| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Usługi kurierskie > Siódemka: Potencjał konsolidacyjny polskiego rynku KEP został wyczerpany

Siódemka: Potencjał konsolidacyjny polskiego rynku KEP został wyczerpany

Ostatnio doszło do połączeń kilku firm na rynku przesyłek kurierskich. Firma Fedex ogłosiła przejęcie polskiej firmy OPEK, a firma UPS przejęła TNT. Jak to wpłynie na rynek KEP, czy należy spodziewać się zmian w układzie sił albo dalszych konsolidacji? - pisze Krzysztof Pawłowski wiceprezes Siódemka SA

Dla Siódemki zmiany na rynku KEP są korzystne. Koncentrujemy się wyłącznie na przesyłkach krajowych, co pozwala na elastyczne dopasowywanie naszych usług do rosnących wymagań rynku i realnych potrzeb klientów. Międzynarodowe korporacje mają centralnie narzuconą strategię biznesową, która jest adaptowana na rynkach lokalnych. Nie zawsze pozwala to na zaspokojenie specyficznych potrzeb klientów i efektywne reagowanie na dynamicznie zmieniające się warunki rynkowe.

Siódemka, jako firma mająca niemal piętnastoletnie doświadczenie na rynku polskim, w pełni odpowiada rodzimej specyfice rynkowej.

Z zainteresowaniem przyglądamy się tym zmianom, konsekwentnie realizując jednak swoją strategię biznesową - jak najlepszego dostosowania się do potrzeb w poszczególnych segmentach krajowego rynku. I kwartał 2012 roku był dla nas niezwykle pomyślny. Odnotowaliśmy blisko 50 procentowy wzrost wolumenu doręczanych paczek w stosunku do analogicznego okresu 2011 roku.

Ten wynik osiągnęliśmy przede wszystkim dzięki systematycznemu podnoszeniu jakości usług oraz wprowadzaniu do oferty innowacyjnych rozwiązań technologicznych, zapewniających automatyzację oraz skuteczne zarządzanie procesem obsługi przesyłek.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Artur Przyszło

Specjalista z dziedziny rachunkowości budżetowej. Absolwent studiów doktoranckich Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Pracował w jednym z głównych urzędów centralnych w departamencie nadzoru i kontroli. Czynny zawodowo główny księgowy w państwowej jednostce budżetowej. Wykładowca akademicki i doświadczony trener szkoleń z zakresu tematyki szeroko rozumianych finansów publicznych i rachunkowości budżetowej. Ponadto realizuje projekty szkoleniowe i doradcze w sferze przedsiębiorstw w zakresie Pracowniczej Kasy Zapomogowo-Pożyczkowej oraz Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. Przeprowadza zleconą kontrolę jednostek sektora finansów publicznych w zakresie prawidłowości ich funkcjonowania pod względem wprowadzonych procedur kontroli zarządczej, polityki rachunkowości, a także prawidłowego ewidencjonowania zdarzeń gospodarczych w księgach rachunkowych. Posiada certyfikat Ministra Finansów uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych. Członek Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. Autor artykułów w prasie branżowej.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK