REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Regularne kursy statków wycieczkowych na Odrze

podróż lato Fot. Fotolia
podróż lato Fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

W kwietniu rozpoczynają regularne kursowanie statki wycieczkowe na rzece Odra. Ciekawostką jest, że na pokładach statków będzie można np. wziąć ślub!

Ślub na statkach Zefir i Laguna?

W kwietniu nowy sezon turystyczny na środkowej Odrze rozpoczną statki wycieczkowe "Zefir" i "Laguna" należące do samorządowego Stowarzyszenia Odra dla Turystów. Operator statków zapowiada kilka nowości.

REKLAMA

Wśród nich będzie możliwość zawarcia małżeństwa na statku i organizacji przyjęć urodzinowych. Na obu jednostkach pojawi się nowa aranżacja pokładu dolnego, a małe dzieci będą miały do dyspozycji kącik zabaw. Ponadto na statkach będzie można korzystać z internetu.

Stowarzyszenie zapowiada organizację sklepiku z produktami regionalnymi jak miody, dżemy, wino czy piwo.

„Mamy się czym pochwalić, ponieważ wzdłuż Odry jest wielu lokalnych przedsiębiorców, którzy mogą zaoferować produkty najwyższej jakości” - powiedział prezes Stowarzyszenia Odra dla Turystów Łukasz Kozłowski.

Nie zabraknie też regularnych kursów wycieczkowych po środkowym odcinku drugiej co do wielkości z polskich rzek.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz też: Czy tanie linie lotnicze mogą oszczędzać na serwisie?

Rejsy wycieczkowe po Odrze od kwietnia do października

Sezon statki rozpoczną 17 kwietnia, potrwa on do końca października. Jeśli pogoda dopisze, to w świąteczny weekend będzie można popływać statkiem „Laguna” w rejonie Nowej Soli.

REKLAMA

W zeszłym roku, pierwszym pełnym sezonie turystycznym dwóch lubuskich statków wycieczkowych, pływało na nich po środkowej Odrze ponad 30 tys. osób. Z tej atrakcji turystycznej najczęściej korzystali Lubuszanie, ale wśród pasażerów nie brakowało także turystów spoza województwa. Regularne rejsy jednostki rozpoczęły w kwietniu, a ostatnie odbyły się w listopadzie.

„Ubiegłoroczny wynik był dobry, jednak w tym roku liczymy na jeszcze więcej pasażerów. Poza standardowymi godzinnymi rejsami mamy do wyboru dwu- oraz trzygodzinne wycieczki statkami” - powiedział Kozłowski.

Statki "Zefir" i "Laguna" wybudowano w ramach projektu "Odra dla turystów 2014 - rozwój turystyki wodnej na transgranicznym obszarze Doliny Środkowej Odry". Przedsięwzięcie było współfinansowane z Programu Współpracy Transgranicznej Polska (województwo lubuskie) - Brandenburgia 2007-2013. Całkowita wartość projektu wyniosła ok. 7,2 mln euro, w tym dofinansowanie z funduszy unijnych - 85 proc.

W ramach tego samego projektu w Lubuskiem zmodernizowano porty rzeczne na Odrze w Nowej Soli, Cigacicach i Bytomiu Odrzańskim. Same statki powstały w stoczniach w Koźlu i Januszkowicach (woj. opolskie). Mają 25 metrów długości i mogą zabrać na pokład po ok. 90 pasażerów i kilkanaście rowerów.

Zobacz też: Darmowa komunikacja dla kierowców w Opolu

Operatorem statków jest Stowarzyszenie Odra dla Turystów. Jego członkami są samorządy: Nowa Sól, Bytom Odrzański, Sulechów, Krosno Odrzańskie, Słubice, Kostrzyn nad Odrą, Górzyca oraz miasto Głogów z Dolnego Śląska.

REKLAMA

Linia środkowej Odry została podzielona na dwie części. "Zefir" obsługuje porty w Krośnie Odrzańskim, Eisenhuettenstadt, Słubicach, Frankfurcie nad Odrą i Kostrzynie nad Odrą. Drugi ze statków - "Laguna" cumuje w portach: Głogów (Dolny Śląsk), Bytom Odrzański, Nowa Sól i Cigacice.

