REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Test Volvo XC70 T6: Kombi dla wybranych

Piotr Migas

REKLAMA

REKLAMA

Silnik T6 w Volvo XC70 powoduje że stateczne i luksusowe uterenowione kombi w jednej chwili potrafi zaskoczyć osiągami dając równocześnie mnóstwo frajdy z jazdy. Szkoda tylko, że niewielu będzie się mogło o tym przekonać. Volvo XC70 T6 to drogie auto.

Trudno jest jednoznacznie określić przedstawicielem jakiego rodzaju pojazdów jest Volvo XC70. Luksusowe wnętrze wprowadza nas w świat limuzyn klasy premium, bagażnik wskazuje na rodzinne kombi, a 210mm prześwitu celuje w klasę SUV. Połączenie tych wydawać by się mogło sprzecznych cech sprawia że Volvo XC70 jest autem dla koneserów, dodajmy zamożnych.

REKLAMA

Zobacz również: Opinie kierowców o Volvo XC 70

Testowany egzemplarz z jasną skórzaną tapicerką i deską rozdzielczą wykonaną z bardzo dobrych jakościowo i miękkich w dotyku materiałów, to dopiero początek doznań ze świata luksusu. Obszerne i miękkie fotele z wszechstronną elektryczną regulacją są niezwykle wygodne. Mogą być również jak w tym przypadku podgrzewane i wentylowane (również jednocześnie). Charakterystyczna dla szwedzkiej marki centralna konsola pełna jest małych przycisków. Na szczęście ich obsługa nie wymaga czytania opasłej instrukcji. Pasażerowie Volvo XC70 nie powinni mieć żadnych problemów z zajęciem wygodnej pozycji co akurat jest dość istotne gdyż Volvo świetnie sprawdza się jako kompan podczas długich podróży. Do dyspozycji mamy też ustawny, choć dość płytki bagażnik o pojemności 575 litrów. Po rozłożeniu siedzeń otrzymujemy 1600 litrów, a to już wystarczy nawet na dużą przeprowadzkę.

Wyposażenie

Nasz egzemplarz Volvo XC70 został bogato wyposażony m.in. w aktywne zawieszenie, aktywny tempomat i system monitorujący martwe pole (BLIS). Zawieszenie można regulować w trzech zakresach, jednak nawet przy ustawieniu Comfort Volvo XC70 zachowuje się wzorowo. Kolejne zakresy (Sport, Advance) warto zostawić sobie na autostradę lub górskie serpentyny. BLIS to pomocny gadżet, tym bardziej że samochód mierzy ponad 480 cm długości. Mamy jednak zastrzeżenia do pracy aktywnego tempomatu – jego działanie w polskich warunkach (drogi z jednym pasem czy brak trzeciego pasa na autostradzie) jest mocno ograniczone.

Zobacz również: Minivan z pomysłem

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Głównym punktem programu w przypadku testowanej wersji Volvo XC70 jest rzędowy, 6-cylindrowy, turbodoładowany silnik T6. Moc 304KM i 440Nm maksymalnego momentu obrotowego, to więcej niż potrzeba w większości przypadków na drodze. Masa własna wynosząca 1844kg nie jest żadną przeszkodą dla silnika Volvo który przy akompaniamencie świstu turbosprężarki katapultuje auto do 100km/h w 7,4s. Po mocniejszym wciśnięciu gazu, do wnętrza dociera wspaniały, chrapliwy dźwięk sześciocylindrowej jednostki. Oczywiście przy niższych obrotach, odpowiednie wygłuszenie kabiny dba o spokój i relaks osób podróżujących. Spalanie to średnio 17l/100km, ale wyniki oscylujące wokół 20l/100km nie są wcale trudne do osiągnięcia. Tym bardziej, że dynamiczna jazda Volvo XC70 T6 to prawdziwa przyjemność.

Niestety bardzo droga przyjemność. Testowany egzemplarz Volvo XC70 w wersji Summum wymaga wyłożenia kwoty 235 000 zł. Wystarczy wybrać kilka opcji z długiej listy wyposażenia dodatkowego, by zbliżyć się, a nawet przekroczyć magiczna barierę 300 tysięcy! Dlatego XC70 T6 jest i pozostanie kombi dla wybranych.

