Targi Kantońskie 2012 - czy poszukiwać na nich produktów?

Darren Chong
Ekspert ds. kontaktów biznesowych z Azjatami
rozwiń więcej
Targi Kantońskie, czyli najważniejsze chińskie targi
Decydując się na poszukiwanie chińskich produktów warto sięgnąć do samego źródła, czyli Państwa Środka i organizowanych w nim targów. Czy Targi Kantońskie to dobre miejsce na nawiązanie kontaktów biznesowych oraz odnalezienie atrakcyjnych dla polskich konsumentów towarów?

Targi Kantońskie (广交会) są targami handlowymi odbywającymi się dwa razy w roku; wiosną i jesienią w Guangzhou w Chinach. Organizatorem jest Chińskie Centrum Handlu Zagranicznego, natomiast współgospodarzami są Chińskie Ministerstwo Handlu oraz Lokalny Rząd Regionu Guangzhou. W 2007 roku zostały nazwane Chińskimi Targami Importu i Eksportu, wcześniej znane jako Chińskie Targi Towarów Eksportowych.

Targi Kantońskie, przez swój wszechstronny charakter, zyskały renomę „Chińskich Targów Nr 1” za najdłuższą historię, najwyższy poziom usług, największą różnorodność wystaw, największą liczbę kupujących, najwyższe obroty oraz poziom zaufania w Chinach.

Osobiście uważam, że udział w Targach Kantońskich jest świetnym pomysłem.

Najlepsi dostawcy z całych Chin

Czterdzieści osiem Stowarzyszeń Handlowych, skupiających tysiące najlepszych Chińskich firm zajmujących się handlem zagranicznym, cieszących się zaufaniem i dobrą kondycją finansową, bierze udział w Targach Kantońskich łącznie z fabrykami, naukowymi instytucjami badawczymi, przedsiębiorstwami z kapitałem zagranicznym, firmami prywatnymi i wieloma innymi.

Polecamy: Jak prawidłowo oznaczać cechy produktów i usług

Szeroka gama produktów

Targi odbywają się w 3 fazach. Od maszyn poprzez meble, artykuły konsumpcyjne aż po odzież. Jest to miejsce, w którym znajdziesz wszystkie potrzebne Ci produkty, dzięki czemu nie musisz przejechać całych Chin w ich poszukiwaniu. Oszczędza to czas i pieniądze.

Budowanie związków lub ”GuanXi”

Gdy zaopatrujesz się na Targach Kantońskich ceny są relatywnie wysokie ponieważ wystawcy płacą duże sumy za możliwość wzięcia w nich udziału. Co więcej, koszty zawsze są wyższe przy pierwszej transakcji, zanim kontrahenci nabiorą do siebie zaufania i przekonają się do dłuższego związku biznesowego.

Gdy wspominamy o „Guanxi”  należy pamiętać o znajomości odpowiednich sposobów negocjacji tak by mieć pewność, że cena jest odpowiednia do zamówionego produktu.

Badania rynkowe

Odkryj najnowszą modę oraz wzory produktów. Zaskoczy Cię jak bardzo pomoże to dotrzeć do nowych rynków w Twoim kraju.

Polecamy: Jak firma może dochodzić roszczeń za granicą?

Networking

Targi Kantońskie są świetnym miejscem do networkingu. Możesz spotkać tu odpowiednich partnerów do współpracy i  organizacji wspólnych projektów. Oszczędzisz koszty podróży i czas jeżeli z partnerami z Tajlandii i Indii ustalicie wspólną datę i spotkacie się na Targach Kantońskich.  
Jeżeli jednak nie jesteś dobrze przygotowany mentalnie i kulturowo odradzam taką wycieczkę. Dla maksymalizacji efektów podróży warto poznać kulturę biznesu w Chinach, techniki negocjacyjne z mieszkańcami Azji Wschodniej, podstawowe zwroty i tym podobne.

Moja firma
Dostawa jedzenia w majówkę nie musi być tylko do domu
26 kwi 2024

Majówka w tym roku, przy dobrej organizacji urlopu, może mieć aż 9 dni. Część Polaków decyduje się na taki długi wyjazd, sporo planuje wziąć dodatkowe wolne tylko 2 maja i też wyjechać, część będzie odpoczywać w domu. Będziemy jadać w restauracjach, gotować czy zamawiać jedzenie na wynos?

Jaki jest sekret sukcesu rodzinnych firm?
26 kwi 2024

Magazyn "Forbes" regularnie publikuje listę 100 najbogatszych Polaków. W pierwszej dziesiątce tegorocznego zestawienia jest kilku przedsiębiorców działających w firmach rodzinnych. Jaka jest ich recepta na sukces? 

Skuteczne kierowanie rozproszonym zespołem w branży medycznej
26 kwi 2024

Zarządzanie zespołem w branży medycznej to zadanie, które wymaga nie tylko specjalistycznej wiedzy, ale też głębokiego zrozumienia dynamiki interpersonalnej i psychologii pracy. Jako przedsiębiorca i założyciel BetaMed S.A., zawsze stawiałam przede wszystkim na rozwój kompetencji kierowniczych, które bezpośrednio przekładały się na jakość opieki nad pacjentami i atmosferę panującą w zespole.

GUS: Wzrósł indeks kosztów zatrudnienia. Czy wzrost kosztów pracy może być barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej?
25 kwi 2024

GUS podał, że w IV kwartale 2023 r. indeks kosztów zatrudnienia wzrósł o 1,9 proc. kdk i 12,8 proc. rdr. Mimo to zmniejszył się udział firm sygnalizujących, że wzrost kosztów pracy lub presji płacowej może być w najbliższym półroczu barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej.

Biznesowy sukces na rynku zdrowia? Sprawdź, jak się wyróżnić
25 kwi 2024

W Polsce obserwujemy rosnącą liczbę firm, które specjalizują się w usługach związanych ze zdrowiem, urodą i branżą wellness. Właściciele starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i jednocześnie wyróżnić na rynku. Jak z sukcesami prowadzić biznes w branży medycznej? Jest kilka sposobów. 

Wakacje składkowe. Dla kogo i jak z nich skorzystać?
24 kwi 2024

Sejmowe komisje gospodarki i polityki społecznej wprowadziły poprawki redakcyjne i doprecyzowujące do projektu ustawy. Projekt ten ma na celu umożliwić przedsiębiorcom tzw. "wakacje składkowe", czyli przerwę od płacenia składek ZUS.

Czego najbardziej boją się przedsiębiorcy prowadzący małe biznesy? [BADANIE]
23 kwi 2024

Czego najbardziej boją się małe firmy? Rosnących kosztów prowadzenia działalności i nierzetelnych kontrahentów. A czego najmniej? Najnowsze badanie UCE RESEARCH przynosi odpowiedzi. 

AI nie zabierze ci pracy, zrobi to człowiek, który potrafi z niej korzystać
23 kwi 2024

Jak to jest z tą sztuczną inteligencją? Zabierze pracę czy nie? Analitycy z firmy doradczej IDC twierdzą, że jednym z głównych powodów sięgania po AI przez firmy jest potrzeba zasypania deficytu na rynku pracy.

Niewypłacalność przedsiębiorstw. Od początku roku codziennie upada średnio 18 firm
23 kwi 2024

W pierwszym kwartale 2023 r. niewypłacalność ogłosiło 1635 firm. To o 31% więcej niż w tym okresie w ubiegłym roku i 35% wszystkich niewypłacalności ogłoszonych w 2023 r. Tak wynika z raportu przygotowanego przez ekonomistów z firmy Coface.  

Rosnące płace i spadająca inflacja nic nie zmieniają: klienci patrzą na ceny i kupują więcej gdy widzą okazję
22 kwi 2024

Trudne ostatnie miesiące i zmiany w nawykach konsumentów pozostają trudne do odwrócenia. W okresie wysokiej inflacji Polacy nauczyli się kupować wyszukując promocje i okazje cenowe. Teraz gdy inflacja spadła, a na dodatek rosną wynagrodzenia i klienci mogą sobie pozwolić na więcej, nawyk szukania niskich cen pozostał.

pokaż więcej
Proszę czekać...