W sezonie 2015 ceny biletów nie ulegną zmianie. Za podstawowy, trwający ok. godziny rejs spacerowy bilet normalny będzie kosztował 16 zł, a ulgowy 13. Harmonogram rejsów jest już dostępny na stronie internetowej Stowarzyszenia Odra dla Turystów. (PAP)

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Majówka może przynieść spadek cen paliw. Za benzynę Pb 95 możemy zapłacić od 6,61 do 6,72 zł za litr, a za Pb98 od 7,28 do 7,39 zł

W nadchodzący majowy weekend, kierowcy mogą spodziewać się korzystniejszych cen paliw. Eksperci portalu e-petrol.pl prognozują spadek kosztów tankowania, a to z powodu promocji oferowanych przez stacje benzynowe.

Minister zapowiadał rejestrację aut przez internet. Kiedy to będzie możliwe? Data jest znana

Rejestracja auta online będzie. To dobra informacja. Gorsza jest taka, że trzeba będzie na nią poczekać. Wstępnie szefostwo CEPiK mówi nawet o terminie 30 miesięcy. Czy taka rejestracja będzie wymagać wizyty w wydziale komunikacji?

Pożar samochodu elektrycznego. Co zrobić? Jak się zachować?

Pożar Luciad Air w Warszawie sprawił, że na tapet powrócił temat pożarów samochodów elektrycznych. Jak w razie pojawienia się ognia powinien zachować się kierujący pojazdem i inni użytkownicy drogi? Jak gasić ogniwa zawarte w baterii?

Jazda na rolkach i wrotkach a przepisy drogowe. Rolkarz to pieszy czy kierujący? Jakie ma obowiązki?

Sezon na rolki i wrotki startuje wraz z pierwszymi objawami wiosny. A to oznacza, że warto przypomnieć zasady poruszania się tymi "środkami transportu". Bo ich również dotyczą przepisy drogowe. Na jakie konkretnie zasady wskazują?

REKLAMA

To już pewne: samochód zarejestrujesz przez Internet, koniec z kolejką w urzędzie po tablice. Znamy termin

Samych tablic rejestracyjnych jeszcze z sieci nie ściągniemy – choć kto wie, może za jakiś czas będzie można je wydrukować techniką 3D albo zmienią się przepisy i auta dopuszczone do ruchu będą inaczej znakowane niż formie tablic – ale wkrótce formalności związane z rejestracją załatwimy sami przez Internet. Teraz to jest możliwe tylko jeśli upoważnimy do tego dealera w salonie – i to nie każdego.

Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

Drogowa kumulacja na Śląsku. Pijany kierowca z potrójnym zakazem prowadzenia i poszukiwany w jednym aucie

Myśleliście, że nic już was nie zdziwi? No to przeczytajcie tę historię. Policjanci z będzińskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej Opla. Jak się okazało, jego kierowca był pijany. I miał potrójny zakaz prowadzenia. A to dopiero początek czarnej serii.

Jak sprawdzić kontrahenta w branży TSL?

Podstawą każdej współpracy biznesowej jest zaufanie. A nic tak nie wzmaga jego poziomu, jak... kontrola i wcześniejsze sprawdzenie kontrahenta. Jak zweryfikować partnerów z branży TSL? To ważne pytanie, aby nie dać się złapać w oszustwo "na zlecenie transportowe".

REKLAMA

Dłuższa trasa elektrykiem: ładowanie auta przestaje być problemem bo sieć stacji zaczyna się pokrywać z siecią Biedronki

Wkrótce ruszając w dalszą trasę samochodem elektrycznym i szykując plan podróży łatwiej będzie wybrać market Biedronki na trasie na przerwę połączoną z ładowaniem auta niż przeglądać samą sieć dostępnych stacji ładowania. Biedronka we współpracy z firmą Powerdot stara się w szczególności wypełniać nowymi stacjami ładowania wszelkie białe plamy polskiej elektromobilności.

Blisko milion pasażerów. Tylu w 2023 r. przewiozły wąskotorówki. Nie wiedzieliście, że takie pociągi jeszcze jeżdżą?

Koleje wąskotorowe po latach zapomnienia znów stają się popularne w Polsce. W 2023 r. podróżowało nimi ponad 948 tys. osób. To prawie dwukrotnie więcej niż przed 10 laty. A to nie koniec ciekawych statystyk.

REKLAMA