| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Magazynowanie > Jakie korzyści przynosi wdrożenie systemów WMS i TMS?

Jakie korzyści przynosi wdrożenie systemów WMS i TMS?

Jeden system informatyczny do zarządzania transportem oraz logistyką magazynową na całym świecie w całej firmie daje przewagę konkurencyjną, a to co wyróżnia dodatkowo to ich wzajemne połączenie. Po co to wszystko?

To jak system już działa, widać poprzez jego zalety – zmniejszenie liczby błędów, pomyłek, sprawniejsze zarządzanie logistyką, a w wyniku tego – obniżenie kosztów związanych z samą logistyką, ale także obsługą zwrotów oraz reklamacji. Jeśli chodzi o dodatkowe koszty związane ze stosowaniem systemu, dotyczą one ewentualnie samego wdrożenia systemu. Informacje, jakie generuje system, są przydatne nie tylko operatorowi, do sprawnej obsługi procesów i raportowania dla klientów. Można na ich podstawie wyciągać np. wnioski dotyczące sprzedaży w określonym miejscu, zainteresowania sezonowego towarami itp. Są one szczególnie przydatne dla klientów, którzy wcześniej nie mieli do czynienia z systemem IT do zarządzania logistyką.

Magazynowanie: Active Report

Równie dobrym narzędziem jest system proaktywnej kontroli jakości – Active Report. Dzięki niemu na każdym etapie obsługi przesyłki można sprawdzić jej status. System jest wyjątkowo przydatny w sytuacjach, kiedy z przesyłką się coś dzieje, np. jest uszkodzona lub z jakiegoś powodu jej dostarczenie się opóźni. Każdy pracownik magazynu lub kierowca, wyposażony w skaner połączony z siecią IT, może wykonać fotografię dokumentującą uszkodzenie, która razem z wiadomością e-mail trafia błyskawicznie do klienta.

Wie on wtedy, co wydarzyło się przesyłką i od razu może zareagować – podjąć decyzję o jej zawróceniu do nadawcy lub po konsultacji z odbiorcą, zlecić kontynuację jej dostarczenia. Klienci, którzy mają doświadczenie w dystrybucji swoich towarów, doskonale zdają sobie sprawę z zalet takiego systemu. W firmie Dachser Active Report był tworzony na podstawie wieloletnich doświadczeń z myślą o jak najwyższej jakości usług. Dzięki niemu operator nie potrzebuje innego, zewnętrznego systemu jakościowego, typu ISO 9001. 

Największą zaletą stosowanych systemów IT mają klienci dzięki korzyściom dodanym do usług. Są nimi wysoka jakość, niezawodność oraz sprawne zarządzanie procesami logistycznymi. Dachser korzysta obecnie z jednego systemu IT do zarządzania transportem TMS – Domino, logistyką magazynową WMS – Mikado oraz do zarządzania transportem morskim i lotniczym- Othello.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Paulina Filipczak-Zawadzka

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK