| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Auto i prawo > Prawo jazdy > Kursy > Kurs przez internet

Kurs przez internet

Nowa ustawa o kierujących pojazdami zakłada możliwość szkolenia kierowców przez Internet w zakresie części teoretycznej.

Osoba zapisująca się na kurs prawa jazdy nie będzie musiała chodzić na zajęcia teoretyczne, bo te będą dostępne w Internecie w ramach formuły e-learningu. Platforma powinna ewidencjonować czas trwania zajęć i będzie wymagała od kursanta aktywności. Ministerstwo przewiduje również nadzór instruktora, który miałby kontrolować przebieg nauki i m.in. odpowiadać (drogą mailową) na pytania kursantów.

Ministerstwo Infrastruktury zakłada, że nowa formuła kursu teoretycznego ma z jednej strony zapewnić większą wygodę dla kursantów (kurs będą mogli odbyć w domu w dogodnym czasie), a z drugiej, obniżyć koszty kursu. Będzie to wynikać m.in. z braku konieczności posiadania lub dzierżawienia przez szkoły sal do przeprowadzania zajęć.

Zobacz również: Jak wygląda kurs nauki jazdy?

Sceptycy uważają jednak, że odseparowanie uczącego się od instruktora i zastąpienie wykładowcy programem komputerowym zmniejszy skuteczność kursu. Warto zwrócić uwagę na fakt, że krytycznie do pomysły  odnoszą się zazwyczaj wykładowcy, którym grozi utrata pracy.

Zobacz również: Jakich zadań można się spodziewać na egzaminie na prawo jazdy kat. B?

Proponowane zmiany są częścią pakietu reform znajdujących się w ustawie o kierujących pojazdami (znajdującej się nadal w fazie projektu). Ustawa ta, z uwagi na długie vacatio legis – czyli okres pomiędzy ogłoszeniem ustawy a jej wejściem w życie, nie będzie jednak obowiązywała prawdopodobnie aż do połowy 2010 roku.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

ECDDP Sp. z o.o.

Jedna z największych firm doradztwa podatkowego w Polsce

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK