| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Magazynowanie > Co to jest magazyn SBU (Small Business Unit) i dla kogo jest przeznaczony?

Co to jest magazyn SBU (Small Business Unit) i dla kogo jest przeznaczony?

Small Business Unit to obiekty biznesowe oferujące miejsce, które można przeznaczyć zarówno na niewielkie magazyny, jak i lekką produkcję czy reprezentacyjne biura.

Klienci coraz częściej poszukują niewielkich, nowoczesnych powierzchni magazynowych lub produkcyjnych wraz z powierzchnią biurową. Elastyczne powierzchnie dostępne w obiektach typu Small Business Unit bardzo dobrze wpisują się w to zapotrzebowanie. Te nowoczesne obiekty biznesowe oferują miejsce, które można przeznaczyć zarówno na niewielkie magazyny, jak i lekką produkcję czy reprezentacyjne biura.

W odróżnieniu od tradycyjnych magazynów wielkopowierzchniowych charakteryzują się one miejską, dobrze wyeksponowaną lokalizacją, z reguły w biznesowo - przemysłowych dzielnicach położonych w niewielkiej odległości od centrum. Ich atutem jest również dogodny dostęp do transportu publicznego oraz ważnych arterii komunikacyjnych.

Small Business Units oferują wiele rozwiązań umożliwiających zaadaptowanie powierzchni do wymagań najemców z różnych branż. Również aranżacje poszczególnych pomieszczeń mogą być dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkowników, zarówno pod względem ich wielkości, jak i układu. Projekty typu Small Business Unit oferują także możliwość najmu zdecydowanie mniejszej powierzchni niż w przypadku tradycyjnych magazynów.

W przypadku tradycyjnych big boxów najmniejsza dostępna do wynajmu powierzchnia to ok. 2,5 tys. m². Przykładowo w pierwszym w Polsce obiekcie SBU, mieszczącym się na terenie SEGRO Business Park Łódź, moduły zaczynają się już od 750 m².

Wysoki standard wykończenia w połączeniu z doskonałą lokalizacją sprawiają, że SBU cieszą się dużym zainteresowaniem firm, którym zależy nie tylko na dogodnym dostępie do towarów, ale również na prestiżowej lokalizacji i reprezentacyjnym otoczeniu. Dodatkowo, dzięki wysokiemu standardowi technicznemu, powierzchnia dostępna w budynku może także spełniać funkcję salonów wystawienniczych. Grono potencjalnych najemców jest więc szerokie. Inwestycja taka nie pochłania też ogromnych kosztów, a dzięki stosunkowo małej powierzchni obiektów SBU również łatwiej jest dobrać dla nich lokalizację.

Tekst: Waldemar Witczak, dyrektor regionalny SEGRO

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Bundz

Opiekun Klienta SOHOfinance

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »