| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Zarządzanie łańcuchem dostaw > Wincanton realizuje obsługę magazynową i transportową do sieci PEPCO

Wincanton realizuje obsługę magazynową i transportową do sieci PEPCO

Wincanton podpisał kontrakt z siecią marketów odzieżowo-przemysłowych PEPCO Poland. Firma odpowiada za obsługę magazynową w tym usługi specjalne VAS (value-added services ) oraz transport drobnicowy do wszystkich sklepów PEPCO w Polsce.

Mniej przestrzeni magazynowej

PEPCO jest ogólnokrajową siecią marketów odzieżowo-przemysłowych typu „odzież i wszystko dla domu”. W ostatnim czasie, wraz z Wincanton, firma stworzyła centrum dystrybucji towarów w parku logistycznym zlokalizowanym w centralnej Polsce.

Ze względu na sposób wydawania towarów oraz dużą ilość asortymentu, Wincanton zaoferował swojemu klientowi kompletację falową towaru, która pozwoliła radykalnie zmniejszyć zapotrzebowanie na przestrzeń magazynową. Całość procesu nadzorowana jest przez system informatyczny pozwalający na zarządzanie wybranymi ogniwami zintegrowanego łańcucha dostaw.

- Ze względu na stale zwiększającą się liczbę sklepów dokonujemy ciągłej analizy dostaw pod względem wolumenowym i geograficznym - mówi Adam Majchrzak, Zastępca Dyrektora Handlowego, Wincanton. -Chcemy w pełni skorzystać z synergii, jaką daje nam obsługa innych przesyłek w sieci drobnicowej Wincanton. Część sklepów PEPCO jest zlokalizowanych w miejscach o utrudnionym dojeździe z uwagi na ograniczenia tonażowe oraz gabarytowe. W związku z tym dla części dostaw w dystrybucji lokalnej będziemy stosować tabor przeznaczony wyłącznie dla PEPCO. - mówi Adam Majchrzak.

1,8 mln opakowań rocznie

Całość operacji obejmuje obsługę kilku tysięcy pozycji asortymentowych na około 10 000 m2 magazynu. Rocznie Wincanton skompletuje dla PEPCO około 1,8 mln opakowań. Natomiast dostawy drobnicowe do ogólnopolskiej sieci sklepów obejmą około 100 tys. palet rocznie.

źródło: Wincanton

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

JSLegal Jankowki & Stroiński

Adwokacka Spółka Partnerska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK