REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak rodzice mogą kontrolować styl jazdy swoich dzieci?

Odpowiednie urządzenia mogą monitorować zachowania i styl jazdy młodego kierowcy. Zebrane dane posłużą jego kształceniu i doskonaleniu techniki jazdy autem, by była ona bezpieczniejsza.
Odpowiednie urządzenia mogą monitorować zachowania i styl jazdy młodego kierowcy. Zebrane dane posłużą jego kształceniu i doskonaleniu techniki jazdy autem, by była ona bezpieczniejsza.

REKLAMA

REKLAMA

Kontrola rodzicielska w samochodzie to jedna z metod zapanowania nad młodym i niepokornym kierowcom. Jak działa system, który pozwala z większym spokojem przekazać auto młodemu kierowcy?

Kontrola rodzicielska w aucie

Zdany egzamin na prawo jazdy, pierwsze wyjazdy w roli kierowcy, dziecko wkracza w dorosłe życie. Rodzice są dumni ze swoich pociech, ale obawiają się o ich bezpieczeństwo za kierownicą.

REKLAMA

REKLAMA

Czy jeździ ostrożnie? Czy na drodze nie zagraża sobie i innym? Troska o dziecko to element życia każdego rodzica, bez względu na to, ile lat mają syn czy córka.  Statystyki Komendy Głównej Policji, dotyczące wypadków z 2014 r. udowadniają, że obawy nie wynikają jedynie z przewrażliwienia rodziców. Co piąte tragiczne w skutkach zdarzenie drogowe zostało w ubiegłym roku spowodowane przez młodego kierowcę mającego 18-24 lata.

Tym, którzy martwią się o dzieci rozpoczynające przygodę za kierownicą z pomocą przychodzi nowoczesna technologia. Dzięki systemom monitoringu bazującym na technologii GPS możliwa jest bowiem niemal pełna kontrola nad pojazdami, a tym samym – ich kierowcami.  Rozwiązania te kojarzą się co prawda z usługami dla flot samochodowych oraz mobilnych pracowników, ale doskonale sprawdzą się również w przypadku rodziców, którzy chcą sprawować pieczę nad pociechami siadającymi za kierownicę. Rzecz nie w inwigilowaniu dzieci, ale trosce o ich bezpieczeństwo. Możliwość błyskawicznej reakcji w przypadku zagrożenia i szansa udzielenia natychmiastowej pomocy dzięki precyzyjnym danym o lokalizacji pojazdu to argumenty, które przemawiają nad zastosowaniem monitoringu w aucie, z którego korzysta dziecko.

REKLAMA

Tato, mamo, czy mogę pożyczyć samochód? To pytanie zawsze pada z ust dziecka, które zdało egzamin na prawo jazdy i chce sprawdzić swoje umiejętności na drodze. Wypożyczalnia nie zaryzykuje udostępnienia pojazdu młodocianemu kierowcy, natomiast rodzice nie potrafią odmówić. W obawie
o bezpieczeństwo swoich dzieci coraz częściej decydują się na montaż naszego urządzenia GanFleet. Umieszczony w pojeździe moduł przesyła dane, które można  odczytać na komputerze za pośrednictwem przeglądarki www bądź w telefonie, korzystając z dedykowanej aplikacji”
– mówi Dominika Włodarczyk, Key Account Manager w firmie Gannet Guard Systems.

System daje rodzicom dostęp do bieżących danych dotyczących przemieszczania się pojazdu, prędkości z jaką jedzie dziecko, postojów auta, tankowań oraz raportów historycznych obejmujących wymienione parametry i m.in. koszty eksploatacji. Urządzenie GanFleet oznacza dla rodziców pełną kontrolę nad stylem jazdy młodocianego kierowcy, mogą być spokojni zarówno o swoje dziecko, jak
 i użyczony samochód

Dalszy ciąg materiału pod wideo

„Auto to ogromna pokusa, żeby zaimponować przyjaciołom, czy dziewczynie. Niestety często brak doświadczenia za kierownicą i brawurowa jazda kończą się tragicznie. Polecamy rodzicom monitorowanie aut, którymi jeżdżą ich dzieci. Zwłaszcza na początku doświadczone osoby powinny znać styl jazdy młodocianego kierowcy, żeby udzielić mu rad, szkolić i zapobiegać niepotrzebnym, stresującym sytuacjom” – wyjaśnia Dominika Włodarczyk.