Volvo XC70 T6 przeznaczony jest dla ludzi ceniących komfort i oryginalność. fot. Piotr Migas
Volvo XC70 T6 to typowy crossover. fot. Piotr Migas
Volvo XC70 T6 to naspępca modelu V70 Cross Country. fot. Piotr Migas
Plastikowe elementy nadwozia Volvo XC70 T6 mają chronić lakier pezed fot. Piotr Migas
Volvo XC70 T6 to luksusowe kombi, idealne na długie trasy. fot. Piotr Migas
Volvo XC70 T6 dzięki regularnym kształtom oferuje dużo przestrzeni we wnętrzu. fot. Piotr Migas
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Majówka może przynieść spadek cen paliw. Za benzynę Pb 95 możemy zapłacić od 6,61 do 6,72 zł za litr, a za Pb98 od 7,28 do 7,39 zł

W nadchodzący majowy weekend, kierowcy mogą spodziewać się korzystniejszych cen paliw. Eksperci portalu e-petrol.pl prognozują spadek kosztów tankowania, a to z powodu promocji oferowanych przez stacje benzynowe.

Minister zapowiadał rejestrację aut przez internet. Kiedy to będzie możliwe? Data jest znana

Rejestracja auta online będzie. To dobra informacja. Gorsza jest taka, że trzeba będzie na nią poczekać. Wstępnie szefostwo CEPiK mówi nawet o terminie 30 miesięcy. Czy taka rejestracja będzie wymagać wizyty w wydziale komunikacji?

Pożar samochodu elektrycznego. Co zrobić? Jak się zachować?

Pożar Luciad Air w Warszawie sprawił, że na tapet powrócił temat pożarów samochodów elektrycznych. Jak w razie pojawienia się ognia powinien zachować się kierujący pojazdem i inni użytkownicy drogi? Jak gasić ogniwa zawarte w baterii?

Jazda na rolkach i wrotkach a przepisy drogowe. Rolkarz to pieszy czy kierujący? Jakie ma obowiązki?

Sezon na rolki i wrotki startuje wraz z pierwszymi objawami wiosny. A to oznacza, że warto przypomnieć zasady poruszania się tymi "środkami transportu". Bo ich również dotyczą przepisy drogowe. Na jakie konkretnie zasady wskazują?

REKLAMA

To już pewne: samochód zarejestrujesz przez Internet, koniec z kolejką w urzędzie po tablice. Znamy termin

Samych tablic rejestracyjnych jeszcze z sieci nie ściągniemy – choć kto wie, może za jakiś czas będzie można je wydrukować techniką 3D albo zmienią się przepisy i auta dopuszczone do ruchu będą inaczej znakowane niż formie tablic – ale wkrótce formalności związane z rejestracją załatwimy sami przez Internet. Teraz to jest możliwe tylko jeśli upoważnimy do tego dealera w salonie – i to nie każdego.

Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

Drogowa kumulacja na Śląsku. Pijany kierowca z potrójnym zakazem prowadzenia i poszukiwany w jednym aucie

Myśleliście, że nic już was nie zdziwi? No to przeczytajcie tę historię. Policjanci z będzińskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej Opla. Jak się okazało, jego kierowca był pijany. I miał potrójny zakaz prowadzenia. A to dopiero początek czarnej serii.

Jak sprawdzić kontrahenta w branży TSL?

Podstawą każdej współpracy biznesowej jest zaufanie. A nic tak nie wzmaga jego poziomu, jak... kontrola i wcześniejsze sprawdzenie kontrahenta. Jak zweryfikować partnerów z branży TSL? To ważne pytanie, aby nie dać się złapać w oszustwo "na zlecenie transportowe".

REKLAMA

Dłuższa trasa elektrykiem: ładowanie auta przestaje być problemem bo sieć stacji zaczyna się pokrywać z siecią Biedronki

Wkrótce ruszając w dalszą trasę samochodem elektrycznym i szykując plan podróży łatwiej będzie wybrać market Biedronki na trasie na przerwę połączoną z ładowaniem auta niż przeglądać samą sieć dostępnych stacji ładowania. Biedronka we współpracy z firmą Powerdot stara się w szczególności wypełniać nowymi stacjami ładowania wszelkie białe plamy polskiej elektromobilności.

Blisko milion pasażerów. Tylu w 2023 r. przewiozły wąskotorówki. Nie wiedzieliście, że takie pociągi jeszcze jeżdżą?

Koleje wąskotorowe po latach zapomnienia znów stają się popularne w Polsce. W 2023 r. podróżowało nimi ponad 948 tys. osób. To prawie dwukrotnie więcej niż przed 10 laty. A to nie koniec ciekawych statystyk.

REKLAMA