| INFORFK | INFORRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Eksploatacja > Układ elektryczny > Jak zamontować przednie halogeny przeciwmgielne?

Jak zamontować przednie halogeny przeciwmgielne?


Nie każde auto ma na wyposażeniu światła halogenowe. Często są one przydatne. W artykule tym przedstawimy sposób montażu przednich świateł przeciwmgielnych.

Mamy do wyboru dwa warianty montażowe. Pierwszy to zakup uniwersalnego zestawu halogenów i montaż w dowolnym miejscu. Drugi wariant to dokupienie oryginalnego zestawu halogenów. Lepszym rozwiązaniem jest zakup oryginalnego zestawu halogenów i zamontowanie zestawu w przygotowane fabrycznie miejsca. Prace rozpoczynamy od odłączenia klemy akumulatora oraz od demontażu zderzaka przedniego. Demontujemy zaślepki zderzaka i w ich miejsce montujemy takie, które mają wycięcie na halogeny. Najwygodniej kupić używane, kosztują znacznie mniej, niż nowe z ASO. Dokupujemy zestaw oryginalnych halogenów lub zamienniki. W zamontowane wcześniej zaślepki montujemy nowe halogeny.

Zobacz również: Jak wymienić tylne lampy?

29.90 zł100 pytań o obowiązek podatkowy VAT - PDF

Kolejnym krokiem jest przegląd wiązki świateł. Zazwyczaj jest załączona dodatkowa od oświetlenia przeciwmgielnego. W przypadku braku wiązki, musimy ją dokupić oddzielnie i zamontować w aucie, dołączając do już istniejącej wiązki świateł. Podejmując się tej operacji, musimy mieć doświadczenie w łączeniu przewodów elektrycznych.

Wszystkich potrzebnych części najlepiej szukać na rynku wtórnym. Nowej wiązka może kosztować nawet ok. 1500zł.

Kiedy mamy „położoną” nową wiązkę, przystępujemy do montażu przekaźnika sterującego. W tym przypadku również montujemy oryginalny podzespół. Podłączamy wiązkę do halogenów, zakładamy zderzak i przechodzimy do ostatniej czynności.

Zobacz też: Co zrobić, gdy światła wydają się świecić słabiej niż powinny?

Podczas montowania zderzaka warto zamontować nowe ślizgi po jego obu stronach oraz spinki trzymające osłony dolne silnika i chłodnicy.

Zostaje nam tylko zamontowanie oryginalnego włącznika świateł halogenów i zaprogramowanie nowej funkcji w komputerze samochodu.

Zobacz również: Jak naprawić parujące reflektory?

Jeśli zdecydujemy się na montaż nieoryginalnego zestawu, możemy liczyć na nieco łatwiejszą instalację. Halogeny, możemy zamontować w wybranym przez nas miejscu. Jest kilka minusów takiej instalacji. Przede wszystkim musimy zamontować dodatkowy włącznik świateł halogenowych. W przypadku oryginalnego montażu, mamy kontrolkę na zegarach informującą nas o załączeniu świateł halogenowych.

Podsumowując, najlepszym rozwiązaniem, jest zakup oryginalnego zestawu. Zaoszczędzimy trochę pieniędzy, jeśli zdecydujemy się na towar z rynku wtórnego.

POLECANE ARTYKUŁY

TERMINARZ

LIS24
TydzieńPWŚCPSN
44272829303112
453456789
4610111213141516
4717181920212223
4824252627282930

Ostatnio na forum

Narzędzia przedsiębiorcy

Eksperci infor.pl

Krajowa Informacja Podatkowa

System telefonicznej informacji dla podatników utworzony przez Ministerstwo Finansów

Zostań ekspertem Infor.pl »