Źródło: materiały prasowe Gannet Guard Systems

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Majówka może przynieść spadek cen paliw. Za benzynę Pb 95 możemy zapłacić od 6,61 do 6,72 zł za litr, a za Pb98 od 7,28 do 7,39 zł

W nadchodzący majowy weekend, kierowcy mogą spodziewać się korzystniejszych cen paliw. Eksperci portalu e-petrol.pl prognozują spadek kosztów tankowania, a to z powodu promocji oferowanych przez stacje benzynowe.

Minister zapowiadał rejestrację aut przez internet. Kiedy to będzie możliwe? Data jest znana

Rejestracja auta online będzie. To dobra informacja. Gorsza jest taka, że trzeba będzie na nią poczekać. Wstępnie szefostwo CEPiK mówi nawet o terminie 30 miesięcy. Czy taka rejestracja będzie wymagać wizyty w wydziale komunikacji?

Pożar samochodu elektrycznego. Co zrobić? Jak się zachować?

Pożar Luciad Air w Warszawie sprawił, że na tapet powrócił temat pożarów samochodów elektrycznych. Jak w razie pojawienia się ognia powinien zachować się kierujący pojazdem i inni użytkownicy drogi? Jak gasić ogniwa zawarte w baterii?

Jazda na rolkach i wrotkach a przepisy drogowe. Rolkarz to pieszy czy kierujący? Jakie ma obowiązki?

Sezon na rolki i wrotki startuje wraz z pierwszymi objawami wiosny. A to oznacza, że warto przypomnieć zasady poruszania się tymi "środkami transportu". Bo ich również dotyczą przepisy drogowe. Na jakie konkretnie zasady wskazują?

REKLAMA

To już pewne: samochód zarejestrujesz przez Internet, koniec z kolejką w urzędzie po tablice. Znamy termin

Samych tablic rejestracyjnych jeszcze z sieci nie ściągniemy – choć kto wie, może za jakiś czas będzie można je wydrukować techniką 3D albo zmienią się przepisy i auta dopuszczone do ruchu będą inaczej znakowane niż formie tablic – ale wkrótce formalności związane z rejestracją załatwimy sami przez Internet. Teraz to jest możliwe tylko jeśli upoważnimy do tego dealera w salonie – i to nie każdego.

Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

Drogowa kumulacja na Śląsku. Pijany kierowca z potrójnym zakazem prowadzenia i poszukiwany w jednym aucie

Myśleliście, że nic już was nie zdziwi? No to przeczytajcie tę historię. Policjanci z będzińskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej Opla. Jak się okazało, jego kierowca był pijany. I miał potrójny zakaz prowadzenia. A to dopiero początek czarnej serii.

Jak sprawdzić kontrahenta w branży TSL?

Podstawą każdej współpracy biznesowej jest zaufanie. A nic tak nie wzmaga jego poziomu, jak... kontrola i wcześniejsze sprawdzenie kontrahenta. Jak zweryfikować partnerów z branży TSL? To ważne pytanie, aby nie dać się złapać w oszustwo "na zlecenie transportowe".

REKLAMA

Dłuższa trasa elektrykiem: ładowanie auta przestaje być problemem bo sieć stacji zaczyna się pokrywać z siecią Biedronki

Wkrótce ruszając w dalszą trasę samochodem elektrycznym i szykując plan podróży łatwiej będzie wybrać market Biedronki na trasie na przerwę połączoną z ładowaniem auta niż przeglądać samą sieć dostępnych stacji ładowania. Biedronka we współpracy z firmą Powerdot stara się w szczególności wypełniać nowymi stacjami ładowania wszelkie białe plamy polskiej elektromobilności.

Blisko milion pasażerów. Tylu w 2023 r. przewiozły wąskotorówki. Nie wiedzieliście, że takie pociągi jeszcze jeżdżą?

Koleje wąskotorowe po latach zapomnienia znów stają się popularne w Polsce. W 2023 r. podróżowało nimi ponad 948 tys. osób. To prawie dwukrotnie więcej niż przed 10 laty. A to nie koniec ciekawych statystyk.

REKLAMA