REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Cafe-racery naszych czasów

Royal Enfield Clubman. Motocykl wyglądający jak typowy Cafe-Racer z przed lat. Niestety jego osiągi też są podobne do tych którymi dysponowali jego poprzednicy. Clubman ma moc 28 koni mechanicznych co pozwala mu na osiągnięcie prędkości niespełna 130 km/h. Osiągi takie zapewnia jednocylindrowy silnik o pojemności 499 cm sześciennych.
Royal Enfield Clubman. Motocykl wyglądający jak typowy Cafe-Racer z przed lat. Niestety jego osiągi też są podobne do tych którymi dysponowali jego poprzednicy. Clubman ma moc 28 koni mechanicznych co pozwala mu na osiągnięcie prędkości niespełna 130 km/h. Osiągi takie zapewnia jednocylindrowy silnik o pojemności 499 cm sześciennych.
royal-enfield.com

REKLAMA

REKLAMA

Trend stylizacji motocykli na cafe-racery wywodzi się z Anglii. Jego początek datuje się na lata 60'te ubiegłego wieku. Wtedy to młodzi ludzie starali się udoskonalać swoje maszyny, aby osiągać jak największe prędkości. Magiczną barierą był wynik 100 mil na godzinę. Motocykle te odznaczały się wydłużonym bakiem, niską kierownicą i pokaźnym garbem na końcu siedzenia.
1 Buell XB9S. Jednoślad skonstruowany we współpracy z Harleyem. Niestety marka nie oparła się ogólnoświatowemu kryzysowi i zatrzymano produkcję tych motocykli.
newspress.co.uk
2 XB9S dysponował silnikiem o pojemności niespełna 900 centymetrów sześciennych i mocy 85 koni mechanicznych. Pozwalało to na dynamiczne poruszanie się tym motocyklem. Mały rozstaw osi korzystnie wpływał na prowadzenie się jednośladu w ciasnych ulicach miast.
newspress.co.uk
3 Triumph Bonneville jest motocyklem o bardzo klasycznej linii. Dwucylindrowy silnik chłodzony powietrzem idealnie wpisuje się w sylwetkę motocykla podkreślając klimat jaki towarzyszy obcowaniu z tym jednośladem.
newspress.co.uk
4 Triumph postanowił pójść na pewne ustępstwa jeżeli chodzi o zachowanie konwencji cafe-racera. Bonneville został wyposażony w hamulce tarczowe zamiast bębnowych, a kanapa pomieści dwie osoby.
newspress.co.uk
5 Silnik Triumpha o pojemności 865 centymetrów sześciennych zasilany wtryskiem paliwa (kolejny ukłon ku nowoczesności) dysponuje mocą 68 KM co nawet jak na obecne czasy jest mocą wystarczającą do dynamicznego poruszania się. Musimy jednak zapomnieć o jeździe do jakiej cafe-racery powstały.
newspress.co.uk
6 Ducati Monster 796. Cafe-racer we włoskim wydaniu. Nie ma motocyklisty który nie znałby tego modelu. Odznacza się on mocno wyeksponowanym bakiem i pomalowaną na czerwono kratownicową ramą.
newspress.co.uk
7 Ducati wyposażyło Monstera w dwa tłumiki umieszczone pod siedzeniem z których wydobywa się niesamowity dźwięk włoskiego V-twina którego pojemność to 796 centymetrów sześciennych.
newspress.co.uk
8 Monster został wyposażony w to w czym Ducati jest najlepsze - rozrząd desmodroniczny. Dzięki temu rozwiązaniu mały Monster świetnie reaguje na dodanie gazu.
newspress.co.uk
9 Norton Commando 961. Niespełna litr pojemności i tylko 80 KM mocy. W dodatku tylko pięciostopniowa skrzynia biegów o długich przełożeniach. Ale nie dla osiągów kupuje się ten motocykl. Jego wygląd jest kluczowym czynnikiem dla którego klienci decydują się na kupno Nortona.
nortonmotorcycles.com
10 Norton Commando jest typowym cafe-racerem. Ma stosunkowo długi bak, niską kierownicę i pokaźny garb za siedzeniem kierowcy. Motocykl wyposażony jest też w kilka nowoczesnych rozwiązań jak zawieszenie up-side-down czy hamulce tarczowe i dużej średnicy.
nortonmotorcycles.com
11 Benelli TnT 1130. Jednoślad o bardzo agresywnej stylistyce do którego bardziej pasuje miano streetfightera niż cafe-racera, lecz producent twierdzi, że motocykl ten ma wiele wspólnych mianowników z jednośladami wywodzącymi się z Wielkiej Brytanii. Moc 136 KM i czterotłoczkowe zaciski hamulcowe świadczą o dobrych osiągach TnT.
newspress.co.uk
12 Kawasaki W800. Jest to kolejny motocykl o klasycznej stylistyce. Wyróżnia się niewielkim obłym bakiem i wydechem poprowadzonym równolegle do podłoża.
newspress.co.uk
13 Kawasaki W800 jest wyposażone w dwucylindrowy silnik generujący jedynie 48 KM. Biorą pod uwagę moc motocykla można porównać go ze znacznie tańszym Suzuki GS500, lecz należy pamiętać, że w przypadku W800 płacimy za klasę i styl motocykla.
kawasaki.pl
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Minister zapowiadał rejestrację aut przez internet. Kiedy to będzie możliwe? Data jest znana

