| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Usługi kurierskie > DHL Express: Będą wyższe ceny usług w 2013 roku.

DHL Express: Będą wyższe ceny usług w 2013 roku.

DHL Express ogłosił roczny wzrost cen usług w 2013 roku. Zmiany będą obowiązywały od 1 stycznia 2013 roku. W Polsce średni wzrost cen dla usług międzynarodowych lotniczych wyniesie ok. 5 procent, dla międzynarodowych drogowych ok. 8 procent. Jednakże efektywny wzrost cen usług międzynarodowych drogowych będzie mniejszy z powodu jednoczesnej redukcji wysokości opłaty paliwowej o 3 procent.

Wysokość poziom rocznego wzrostu cen DHL jest uzależniona od wielu czynników. Jednym z najważniejszych jest wpływ ogólnego wskaźnika inflacji na wewnętrzne koszty branży ekspresowej. Pod uwagę zostały wzięte także inne koszty charakterystyczne dla tej branży, które nie są bezpośrednio związane z inflacją, takie jak regulacje zewnętrzne, np. związane z wymogami dotyczącymi bezpieczeństwa.

Branża poniosła koszty związane z realizacją zewnętrznie nałożonych wymogów przy jednoczesnej gwarancji, że czasy dostaw i jakość usług będą stale ulepszane. Tymczasem, jak pokazują ostatnie badania AT Kearney „Przez ostatnie lata liczba przesyłek stale wzrastała, podczas gdy przychód w przeliczeniu na przesyłkę nie powrócił jeszcze do poziomu z 2008”.

„Wzrost cen DHL Express, które będą obowiązywały globalnie w 2013 roku, ma na celu zrównoważenie rosnących kosztów, z uwzględnieniem kosztów zewnętrznych, które powstają poza naszą bezpośrednią kontrolą i nie mogą być wyrównane przez poprawę produktywności czy skalę biznesu” powiedział Ken Allen, Prezes DHL Express.

„Wprowadzamy naszą korektę kursu w 2013 roku z wyraźnym naciskiem na utrzymanie jakości naszej oferty. Nasz roczny wzrost cen jest ważnym czynnikiem w przeprowadzaniu znaczących inwestycji, których dokonujemy w ramach globalnej sieci, dzięki którym oferujemy światowej klasy usługi doręczenia z korzyścią dla naszych klientów”.

Korekta cen obejmie tych wszystkich klientów, których umowa to uwzględnia.

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Simpkins & Co Solicitors

Jedna z najlepszych firm prawniczych w południowej Anglii

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »