| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Spedycja > Jak usprawnić zarządzanie realizacją zleceń w firmie spedycyjnej

Jak usprawnić zarządzanie realizacją zleceń w firmie spedycyjnej

Mobilny ControlTransport to przykład uzyskania pełnej kontroli nad każdą transportowaną przesyłką spedycyjną oraz obrotem europalet.

Dzięki wprowadzeniu tej usługi firma zwalnia swoich zleceniodawców z konieczności uwzględniania w kosztach utraconych dóbr i przenosi na siebie odpowiedzialność za bieżącą kontrolę sald palet z odbiorcami.

Usprawnienia w centrach dystrybucji

Ze względu na wysoką intensywność pracy, możliwość pomyłek czy chociażby wysokość kar nakładanych na firmy spedycyjne, można zapewnić swoim pracownikom zestaw narzędzi, które eliminują większość kryzysogennych sytuacji.

Po implementacji platformy mobilnej ControlTransport, wszelkie nieprawidłowości mające związek z transportowaną przesyłką są komunikowane spedytorom poprzez system alertów.Dzięki stałemu śledzeniu przesyłek operatorzy mogą błyskawicznie zareagować i odpowiednio koordynować pracą personelu znajdującego się najbliżej źródła awarii.

Zalety bezprzewodowego obiegu informacji są w szczególności doceniane w trakcie realizacji dostaw produktów farmaceutycznych lub towarów kierowanych do fabryk pracujących w systemie „Just-in-time”, gdzie każda zwłoka przekłada się na straty finansowe, zarówno finalnego odbiorcy, jak i firmy odpowiedzialnej za logistykę.

Ponadto istnieje szereg istotnych usprawnień w procesie weryfikowania towaru i tworzenia dokumentacji. Poprzez skanowanie kodu kreskowego dane o zleceniu wprowadzane są do systemu, który następnie generuje odpowiednią dokumentację: potwierdzenia przyjęcia lub odbioru przesyłki, protokoły uszkodzeń, itp.

Minimalizuje to ryzyko pomyłek w dostarczaniu towaru oraz wprowadza nowe możliwości, niedostępne przy tradycyjnych metodach. Pomocne jest także wprowadzenie raportów mobilnych, pozwalających na szybki spływ informacji o wynikach pracowników terenowych.

źródło: Consafe Logistics

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

CEKOL

Producent chemii budowlanej.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK