| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > Lufthansa Cargo uruchamia stację w Jesionce

Lufthansa Cargo uruchamia stację w Jesionce

Od 2 grudnia 2011 roku Lufthansa Cargo uruchamia stację na lotnisku w podrzeszowskiej Jasionce. Towary transportowane będą albo przez samolot rejsowy albo samochodem ciężarowym do Wiednia lub Frankfurtu.

Jak powiedział w czwartek na konferencji prasowej w Jasionce Andrzej Megger z Lufthansy Cargo, przesyłki o wadze do 100 kg będą transportowane samolotem rejsowym, który kursuje kilka razy w tygodniu z Jasionki do Frankfurtu.

"Natomiast cięższy towar będzie przewożony samochodem ciężarowym do hubów w Wiedniu lub Frankfurcie. Czas dojazdu do Wiednia wyniesie ok. 15-20 godzin, a do Frankfurtu 24 godziny" - dodał.

Megger podkreślił, że firma liczy przede wszystkim na przemysł hi-tech, w tym przede wszystkim lotniczy.

Umiejscowione na Podkarpaciu firmy skupione w Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza produkujące podzespoły lotnicze dostarczają je m.in. do Stanów Zjednoczonych i Kanady. Np. przez sześć dni w tygodniu z WSK Rzeszów wyjeżdża jeden TIR do Warszawy skąd części transportowane są samolotem za ocean.

Kierownik działu transportowego WSK Rzeszów Zbigniew Ciuba, liczy na dobrą współpracę z Lufthansą. "W Warszawie Urząd Celny pracuje do godz. 15, a teraz często w logistyce pracuje się 24 godziny na dobę. To nam niepotrzebnie wstrzymywało przesyłki" - dodał Ciuba.

W Jasionce Urząd Celny pracuje przez siedem dni w tygodniu w godzinach od 6 do 22. Ciuba zaznaczył, że transport przez podrzeszowskie lotnisko pozwoli zaoszczędzić jeden dzień, co w przypadku WSK jest bardzo ważne. 

Zdaniem wiceprezesa spółki Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka Konrada Rabieja, decyzja niemieckiego przewoźnika zapewni dochód lotnisku. "Ruch pasażerski jest ważny, ale każde lotnisko zarabia na cargo" - podkreślił.

Lufthansa Cargo dysponuje w tej chwili 18 samolotami McDonnell-Douglas MD-11F. Na całym świecie zatrudnia ponad 4,4 tys. osób. Lotnisko w podrzeszowskiej Jasionce od kilku lat jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się portów lotniczych w Polsce.

Ubiegły rok zakończył się prawie 20-procentowym wzrostem liczby obsłużonych pasażerów (454 tys.). W tym roku władze portu szacują, że obsłużonych zostanie ponad pół mln pasażerów.

(PAP)

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawno-Rachunkowa "Kliman-Rola"

Nasza Kancelaria oferuje doradztwo prawne osobom fizycznym oraz zapewnia obsługę prawną przedsiębiorstw, spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, fundacji i stowarzyszeń.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »