| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Zarządzanie łańcuchem dostaw > DB Schenker: Euro 2012 to wyzwanie dla branży TSL

DB Schenker: Euro 2012 to wyzwanie dla branży TSL

DB Schenker jeden z operatorów logistycznych Euro 2012, rozpoczął już przygotowania do imprezy. 

„Podczas tegorocznych Mistrzostw przede wszystkim możemy spodziewać się dużego spiętrzenia dostaw i nieprzewidywalnego popytu. Obsługa imprez sportowych charakteryzuje się też wieloma transportami ponadgabarytowymi i dużym naciskiem na bezpieczeństwo w łańcuchach dostaw. Konieczna jest także duża elastyczność w działaniu i silna sieć logistyczna, aby móc szybko reagować na potrzeby klientów” – tłumaczy Rafał Tarasewicz, Senior Business Manager Schenker Sp. z o.o., członek grupy DB SCHENKER sports events.

Inną kategorią będzie z pewnością stan dróg, który nie jest idealny i przez to nie zapewnia takiego komfortu pracy, jak np. w Austrii i Szwajcarii w trakcie Euro 2008. „DB Schenker w Polsce posiada jednak jedną z najbardziej efektywnych organizacji logistycznych w Europie, dlatego Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej w Polsce i na Ukrainie to kolejny projekt, który zamierzamy zrealizować na najwyższym, światowym poziomie” – dodaje Rafał Tarasewicz.

Euro 20125- Obsługa logistyczna sieci handlowych

Mistrzostwa Europy w Polsce i na Ukrainie będą największą imprezą sportową organizowaną w tej części Europy. Według różnych szacunków firm badawczych do Polski i na Ukrainę może przyjechać ponad 1 milion kibiców. Spowoduje to naturalny wzrost konsumpcji w naszym kraju. DB Schenker od wielu lat zabezpiecza łańcuchy dostaw największych graczy na rynku, w tym większości sieci handlowych.

„Spodziewamy się, że wyniku turnieju obroty handlowe naszych partnerów znacznie wzrosną. Przygotowujemy nasze zasoby operacyjne na ten czas, zarówno jeśli chodzi o doświadczoną kadrę, która będzie pracować na pełnych obrotach, jak i dodatkowy tabor aut naszych przewoźników” – mówi Arkadiusz Wojtas, Project Director DB SCHENKER sports events.

Zakres świadczonych usług jest bardzo szeroki, ponieważ dotyczy różnych sfer i interesariuszy Mistrzostw. DB Schenker ma dedykowaną wyspecjalizowaną ofertę dla dostawców wszelkiego rodzaju towarów i usług związanych z Mistrzostwami, np. dla obsługi programów promocyjnych sponsorów, które będą realizowane przy okazji turnieju.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Joanna Komandzik-Szałagan

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »