| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Eksploatacja > Tuning > Ford Focus MK1: zmiana podświetlenia wskaźników - poradnik

Ford Focus MK1: zmiana podświetlenia wskaźników - poradnik

W poradniku tym, pokażemy, w jaki sposób wymienić podświetlenie, we wszystkich możliwych wskaźnikach w Fordzie Focusie MK1. Oczywiście wszystko wykonujemy wedle naszego uznania.

Zaczynamy od przycisków sterowania szybami. Tutaj sprawa nie jest skomplikowana. Chcąc wymienić podświetlenie, będziemy musieli kupić diody 3 mm. Najlepiej, żeby były jasne.

Jeżeli wymieniamy na czerwony kolor, zmieniamy same diody. Jeżeli zmieniamy na kolor niebieski, musimy wymienić rezystor. Najlepiej jakby był na 470Ohm. Musi być koniecznie przewlekany i może być to miniaturka.

Zobacz również: Ford Focus MK1: wymiana płynu chłodzącego

Zegarek. Tutaj musimy się wykazać szczególnymi umiejętnościami. Trzeba mieć wprawę w lutowaniu elementów SMD. Najlepiej zmienić na kolor pomarańczowy lub czerwony. Światło niebieskie, daje w tym przypadku mało interesujący efekt.
Jeśli chodzi o zapalniczkę, tutaj wymienić możemy żarówkę na diodę np. czerwoną. Jednak, musimy pamiętać o zamontowaniu rezystora szeregowego.

Przechodzimy do pokrętła włącznika świateł. Tutaj, problemy są już na początku z rozebraniem włącznika. Należy robić to bardzo rozważnie. Zaczynamy od tyłu przełącznika. Rozciągamy druty tak, żeby wyjąć płytkę.

Zobacz też: Ford – zestawienie żarówek w najpopularniejszych modelach

Zastosowane diody są identyczne jak w przypadku przełączników szyb 3 mm. Jeśli chodzi o kolor mamy dowolność wyboru, jedynie przy niebieskim, musimy zmniejszyć opornik.

Pokrętła ogrzewania. Tutaj najłatwiej uzyskać kolor czerwony lub pomarańczowy. Wszystko ze względu na zastosowany filtr. Trzeba zamontować naprawdę mocne diody i dużą ilość, żeby przebić się przez dosyć gruby filtr z zamierzonym kolorem.

Przechodzimy do przycisków klimatyzacji, obiegu zamkniętego i ogrzewania szyb. Po otwarciu obudowy, musimy odciąć plastikowe nity, żeby wyjąć płytkę. Kiedy to zrobimy, mamy swobodny dostęp do diod SMD o rozmiarze 1210.

Zobacz również: Ford Mondeo MK3: demontaż zegarów i wymiana podświetlenia

Możemy zastosować dowolną kolorystykę, oczywiście pamiętamy, że niebieski jak zwykle wymaga dodatkowych modyfikacji. Tak wyglądają możliwości montażu diod w naszym Fordzie, jak widać są możliwości, lecz na każdym kroku trzeba pamiętać o pewnych ograniczeniach.

Jednak, gdy włożymy w to trochę pracy możemy osiągnąć na prawdę przyzwoity efekt. Polecamy wymianę diod w tych miejscach. Do tego jak zamontujemy białe tarcze zegarów z białym podświetleniem, będzie fantastyczny efekt.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Rzecznik Ubezpieczonych

Rzecznik Ubezpieczonych reprezentuje interesy osób ubezpieczających, ubezpieczonych, uposażonych lub uprawnionych z umów ubezpieczenia, członków funduszy emerytalnych, uczestników pracowniczych programów emerytalnych, osób otrzymujących emeryturę kapitałową lub osób przez nie uposażonych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »