Nowy Volkswagen Golf Cabriolet
Zobacz także: Test Volkswagen Golf: więcej Golfa w Golfie
reklama
reklama
Na zakup trzech poprzednich modeli Golfa Cabriolet w latach 1979 – 2002 zdecydowało się ponad 680.000 kierowców. Nowy Golf Cabriolet ma wszystko co trzeba, aby nawiązać do sukcesów poprzedników. Na pierwszy rzut oka wyróżnia go brak stałego pałąka zabezpieczającego przed skutkami dachowania. Przednie i boczne poduszki chroniące głowę i klatkę piersiową (Thorax), poduszka kolanowa kierowcy i ESP również należą do wyposażenia seryjnego. Według producenta nowy Golf Cabriolet należy do najcichszych kabrioletów, ponadto posiada jedno z najprzestronniejszych wnętrz w swojej klasie oraz bagażnik o pojemności 250 litrów, także przy schowanym dachu.
Wygląd.
Stylistyka Golfa Cabriolet w znacznym stopniu pokrywa się ze stylistyką trójdrzwiowego kuzyna. To co go wyróżnia to zmieniony tył nadwozia, bardziej płaska linia dachu i mocniej pochylona przednia szyba. Design i jakość materiałów we wnętrzu Golfa ze składanym dachem jest identyczna, jak w klasycznym Golfie.
Wyposażenie
Golf Cabriolet jest dostępny w jednej linii wyposażenia, podobnie jak Eos, Passat CC, Touareg i Phaeton. Już samo wyposażenie podstawowe jest bardzo bogate. Na zewnątrz należą do niego przyciemniane, diodowe światła tylne, 16-calowe koła z oponami 205 i chromowane listwy w osłonie chłodnicy. We wnętrzu do elementów funkcjonalnych podkreślających wysoki poziom jakości należy w pełni automatyczna obsługa składanego dachu, automatyczna klimatyzacja Climatronic, funkcja Easy-Entry komfortowych przednich foteli z regulacją wysokości, elektrycznie otwierane i zamykane wszystkie okna, aplikacje Chrom- matt, podłokietnik oraz radio RCD210 z czytnikiem MP3 i 4 głośnikami.
Silniki dysponują mocą od 105 KM do 210 KM. Przyjemność sprawiają także pracujące efektywnie dwusprzęgłowe przekładnie (DSG), dostępne dla 4 jednostek napędowych. Jeden silnik benzynowy (TSI) i oba wysokoprężne (TDI) będą oferowane z energooszczędnym pakietem BlueMotion. Poniżej zestawienie wszystkich wersji jednostek napędowych debiutujących w 2011 roku:
- 1.2 TSI – 77 kW/105 KM (6-biegowa przekładnia)
- 1.4 TSI – 90 kW/122 KM (6-biegowa przekładnia/7-biegowa DSG)
- 1.4 TSI – 118 kW/160 KM (6-biegowa przekładnia
/7-biegowa DSG) - 2.0 TSI – 155 kW/210 KM (6-biegowa DSG)
- 1.6 TDI – 77 kW/105 KM (5-biegowa przekładnia)
- 2.0 TDI – 103 kW/140 KM (6-biegowa przekładnia
/6-biegowa DSG)
Zobacz także: Volkswagen Golf czy Ford Focus?