Rejestracja auta online będzie. To dobra informacja. Gorsza jest taka, że trzeba będzie na nią poczekać. Wstępnie szefostwo CEPiK mówi nawet o terminie 30 miesięcy. Czy taka rejestracja będzie wymagać wizyty w wydziale komunikacji?

Pożar samochodu elektrycznego. Co zrobić? Jak się zachować?

Pożar Luciad Air w Warszawie sprawił, że na tapet powrócił temat pożarów samochodów elektrycznych. Jak w razie pojawienia się ognia powinien zachować się kierujący pojazdem i inni użytkownicy drogi? Jak gasić ogniwa zawarte w baterii?

Jazda na rolkach i wrotkach a przepisy drogowe. Rolkarz to pieszy czy kierujący? Jakie ma obowiązki?

Sezon na rolki i wrotki startuje wraz z pierwszymi objawami wiosny. A to oznacza, że warto przypomnieć zasady poruszania się tymi "środkami transportu". Bo ich również dotyczą przepisy drogowe. Na jakie konkretnie zasady wskazują?

To już pewne: samochód zarejestrujesz przez Internet, koniec z kolejką w urzędzie po tablice. Znamy termin

Samych tablic rejestracyjnych jeszcze z sieci nie ściągniemy – choć kto wie, może za jakiś czas będzie można je wydrukować techniką 3D albo zmienią się przepisy i auta dopuszczone do ruchu będą inaczej znakowane niż formie tablic – ale wkrótce formalności związane z rejestracją załatwimy sami przez Internet. Teraz to jest możliwe tylko jeśli upoważnimy do tego dealera w salonie – i to nie każdego.

REKLAMA

Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

Drogowa kumulacja na Śląsku. Pijany kierowca z potrójnym zakazem prowadzenia i poszukiwany w jednym aucie

Myśleliście, że nic już was nie zdziwi? No to przeczytajcie tę historię. Policjanci z będzińskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej Opla. Jak się okazało, jego kierowca był pijany. I miał potrójny zakaz prowadzenia. A to dopiero początek czarnej serii.

Jak sprawdzić kontrahenta w branży TSL?

Podstawą każdej współpracy biznesowej jest zaufanie. A nic tak nie wzmaga jego poziomu, jak... kontrola i wcześniejsze sprawdzenie kontrahenta. Jak zweryfikować partnerów z branży TSL? To ważne pytanie, aby nie dać się złapać w oszustwo "na zlecenie transportowe".

Dłuższa trasa elektrykiem: ładowanie auta przestaje być problemem bo sieć stacji zaczyna się pokrywać z siecią Biedronki

Wkrótce ruszając w dalszą trasę samochodem elektrycznym i szykując plan podróży łatwiej będzie wybrać market Biedronki na trasie na przerwę połączoną z ładowaniem auta niż przeglądać samą sieć dostępnych stacji ładowania. Biedronka we współpracy z firmą Powerdot stara się w szczególności wypełniać nowymi stacjami ładowania wszelkie białe plamy polskiej elektromobilności.

REKLAMA

Blisko milion pasażerów. Tylu w 2023 r. przewiozły wąskotorówki. Nie wiedzieliście, że takie pociągi jeszcze jeżdżą?

Koleje wąskotorowe po latach zapomnienia znów stają się popularne w Polsce. W 2023 r. podróżowało nimi ponad 948 tys. osób. To prawie dwukrotnie więcej niż przed 10 laty. A to nie koniec ciekawych statystyk.

Mitsubishi się rozpędza. Nowy ASX stał się właśnie starym ASX-em. Na rynku zadebiutuje nowsza wersja

Mitsubishi szykuje się do liftingu nowego ASX-a. Samochód w zmienionej formie zadebiutuje w Polsce już jesienią tego roku. Tak, dobrze zgadliście. W tle nowego ASX-a nadal powiewać będzie francuska flaga. A metod modernizacji można upatrywać w poliftingowym Capturze.

REKLAMA