| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > ABC samochodowych podróży > Ile trwa przejechanie Polski wzdłuż i wszesz?

Ile trwa przejechanie Polski wzdłuż i wszesz?

Podróż z północy Polski na południe i z zachodu na wschód to duże przedsięwzięcie. Zobacz trasę i czas takiego przejazdu.

Przejechać Polskę wzdłuż i wszerz - oto marzenie niejednego turysty. Ile czasu mogłaby zająć taka wyprawa? Sprawdzili to specjaliści z serwisu Korkowo.pl, którzy zbadali ile godzin trzeba poświęcić, aby przejechać z jednego końca Polski na drugi. Ostrzegany na wstępie: to wyzwanie dla cierpliwych.

Najbardziej wysunięte punkty Polski

Kiedy mówimy o krańcach Polski, to tak naprawdę chodzi o cztery, najbardziej oddalone na mapie punkty: na północ, południe, wschód i zachód kraju. Gdzie leżą najbardziej wysunięte punkty Polski? Na północy jest to Jastrzębia Góra (powiat pucki), na południu: miejscowość Opołonek (powiat bieszczadzki), na wschodzie: Zosin (powiat hrubieszowski) a na zachodzie: Osinowo Dolne (powiat gryfiński). Jeśli połączymy te punkty w pary otrzymamy dwie trasy przecinające Polskę w pionie i poziomie, łączce jej skrajne obszary. Ile czasu trzeba liczyć na ich pokonanie?

Zobacz też: Najtańsza i najkrótsza trasa dojazdu Poznań - Mikołajki

Ponad 800 km drogi

Z naszych badań wynika, że przejechanie z północy na południe kraju zajmuje ok. 11 godzin, w trakcie których pokonać trzeba 850 kilometrów – mówi Katarzyna Florkowska z serwisu Korkowo.pl. – Jeśli z kolei chcemy przejechać ze wschodu na zachód to musimy zarezerwować mniej więcej 10 godzin i przygotować pojazd na pokonanie 835 kilometrów – dodaje Florkowska. Oznacza to, że przejazd między najbardziej odległymi punktami naszego kraju zajmuje prawie pół doby. Jeśli ktoś zechciałby podjąć takie wyzwanie to powinien uzbroić się nie tylko w pełen bak benzyny, ale także dobry plan – tak daleka podróż musi być uzupełniona przerwami. Malowniczych miejsc na relaks na pewno nie zabraknie. W końcu po drodze czekać będzie cała Polska.

Zobacz też: Najtańsza i najkrótsza trasa dojazdu Warszawa - Sopot i Warszawa - Mikołajki

  północ – południe (Jastrzębia Góra - Opołonek)  wschód – zachód (Osinowo Dolne - Zosin)
odległość 850 km 835 km
czas dojazdu 11 h 10 h

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik oraz Flotis Mobile umieszczonych w pojazdach poruszających się po Polsce 05-06 września 2013.

Źródło: materiały prasowe Korkowo.pl

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

dr Witold Florczak

Aktuariusz, Ekspert ds. wyceny rezerw na świadczenia pracownicze

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »