| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Zarządzanie łańcuchem dostaw > Kodeks postępowania dostawcy

Kodeks postępowania dostawcy

Globalne firmy logistyczne są zmuszone dbać o każdy etap świadczonej usługi, tak by ujednolicić poziom jakości w różnych częściach świata.

Jednym ze sposobów na utrzymanie odpowiedniej jakości jest stworzenie przez DSV Road Kodeksu postępowania dostawcy. Firma w współpracy z dostawcami opracowała nowoczesne standardy, tak zwany Kodeks Postępowania Dostawcy DSV. Znalazła się w nim lista standardów i zobowiązań nakładanych na każdego biznesowego partnera firmy. Kodeks ten stanowi zbiór zasad oraz wytycznych które dotyczą współpracy, etyki, uczciwości biznesowej, praw człowieka i pracownika.

Zdaniem Prezesa Zarządu DSV Road – Piotra Krawieckiego, wprowadzenie kodeksu postępowania dostawcy ma na celu zagwarantowanie klientom najwyższej jakości usług nie tylko przez pracowników firmy, ale także przez zewnętrznych biznesowych partnerów. Za pomocą Kodeksu, przedsiębiorstwo chce zmobilizować podwykonawców do współpracy według modelu i norm odpowiedzialnego biznesu według Grupy DSV.

Spółka poinformowała swoich podwykonawców, że zastrzega sobie prawo do rozwiązania umowy ze skutkiem natychmiastowym z każdym partnerem biznesowym, który nie będzie przestrzegał kodeksu. Zapis standardów współpracy jest dostępny na stronie internetowej firmy. Został on przedstawiony podwykonawcom na specjalnej konferencji, zorganizowanej właśnie w tym celu.

Tekst Agnieszka Kalinowska
Źródło: materiały prasowe DSV

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

SmartConsulting S.K.A.

SmartConsulting S.K.A. jest częścią SmartGoup Division, grupy firm powiązanych personalnie i kapitałowo.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK