Warsztaty i kursy jako forma zebrań

Karolina Zaborska
rozwiń więcej
Wprowadzenie elementów dyskusji, czy też możliwości zadawania pytań pozwoli prowadzącemu na wyjaśnienie wszelkich niejasności, czy też niezrozumiałych kwestii.
Bardzo popularną formą zebrania są znane wszystkim szkolenia. Każdy z nas, przynajmniej raz w życiu brał w nich udział. Jeśli nie chcemy by były one nudne i nie przypominały przydługiego wykładu, można zastosować kilka sztuczek.

Dzięki udziałowi w szkoleniu można zdobyć wiele nowych umiejętności i poszerzyć swoją wiedzę. Niestety, te niewłaściwie zorganizowane, są często zwykłą stratą czasu, a osoby w nich uczestniczące, po ich zakończeniu czują się jak po przebiegnięciu maratonu.

Dlatego, oprócz poziomu merytorycznego szkolenia, tak ważny jest odpowiedni układ miejsc, zarówno dla prowadzącego, jaki i uczestników. Najlepiej sprawdza się w takich sytuacjach ustawienie siedzeń w tzw. „podkowę”.

Dzięki niemu, biorący udział w szkoleniu będą mogli nawiązać kontakt wzrokowy zarówno z prowadzącym, jak i między sobą. Ten szczególny rodzaj interakcji osiągnięty zostaje dlatego, że wszyscy siedzą ze sobą twarzą w twarz.

Polecamy: Odprawa jako jedna z form prowadzenia zebrań

Taki układ pozwala też na szybką zmianę stylu prowadzonego spotkania w dogodnym dla prowadzącego czasie, np. po fazie prowadzenia zebrania w formie odprawy, można przejść do konwersacji, dzięki czemu szkolenie nie będzie nudne.

Wprowadzenie elementów dyskusji, czy też możliwości zadawania pytań pozwoli prowadzącemu na wyjaśnienie wszelkich niejasności, czy też niezrozumiałych kwestii. Uczestnicy zaś dzięki swojej aktywności mogą zasygnalizować prowadzącemu, nad jakiego typu problematyką powinien szczególnie się skupić.

Układ podkowy ma jeszcze jedną zaletę – pozwala jego uczestnikom zwracać się do konkretnych osób. Tak samo prowadzący szkolenie ma możliwość indywidualnego zwracania się do uczestników, a co więcej łatwiej mu będzie przerwać bezsensowną, czy zbyt „gorącą” wymianę zdań pomiędzy uczestnikami przez zablokowanie kontaktu wzrokowego między nimi.

Polecamy: Jak nie dopuścić do zakłócenia obrad?

Moja firma
Dostawa jedzenia w majówkę nie musi być tylko do domu
26 kwi 2024

Majówka w tym roku, przy dobrej organizacji urlopu, może mieć aż 9 dni. Część Polaków decyduje się na taki długi wyjazd, sporo planuje wziąć dodatkowe wolne tylko 2 maja i też wyjechać, część będzie odpoczywać w domu. Będziemy jadać w restauracjach, gotować czy zamawiać jedzenie na wynos?

Jaki jest sekret sukcesu rodzinnych firm?
26 kwi 2024

Magazyn "Forbes" regularnie publikuje listę 100 najbogatszych Polaków. W pierwszej dziesiątce tegorocznego zestawienia jest kilku przedsiębiorców działających w firmach rodzinnych. Jaka jest ich recepta na sukces? 

Skuteczne kierowanie rozproszonym zespołem w branży medycznej
26 kwi 2024

Zarządzanie zespołem w branży medycznej to zadanie, które wymaga nie tylko specjalistycznej wiedzy, ale też głębokiego zrozumienia dynamiki interpersonalnej i psychologii pracy. Jako przedsiębiorca i założyciel BetaMed S.A., zawsze stawiałam przede wszystkim na rozwój kompetencji kierowniczych, które bezpośrednio przekładały się na jakość opieki nad pacjentami i atmosferę panującą w zespole.

GUS: Wzrósł indeks kosztów zatrudnienia. Czy wzrost kosztów pracy może być barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej?
25 kwi 2024

GUS podał, że w IV kwartale 2023 r. indeks kosztów zatrudnienia wzrósł o 1,9 proc. kdk i 12,8 proc. rdr. Mimo to zmniejszył się udział firm sygnalizujących, że wzrost kosztów pracy lub presji płacowej może być w najbliższym półroczu barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej.

Biznesowy sukces na rynku zdrowia? Sprawdź, jak się wyróżnić
25 kwi 2024

W Polsce obserwujemy rosnącą liczbę firm, które specjalizują się w usługach związanych ze zdrowiem, urodą i branżą wellness. Właściciele starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i jednocześnie wyróżnić na rynku. Jak z sukcesami prowadzić biznes w branży medycznej? Jest kilka sposobów. 

Wakacje składkowe. Dla kogo i jak z nich skorzystać?
24 kwi 2024

Sejmowe komisje gospodarki i polityki społecznej wprowadziły poprawki redakcyjne i doprecyzowujące do projektu ustawy. Projekt ten ma na celu umożliwić przedsiębiorcom tzw. "wakacje składkowe", czyli przerwę od płacenia składek ZUS.

Czego najbardziej boją się przedsiębiorcy prowadzący małe biznesy? [BADANIE]
23 kwi 2024

Czego najbardziej boją się małe firmy? Rosnących kosztów prowadzenia działalności i nierzetelnych kontrahentów. A czego najmniej? Najnowsze badanie UCE RESEARCH przynosi odpowiedzi. 

AI nie zabierze ci pracy, zrobi to człowiek, który potrafi z niej korzystać
23 kwi 2024

Jak to jest z tą sztuczną inteligencją? Zabierze pracę czy nie? Analitycy z firmy doradczej IDC twierdzą, że jednym z głównych powodów sięgania po AI przez firmy jest potrzeba zasypania deficytu na rynku pracy.

Niewypłacalność przedsiębiorstw. Od początku roku codziennie upada średnio 18 firm
23 kwi 2024

W pierwszym kwartale 2023 r. niewypłacalność ogłosiło 1635 firm. To o 31% więcej niż w tym okresie w ubiegłym roku i 35% wszystkich niewypłacalności ogłoszonych w 2023 r. Tak wynika z raportu przygotowanego przez ekonomistów z firmy Coface.  

Rosnące płace i spadająca inflacja nic nie zmieniają: klienci patrzą na ceny i kupują więcej gdy widzą okazję
22 kwi 2024

Trudne ostatnie miesiące i zmiany w nawykach konsumentów pozostają trudne do odwrócenia. W okresie wysokiej inflacji Polacy nauczyli się kupować wyszukując promocje i okazje cenowe. Teraz gdy inflacja spadła, a na dodatek rosną wynagrodzenia i klienci mogą sobie pozwolić na więcej, nawyk szukania niskich cen pozostał.

pokaż więcej
Proszę czekać...