| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > DB Schenker: Połączenie intermodalne Polska - Włochy

DB Schenker: Połączenie intermodalne Polska - Włochy

DB Schenker Logistics uruchomił nowe połączenie intermodalne Polska - Włochy. Klientom udostępniono dwanaście naczep wymiennych na trasie Ostrava – Verona.

To pierwsza tego rodzaju usługa dostępna na tej trasie. Pierwsze pociągi wyruszyły w połowie stycznia. Na razie operator oferuje tygodniowo trzy połączenia w obie strony.

Transport intermodalny

Głównymi operatorami przewozów są Cemat, Kombiverkehr i Bohemiakombi. DB Schenker, pomysłodawca tego rozwiązania, przeznaczył 12 z łącznie 28 wagonów w każdym pociągu na własne naczepy. DB Schenker oczekuje, że usługa obejmie około 3 600 naczep rocznie.

Składy formowane są w terminalu Quadrante Europa w Veronie. Stamtąd docierają do terminalu Ostrava-Paskov, położonego przy granicy czesko-polskiej, skąd przyczepy przejmuje spółka krajowa Schenker Sp. z o.o.

Lokalizacja terminalu Ostrava-Paskov umożliwia obsługę niemal wszystkich regionów Polski.

Tiry na tory

DB Schenker Rail Deutschland odpowiada za przewóz kolejowy na odcinku pomiędzy Veroną i terminalem Ostrava-Paskov, a do zadań spółki Schenker Italiana S.p.A. należy dalszy transport naczep z terminalu Quadrante Europa w Veronie.

Centrum Operacji Intermodalnych DB Schenker Logistics w Zurichu odpowiada z kolei całościowo za przewozy pomiędzy tymi dwoma terminalami. Realizacja usługi transportowej typu „door-to-door” z północnych Włoch do Polski zajmuje od dwóch do trzech dni.

Nowa usługa jest drugim połączeniem do Polski oferowanym przez DB Schenker. Międzynarodowy transport naczep do i z Polski rozpoczął się w zeszłym roku wraz z uruchomieniem połączenia łączonego w transporcie kolejowym na trasie pomiędzy Poznaniem i Duisburgiem.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

PLISZKA inżyniering przeciwpożarowy

PLISZKA inżyniering przeciwpożarowy od 1989 roku działa na polu zwiększenia świadomości społecznej w zakresie profilaktyki i bezpieczeństwa przeciwpożarowego w domach, biurach, zakładach przemysłowych itp.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »