| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Magazynowanie > Targi Taropak - co nowego w tym roku?

Targi Taropak - co nowego w tym roku?

Tradycja targów opakowań Taropak sięga 1973 r. Przez ten czas wydarzenie zyskało miano jednego z najważniejszych w Polsce. Co nowego będzie czekało na odwiedzających w tym roku?

W tym roku po raz pierwszy TAROPAKowi towarzyszyć będzie Forum Bezpieczeństwa w Magazynie. Podczas organizowanej przez Polskie Stowarzyszenie Techniki Magazynowej konferencji, odbędą się prezentacje technologicznych nowinek mających na celu poprawę bezpieczeństwa pracy w procesach składowania, dystrybucji i logistyki wewnętrznej. Dodatkowo, każdego z dnia trwania targów będą miały miejsce prelekcje i dyskusje dotyczące jednego z tematów przewodnich Forum.

Temat bezpieczeństwa na tegorocznych targach Taropak

Pierwszy dzień poświęcony zostanie skuteczności środków prewencyjnych: przepisów i regulacji prawno-technicznych. Motywem przewodnim rozmów prowadzonych 30 września będą z kolei kwestie prawidłowej eksploatacji sprzętu magazynowego. Trzeciego dnia poruszane mają być zagadnienia przydatności szkoleń i certyfikacji. Na zakończenie, 2 października, prowadzone będą panele dyskusyjne na wybrane tematy związane z bezpieczeństwem. Co dzień z „instytucjonalnym obrońcą”, prezentującym wytyczne w danym obszarze, polemizować będą przedstawiciele najważniejszych dostawców sprzętu i eksperci branży logistycznej.

– Wyodrębnienie na TAROPAKu części w pełni poświęconej kwestiom bezpieczeństwa to ruch w bardzo dobrym kierunku – mówi Paweł Włuka z firmy STILL Polska, jednego z partnerów I Forum Bezpieczeństwa w Magazynie. – Zainteresowanie tematem pośród naszych klientów zauważalnie rośnie. Podczas konferencji będziemy dążyć do upowszechnienia wiedzy o sprzyjających bezpieczeństwu rozwiązaniach technicznych firmy STILL. Opowiemy również więcej o naszym projekcie szkoleniowym „Akademia Bezpieczeństwa STILL” – zapowiada Paweł Włuka.

Zobacz też: Prototypowy wózek widłowy

12 edycja Sztaplar Show - rywalizacja wózków widłowych

Targom TAROPAK towarzyszyć będzie również 12 edycja Sztaplar Show. Wydarzenie budzi duże emocje ze względu na prowadzoną w jego ramach rywalizację operatorów wózków widłowych. Tradycyjne zmagania mistrzów jazdy między regałami zostaną w tym roku wzbogacone o elementy wprowadzone po raz pierwszy na poprzedniej edycji targów w 2012 roku.
Pierwszego i drugiego dnia wydarzenia odbywać będzie się Sztaplar TEST. Zgłoszone przez producentów wózki będą oceniane na podstawie kilku przejazdów pod kątem ergonomii, komfortu pracy, funkcjonalności i osiągów. Poziom wykonania zadań będzie na bieżąco komentowany przez specjalistę z zakresu logistyki i magazynowania. Każdej maszynie zostaną wystawione cząstkowe noty końcowe w kluczowych obszarach działania.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Forum Od-nowa

Organizacja non-profit

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK