Jak zwiększyć swoje szanse na stołecznym rynku pracy dzięki unijnym szkoleniom?

Tomasz Wydra
Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych
rozwiń więcej
Jak zwiększyć swoje szanse na stołecznym rynku pracy dzięki unijnym szkoleniom?
Powrót do pracy może być teraz łatwiejszy niż myślisz. Dzięki udziałowi w unijnym projekcie zdobędziesz nowe umiejętności, które mogą okazać się niezbędne w poszukiwaniu zatrudnienia. Uczestnictwo w projekcie jest całkowicie bezpłatne, gdyż jego koszty pokrywa Unia Europejska.

Projekt ,,Nowe umiejętności – nowy zawód. Wracam do pracy” jest organizowany przez Miasto Stołeczne Warszawę i finansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Celem projektu jest podniesienie kwalifikacji osób pozostających bez pracy na stołecznym rynku poprzez szkolenia z zakresu asertywności, doskonalenia komunikacji interpersonalnych, treningu radzenia sobie ze stresem. Uczestnik projektu, oprócz udziału w szkoleniu może liczyć na zwrot kosztów dojazdu oraz wypłatę stypendium.

Kto może zgłosić się do udziału w projekcie?

Chęć uczestnictwa w projekcie mogą zgłaszać osoby:

  • bezrobotne
  • długotrwale bezrobotne
  • nieaktywne zawodowo rozumiane jako pozostające bez zatrudnienia, nie mających statusu bezrobotnych, zamieszkujące w szczególności na obszarze dzielnic Rembertowa, Wilanowa oraz Włoch, które są nieaktywne i dodatkowo spełniają, co najmniej jedno z następujących kryteriów:
  • bezrobotni,
  • długotrwale bezrobotni,
  • kobiety powracające lub wchodzące po raz pierwszy na rynek pracy po przerwie związanej z urodzeniem i wychowaniem dzieci,
  • ukończenie 45 roku życia, min. 10% uczestników/uczestniczek,
  • brak kwalifikacji zawodowych bądź nieaktualne kwalifikacje.

Do udziału w projekcie zostanie zaproszonych 75 osób.

W przypadku braku chętnych z powyższych dzielnic do projektu mogą przystąpić osoby spełniające jedno z ww. kryteriów będące mieszkańcami innych dzielnic m.st. Warszawy.

Polecamy: Jak lepiej zarządzać firmą rodzinną?

Jak zgłosić swój udział w projekcie?

Rekrutacja do udziału w projekcie prowadzona jest przez Urzędy Dzielnic Rembertów, Wilanów i Włochy w okresie od 1 marca do 30 kwietnia 2011r. 

Warunkiem przystąpienia do procesu rekrutacji jest złożenie następujących dokumentów:

  • ankieta,
  • kwestionariusz osobowy,
  • kserokopia dowodu osobistego potwierdzającej dane personalne i adres zamieszkania,
  • zgoda na zbieranie i przetwarzanie danych osobowych,
  • aktualne zaświadczenie z PUP potwierdzającego status osoby bezrobotnej (jeżeli dotyczy),
  • deklaracja uczestnictwa w projekcie,
  • umowa.

Formularz ankiety i kwestionariusza osobowego można pobrać w wersji elektronicznej ze strony internetowej: http://europa.um.warszawa.pl

Udział w projekcie jest bezpłatny, tzn. uczestnicy nie będą zobowiązani do ponoszenia jakichkolwiek kosztów.

Co można zyskać dzięki udziałowi w projekcie?

Zakres wsparcia merytorycznego dla Uczestnika projektu w ramach projektu obejmuje:
a) konsultacje z psychologiem,
b) konsultacje z doradcą zawodowym,
c) treningi psychospołeczne,
d) kursy zawodowe dobrane indywidualnie do potrzeb oraz predyspozycji uczestników projektu.

Szczegółowe warunki udziału w konkursie znajdują się w regulaminie projektu, który dostępny jest na stronie internetowej Miasta Stołecznego Warszawy oraz w biurze (filiach) projektu.

Polecamy: Jak otrzymać dotację na samozatrudnienie na Mazowszu?

