| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Magazynowanie > Targi Taropak - co nowego w tym roku?

Targi Taropak - co nowego w tym roku?

Tradycja targów opakowań Taropak sięga 1973 r. Przez ten czas wydarzenie zyskało miano jednego z najważniejszych w Polsce. Co nowego będzie czekało na odwiedzających w tym roku?

W tym roku po raz pierwszy TAROPAKowi towarzyszyć będzie Forum Bezpieczeństwa w Magazynie. Podczas organizowanej przez Polskie Stowarzyszenie Techniki Magazynowej konferencji, odbędą się prezentacje technologicznych nowinek mających na celu poprawę bezpieczeństwa pracy w procesach składowania, dystrybucji i logistyki wewnętrznej. Dodatkowo, każdego z dnia trwania targów będą miały miejsce prelekcje i dyskusje dotyczące jednego z tematów przewodnich Forum.

Temat bezpieczeństwa na tegorocznych targach Taropak

Pierwszy dzień poświęcony zostanie skuteczności środków prewencyjnych: przepisów i regulacji prawno-technicznych. Motywem przewodnim rozmów prowadzonych 30 września będą z kolei kwestie prawidłowej eksploatacji sprzętu magazynowego. Trzeciego dnia poruszane mają być zagadnienia przydatności szkoleń i certyfikacji. Na zakończenie, 2 października, prowadzone będą panele dyskusyjne na wybrane tematy związane z bezpieczeństwem. Co dzień z „instytucjonalnym obrońcą”, prezentującym wytyczne w danym obszarze, polemizować będą przedstawiciele najważniejszych dostawców sprzętu i eksperci branży logistycznej.

– Wyodrębnienie na TAROPAKu części w pełni poświęconej kwestiom bezpieczeństwa to ruch w bardzo dobrym kierunku – mówi Paweł Włuka z firmy STILL Polska, jednego z partnerów I Forum Bezpieczeństwa w Magazynie. – Zainteresowanie tematem pośród naszych klientów zauważalnie rośnie. Podczas konferencji będziemy dążyć do upowszechnienia wiedzy o sprzyjających bezpieczeństwu rozwiązaniach technicznych firmy STILL. Opowiemy również więcej o naszym projekcie szkoleniowym „Akademia Bezpieczeństwa STILL” – zapowiada Paweł Włuka.

Zobacz też: Prototypowy wózek widłowy

12 edycja Sztaplar Show - rywalizacja wózków widłowych

Targom TAROPAK towarzyszyć będzie również 12 edycja Sztaplar Show. Wydarzenie budzi duże emocje ze względu na prowadzoną w jego ramach rywalizację operatorów wózków widłowych. Tradycyjne zmagania mistrzów jazdy między regałami zostaną w tym roku wzbogacone o elementy wprowadzone po raz pierwszy na poprzedniej edycji targów w 2012 roku.
Pierwszego i drugiego dnia wydarzenia odbywać będzie się Sztaplar TEST. Zgłoszone przez producentów wózki będą oceniane na podstawie kilku przejazdów pod kątem ergonomii, komfortu pracy, funkcjonalności i osiągów. Poziom wykonania zadań będzie na bieżąco komentowany przez specjalistę z zakresu logistyki i magazynowania. Każdej maszynie zostaną wystawione cząstkowe noty końcowe w kluczowych obszarach działania.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Stanisław Trzeciak

Radca prawny (prawo Białorusi), aplikant radcowski OIRP Lublin

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK