| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Usługi kurierskie > Dlaczego warto korzystać z elektronicznej faktury w usługach kurierskich?

Dlaczego warto korzystać z elektronicznej faktury w usługach kurierskich?

Elektroniczna faktura w handlu międzynarodowym jeszcze kilkanaście lat temu pozostawała w sferze technologicznych zapowiedzi. Obecnie jest to integralny element nowoczesnego biznesu. 

Tego rodzaju usługa eliminuje potrzebę stosowania tradycyjnych faktur handlowych dzięki zintegrowaniu obsługi zleceń i przesyłek oraz przesyłaniu danych z faktur handlowych do urzędów celnych na całym świecie.

Korzystanie z opcji elektronicznej faktury nie jest sprawą skomplikowaną. Dostęp do niej może mieć każda firma, niezależnie od wielkości i branży w której działa. Usługa ta jest bezpłatna, a gwarancję dostępu zapewniają internetowe aplikacje wysyłkowe.

Przeczytaj także: Sprzedaż towaru i jego wysyłka za granicę przez firmę kurierską

Pierwszym krokiem w procesie aktywacji usługi jest założenie indywidualnego konta na stronie internetowej. W dalszym procesie rejestracji niezbędne są: identyfikator usługi, numer klienta, cyfrowy obraz papieru firmowego i cyfrowy obraz podpisu. Po zalogowaniu się na konto, klient powinien mieć przygotowane wszystkie te elementy.

W następnej kolejności, wyświetlony zostaje monit o zaakceptowanie porozumienia dotyczącego usługi faktura elektroniczna. Spełniając powyższe warunki, klient wybiera opcję elektronicznej faktury za pomocą używanego przez siebie systemu wysyłkowego, bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania. Od momentu rejestracji wysyłanie przesyłek z elektroniczną fakturą możliwe jest w ciągu 24 godzin.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Przemysław Kędzia

Przemysław Kędzia, prezes Business Media Software Solutions

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK