| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Drogi > W październiku otwarcie nowego odcinka A1

W październiku otwarcie nowego odcinka A1

Odcinek autostrady A1, mierzący 62 kilometry łączący Nowe Marzy i Toruń, zostanie oddany do użytku już 14 października.

Na północy Polski autostrada A1 ma obecnie długość 90 kilometrów. Za przejazd z obwodnicy Trójmiasta do Nowych Marz zapłacimy 17,5 zł. Na tej trasie są trzy miejsca obsługi podróżnych, w tym po jednej stacji benzynowej dla każdego kierunku.

Zobacz też: Poprawki do ustawy o autostradach płatnych zostały przyjęte

Od 14 października kierowcy zmierzający w stronę Gdańska lub od północy w stronę Torunia, zamiast jazdy ruchliwą i zatłoczoną drogą krajową nr 1, będą mogli wybrać nowoczesną i bezpieczną autostradę A1. Pierwotnie ten fragment miał być oddany do użytku w grudniu 2011.

Za przejazd północną częścią autostrady, mierzącą 152 km, zapłacimy 28,50zł. Cena nie jest niska, ale z drugiej strony wybierając bezpłatną, niebezpieczną DK1 istnieje większe prawdopodobieństwo wypadku.

Jak wygląda trasa w kierunku południa kraju? W budowie jest obecnie 144 km od Torunia do Strykowa, leżącego na północny-wschód od Łodzi. JW. Umowie z wykonawcą można przeczytać informacje o tym, że pierwsza część autostrady od Strykowa do miejscowości Kowal ma być oddana do użytku w maju 2012 roku, a pozostała część, od węzła Kowal do Torunia, powstanie do listopada przyszłego roku.

Zobacz też: Perypetie autostrady A4

Pod koniec 2012 roku podróż z południa na północ Polski będzie krótsza i przede wszystkim bezpieczniejsza. O ile, wszystko pójdzie zgodnie z planem.

reklama

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Odcinek autostrady A1, mierzący 62 kilometry łączący Nowe Marzy i Toruń, zostanie oddany do użytku już 14 października. fot. Newspress
Odcinek autostrady A1, mierzący 62 kilometry łączący Nowe Marzy i Toruń, zostanie oddany do użytku już 14 października. fot. Newspress

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych 2017 Komentarz54.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Karolina Gierszewska

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »