| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Auto i prawo > Auto formalności > Auto firmowe > Plusy i minusy leasingu auta firmowego

Plusy i minusy leasingu auta firmowego

Jedną z najpopularniejszych form finansowania auta firmowego jest leasing. W poniższym poradniku podpowiadamy, na czym polega leasing auta i czy warto z niego skorzystać?

Do kosztów uzyskania przychodu nie będzie wliczać się cała rata, a jedynie jej część odsetkowa oraz koszty użytkowania samochodu. Okres trwania umowy zbliżony jest do okresu użytkowania rzeczy. W przypadku leasingu operacyjnego, jeśli spłacimy wszystkie raty, to mamy możliwość zwrócenia samochodu lub wykupienia go po bardzo niskiej cenie np. 1% wartości auta, a w przypadku leasingu finansowego, po spłacie rat auto zostaje na nas przepisane – mówi Małgorzata Słodownik z serwisu Flotis.pl -  Konieczność posiadania wkładu własnego jest uzależniona od firmy leasingowej. Niektóre firmy oczekują wpłaty w wysokości 10 – 20% wartości auta, te których usługi oferujemy naszym klietom nie stawiają takich wymagań.

Dla kogo jest leasing?

Leasing jest wygodnym rozwiązaniem, gdyż daje możliwość korzystania z nowego samochodu bez konieczności inwestowania od razu w całą jego wartość, a warukiem jest spłacanie zaciągniętego zobowiązania tylko przez określony czas. Jest skierowany zarówno do tych, którzy mają już staż na rynku, dysponują określonym kapitałem finansowym i chcą poszerzać swoją działalność poprzez inwestowanie, jak również do nowopowstałych firm, które potrzebują różnych maszyn i samochodów, do rozpoczęcia funkcjonowania. Jest to dobra forma finansowania dla małych przedsiębiorstw i osób prowadzących działalność gospodarczą, gdyż nie wymaga wykazania się dużą zdolnością kredytową – mówi Małgorzata Słodownik z Flotis.pl - Poza tym, daje on także możliwość odpisania sobie wysokości rat od kosztów uzyskania przychodu. Przy wzięciu auta w leasing zdolność kredytowa pzoostaje nienaruszona, można więc ją wykorzystać na wzięcie pożyczki na inne wydatki.

Zobacz też: Kto odpowiada za wypadek z udziałem auta służbowego?

Źródło: Creandi.pl

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Adwokacka Agata Klima - Nowak

Adwokat Agata Klima - Nowak

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK