| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > System transportu kontenerowego w JSW

System transportu kontenerowego w JSW

Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) wprowadza zunifikowany system transportu kontenerowego w swoich spółkach. Zamówiono ponad 700 wozów.

Wozy kontenerowe wykonane w należących do JSW Jastrzębskich Zakładach Remontowych (JZR) Trafią do kopalń do końca marca 2012 roku.

W JZR, we współpracy z kopalniami JSW, opracowano dwa rodzaje wozów kontenerowych, na które jest największe zapotrzebowanie. Różnią się one przeznaczeniem.

Pierwszy, kontenerowo-materiałowy, umożliwia załadunek materiałów w tzw. europaletach, drugi, kontenerowo-urobkowy służy do transportu materiałów luźnych i urobku kopalnianego.

Jak wyjaśnił główny inżynier w Zespole Górniczym JSW Michał Kapała, dzięki transportowi za pomocą wozów kontenerowych materiały załadowane na powierzchni, np. stal, drewno, narzędzia, trafiają bezpośrednio do stanowisk pracy pod ziemią.

"Co ważne, odbywa się to bez przeładunku i jest bezpośrednio powiązane z wprowadzaniem do kopalń systemu transportu dołowego opartego na kolejkach podwieszonych z napędem własnym, który ma za zadanie zastąpić przestarzały i mniej bezpieczny system kolejek podwieszonych z napędem linowym" - powiedział Kapała.

W najbliższych latach JSW wprowadzi zunifikowany system transportu kontenerowego we wszystkich zakładach spółki.

Opracowany, na podstawie uwag i opinii przedstawicieli kopalń, przez konstruktorów JZR, wóz kontenerowy uzyskał pozytywną opinię jednostki atestacyjnej oraz dopuszczenie Wyższego Urzędu Górniczego.

Z ponad 700 zamówionych wozów pierwsza partia - około 170 sztuk - jest już użytkowana w kopalniach JSW. Do końca tego roku ma ich być dostarczonych 580, a reszta - do końca marca przyszłego roku. JSW to największy w Europie producent węgla koksowego.

(PAP)

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Monika Kantowicz-Gdańska

Konsultant, certyfikowany trener, audytor. Ekspert z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie zarządzania zasobami ludzkimi. Zajmuje się w szczególności rozwojem menedżerów oraz badaniem opinii pracowników i doradztwem w zakresie doskonalenia organizacji. Od początku swojej kariery zawodowej pracuje z najwyższą kadrą zarządzającą oraz menedżerami różnych szczebli - zarówno w wymiarze grupowym, jak i indywidualnym. Koncentruje się na kluczowych wyzwaniach i buduje na pozytywach. Rozwija miękkie kompetencje, a w szczególności umiejętności komunikacyjne. Jest inspiratorką autorefleksji i orędowniczką dialogu. Uczy menedżerów, jak skutecznie budować zaangażowanie i przełamywać opory pracowników wobec zmian. Jako niezależny konsultant i trener pracuje od 2006 roku. Zrealizowała liczne projekty doradcze i rozwojowe dla firm z wielu branż oraz instytucji publicznych. Prowadzi warsztaty, szkolenia i wykłady z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi oraz PR (kształtowanie wizerunku pracodawcy, komunikacja menedżerska, komunikacja wewnętrzna w organizacji, zarządzanie talentami, zarzadzanie wiedzą i inne obszary tematyczne). Projektuje programy rozwojowe.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK