz o Krajowym Funduszu Drogowym

Przed przekazaniem do Komisji wszystkie wnioski o dofinansowanie muszą uzyskać akceptację państwa członkowskiego.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Resort poinformował, że wstępne propozycje polskich projektów transportowych należy składać do departamentu programów infrastrukturalnych MIR. Muszą one obejmować: krótki opis zakresu i celu projektu, planowany harmonogram ramowy realizacji, planowany budżet wraz z wyszczególnieniem źródeł finansowania, wskazanie jednego ze wstępnie określonych przez KE priorytetów w ramach planowanego naboru projektów.

Zobacz też: Konsultacje społeczne dot. projektu Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023

Wstępne propozycje projektów beneficjenci mogą już przekazywać do resortu. "Chcemy przeprowadzić preselekcję jeszcze przed oficjalnym ogłoszeniem +zaproszeń do składania wniosków+, tak by zapewnić beneficjentom optymalne warunki czasowe do przygotowania dobrej jakości wniosków aplikacyjnych" - podał resort.

Zobacz też: Konsultacje społeczne dot. projektu Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023

Po ustaleniu listy projektów i jej weryfikacji, MIR przedstawi opinię dotyczącą zaproponowanych projektów oraz poinformuje o dalszych krokach, które będzie należało podjąć w celu prawidłowego opracowania i przedłożenia do akceptacji wniosków. (PAP)

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Minister zapowiadał rejestrację aut przez internet. Kiedy to będzie możliwe? Data jest znana

Rejestracja auta online będzie. To dobra informacja. Gorsza jest taka, że trzeba będzie na nią poczekać. Wstępnie szefostwo CEPiK mówi nawet o terminie 30 miesięcy. Czy taka rejestracja będzie wymagać wizyty w wydziale komunikacji?

Pożar samochodu elektrycznego. Co zrobić? Jak się zachować?

Pożar Luciad Air w Warszawie sprawił, że na tapet powrócił temat pożarów samochodów elektrycznych. Jak w razie pojawienia się ognia powinien zachować się kierujący pojazdem i inni użytkownicy drogi? Jak gasić ogniwa zawarte w baterii?

Jazda na rolkach i wrotkach a przepisy drogowe. Rolkarz to pieszy czy kierujący? Jakie ma obowiązki?

Sezon na rolki i wrotki startuje wraz z pierwszymi objawami wiosny. A to oznacza, że warto przypomnieć zasady poruszania się tymi "środkami transportu". Bo ich również dotyczą przepisy drogowe. Na jakie konkretnie zasady wskazują?

To już pewne: samochód zarejestrujesz przez Internet, koniec z kolejką w urzędzie po tablice. Znamy termin

Samych tablic rejestracyjnych jeszcze z sieci nie ściągniemy – choć kto wie, może za jakiś czas będzie można je wydrukować techniką 3D albo zmienią się przepisy i auta dopuszczone do ruchu będą inaczej znakowane niż formie tablic – ale wkrótce formalności związane z rejestracją załatwimy sami przez Internet. Teraz to jest możliwe tylko jeśli upoważnimy do tego dealera w salonie – i to nie każdego.

REKLAMA

Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

Drogowa kumulacja na Śląsku. Pijany kierowca z potrójnym zakazem prowadzenia i poszukiwany w jednym aucie

Myśleliście, że nic już was nie zdziwi? No to przeczytajcie tę historię. Policjanci z będzińskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej Opla. Jak się okazało, jego kierowca był pijany. I miał potrójny zakaz prowadzenia. A to dopiero początek czarnej serii.

Jak sprawdzić kontrahenta w branży TSL?

Podstawą każdej współpracy biznesowej jest zaufanie. A nic tak nie wzmaga jego poziomu, jak... kontrola i wcześniejsze sprawdzenie kontrahenta. Jak zweryfikować partnerów z branży TSL? To ważne pytanie, aby nie dać się złapać w oszustwo "na zlecenie transportowe".

Dłuższa trasa elektrykiem: ładowanie auta przestaje być problemem bo sieć stacji zaczyna się pokrywać z siecią Biedronki

Wkrótce ruszając w dalszą trasę samochodem elektrycznym i szykując plan podróży łatwiej będzie wybrać market Biedronki na trasie na przerwę połączoną z ładowaniem auta niż przeglądać samą sieć dostępnych stacji ładowania. Biedronka we współpracy z firmą Powerdot stara się w szczególności wypełniać nowymi stacjami ładowania wszelkie białe plamy polskiej elektromobilności.

REKLAMA

Blisko milion pasażerów. Tylu w 2023 r. przewiozły wąskotorówki. Nie wiedzieliście, że takie pociągi jeszcze jeżdżą?

Koleje wąskotorowe po latach zapomnienia znów stają się popularne w Polsce. W 2023 r. podróżowało nimi ponad 948 tys. osób. To prawie dwukrotnie więcej niż przed 10 laty. A to nie koniec ciekawych statystyk.

Mitsubishi się rozpędza. Nowy ASX stał się właśnie starym ASX-em. Na rynku zadebiutuje nowsza wersja

Mitsubishi szykuje się do liftingu nowego ASX-a. Samochód w zmienionej formie zadebiutuje w Polsce już jesienią tego roku. Tak, dobrze zgadliście. W tle nowego ASX-a nadal powiewać będzie francuska flaga. A metod modernizacji można upatrywać w poliftingowym Capturze.

REKLAMA