Moja firma
OECD: Polska gospodarka zaczyna się powoli ożywiać. Inflacja będzie stopniowo zwalniać
02 maja 2024

Najnowsza prognoza makroekonomiczna OECD zawiera ocenę globalnej sytuacji gospodarczej oraz szczegółowy opis sytuacji gospodarczej państw członkowskich OECD, w tym Polski.

System kaucyjny do zmiany. Jest nowy projekt
30 kwi 2024

Ministerstwo Klimatu i Środowiska przygotowało projekt nowelizacji ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi. Odnosi się on do funkcjonowania systemu kaucyjnego. Zgodnie z nim kaucja będzie pobierana w całym łańcuchu dystrybucji. Co jeszcze ma się zmienić?

Rewizja KPO przyjęta przez rząd. Co z podatkiem od aut spalinowych?
30 kwi 2024

Rewizja Krajowego Planu Odbudowy (KPO) została przyjęta przez Radę Ministrów - poinformowała na platformie X minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz.

Nie tylko majówka. W maju będą jeszcze dwa dni ustawowo wolne od pracy. Kiedy?
30 kwi 2024

Dni wolne w maju. Ci, którym nie udało się zorganizować pięcio- czy nawet dziewięciodniowego długiego weekendu, mogą jeszcze spróbować w innym terminie w tym miesiącu. Kiedy jeszcze wypadają dni ustawowo wolne od pracy w najbliższym czasie? 

Sztuczna inteligencja w branży hotelarskiej. Sprawdza się czy nie?
30 kwi 2024

Jak nowe technologie mogą wpłynąć na branżę hotelarską? Czy w codziennym funkcjonowaniu obiektów hotelowych zastąpią człowieka? Odpowiadają przedstawiciele hoteli z różnych stron Polski, o różnych profilach działalności, należących do Grupy J.W. Construction.

Jak zarządzać budżetem biznesu online, gdy wzrastają koszty?
30 kwi 2024

Biznes e-commerce jest pełen wyzwań, bo wymaga zarządzania na wielu płaszczyznach. Jak zachować ciągłość finansową, gdy operator zmienia warunki współpracy? 

Mikroprzedsiębiorcy poszli po kredyty, ale banki udzieliły ich mniej, niż rok temu
30 kwi 2024

Według informacji przekazanych przez Biuro Informacji Kredytowej, w marcu br. banki udzieliły mikroprzedsiębiorcom o 4,5 proc. mniej kredytów, a ich wartość była niższa o 3,3 proc. w porównaniu do marca 2023 r.

Dane GUS na temat handlu hurtowego i nowych zamówień w przemyśle. Poniżej oczekiwań ekspertów
29 kwi 2024

Z danych GUS na temat handlu hurtowego i nowych zamówień w przemyśle w marcu br. wynika m.in., że typowy dla tego okresu wzrost sprzedaży hurtowej w ujęciu miesięcznym osiąga niższą, od notowanej w tym okresie w ubiegłych latach, dynamikę. Statystyki pokazują również kontynuację trwającego już od lutego 2023 roku okresu ujemnej dynamiki sprzedaży hurtowej w ujęciu rocznym. Marcowe dane na temat nowych zamówień w przemyśle, pokazujące znaczny spadek w stosunku do ubiegłego roku, są kolejnym powodem do niepokoju po ogłoszonych wcześniej przez GUS, rozczarowujących wynikach produkcji przemysłowej (spadek o 6,0% r/r w marcu b.r).

Niższy ZUS będzie sprzyjał decyzjom o otwarciu JDG?
29 kwi 2024

W 2023 r. powstało 302 tys. nowych firm jednoosobowych, a 177 tys. odwiesiło swoją działalność. Jednocześnie z rejestrów wykreślono ich aż 196,5 tys. Czy mniejsze koszty prowadzenia działalności gospodarczej spowodują, że będzie ich otwierać się więcej? 

Dostawa jedzenia w majówkę nie musi być tylko do domu
26 kwi 2024

Majówka w tym roku, przy dobrej organizacji urlopu, może mieć aż 9 dni. Część Polaków decyduje się na taki długi wyjazd, sporo planuje wziąć dodatkowe wolne tylko 2 maja i też wyjechać, część będzie odpoczywać w domu. Będziemy jadać w restauracjach, gotować czy zamawiać jedzenie na wynos?

pokaż więcej
Proszę czekać...