Jakie są wady i zalety firmowych spotkań wigilijnych?

Anna Kurek
rozwiń więcej
Firmowe spotkania wigilijne.
Coraz więcej firm decyduje się na organizowanie christmas party, czyli wigilii firmowych. Okazuje się, że takie spotkania mogą przynieść przedsiębiorcy wiele korzyści.

Największa zaletą christmas party jest integracja pracowników oraz możliwość poznania się nawzajem – szczególnie jeśli przedsiębiorstwo jest duże i ma wiele działów. Dzięki temu poprawia się komunikacja wewnątrz firmy, a co za tym idzie współpraca staje się efektywniejsza. 

Organizując tego typu spotkanie trzeba brać pod uwagę wiele czynników. Wszystko podporządkowane jest oczywiście nakładom jakie firma postanowi na takie spotkanie przeznaczyć. Można więc zorganizować wystawny bankiet, wytworną kolacje lub zwyczajnie zamówić catering do siedziby firmy. 

Niezależnie od wyboru lokalu trzeba rozważnie dobierać pozycje w menu. Przede wszystkim należy pamiętać, że spotkanie ma charakter wigilijny, więc nie może zabraknąć takich potraw jaki bigos, śledź czy pierogi. Warto jednak wziąć pod uwagę zróżnicowane gusta kulinarne, a tradycyjne menu urozmaicić innymi pozycjami.

Polecamy: Na czym polega marketing społecznościowy?

Niezbyt fortunne jest (ostatnio bardzo modne) organizowanie spotkań z jedzeniem tematycznym np. sushi. Choć wydaje się to bardzo trendy i ma stanowić o prestiżu firmy, to w praktyce część pracowników nie potrafi poradzić sobie z konsumpcją lub zwyczajnie nie lubi takiej kuchni. 

Kolejnym ważnym czynnikiem jest atmosfera spotkania, którą warunkują stosunki panujące na co dzień w firmie. Nie należy jej radykalnie zmieniać, bo wprowadzi to wszystkich w zakłopotanie. Jeśli stosunki w przedsiębiorstwie są formalne to niech pozostaną takie, również podczas spotkania. Wprowadzanie na siłę „rodzinnej” atmosfery (w dodatku tylko na parę godzin) nie przynosi oczekiwanych skutków. Wręcz przeciwnie, może jedynie krępować.

Zbliżający się Sylwester skłania do podsumowań. Podziękowania za współpracę w roku dobiegającym końca oraz wspomnienie o najważniejszych razem osiągniętych sukcesach to elementy silnie motywujące pracowników. Kończący się rok to również dobry moment na określenie przyszłych strategii i planów. Dzięki temu mobilizuje się kadrę do jeszcze większego zaangażowania w sprawy przedsiębiorstwa. 

Polecamy: serwis Mała firma

Moja firma
OECD: Polska gospodarka zaczyna się powoli ożywiać. Inflacja będzie stopniowo zwalniać
02 maja 2024

Najnowsza prognoza makroekonomiczna OECD zawiera ocenę globalnej sytuacji gospodarczej oraz szczegółowy opis sytuacji gospodarczej państw członkowskich OECD, w tym Polski.

System kaucyjny do zmiany. Jest nowy projekt
30 kwi 2024

Ministerstwo Klimatu i Środowiska przygotowało projekt nowelizacji ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi. Odnosi się on do funkcjonowania systemu kaucyjnego. Zgodnie z nim kaucja będzie pobierana w całym łańcuchu dystrybucji. Co jeszcze ma się zmienić?

Rewizja KPO przyjęta przez rząd. Co z podatkiem od aut spalinowych?
30 kwi 2024

Rewizja Krajowego Planu Odbudowy (KPO) została przyjęta przez Radę Ministrów - poinformowała na platformie X minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz.

Nie tylko majówka. W maju będą jeszcze dwa dni ustawowo wolne od pracy. Kiedy?
30 kwi 2024

Dni wolne w maju. Ci, którym nie udało się zorganizować pięcio- czy nawet dziewięciodniowego długiego weekendu, mogą jeszcze spróbować w innym terminie w tym miesiącu. Kiedy jeszcze wypadają dni ustawowo wolne od pracy w najbliższym czasie? 

Sztuczna inteligencja w branży hotelarskiej. Sprawdza się czy nie?
30 kwi 2024

Jak nowe technologie mogą wpłynąć na branżę hotelarską? Czy w codziennym funkcjonowaniu obiektów hotelowych zastąpią człowieka? Odpowiadają przedstawiciele hoteli z różnych stron Polski, o różnych profilach działalności, należących do Grupy J.W. Construction.

Jak zarządzać budżetem biznesu online, gdy wzrastają koszty?
30 kwi 2024

Biznes e-commerce jest pełen wyzwań, bo wymaga zarządzania na wielu płaszczyznach. Jak zachować ciągłość finansową, gdy operator zmienia warunki współpracy? 

Mikroprzedsiębiorcy poszli po kredyty, ale banki udzieliły ich mniej, niż rok temu
30 kwi 2024

Według informacji przekazanych przez Biuro Informacji Kredytowej, w marcu br. banki udzieliły mikroprzedsiębiorcom o 4,5 proc. mniej kredytów, a ich wartość była niższa o 3,3 proc. w porównaniu do marca 2023 r.

Dane GUS na temat handlu hurtowego i nowych zamówień w przemyśle. Poniżej oczekiwań ekspertów
29 kwi 2024

Z danych GUS na temat handlu hurtowego i nowych zamówień w przemyśle w marcu br. wynika m.in., że typowy dla tego okresu wzrost sprzedaży hurtowej w ujęciu miesięcznym osiąga niższą, od notowanej w tym okresie w ubiegłych latach, dynamikę. Statystyki pokazują również kontynuację trwającego już od lutego 2023 roku okresu ujemnej dynamiki sprzedaży hurtowej w ujęciu rocznym. Marcowe dane na temat nowych zamówień w przemyśle, pokazujące znaczny spadek w stosunku do ubiegłego roku, są kolejnym powodem do niepokoju po ogłoszonych wcześniej przez GUS, rozczarowujących wynikach produkcji przemysłowej (spadek o 6,0% r/r w marcu b.r).

Niższy ZUS będzie sprzyjał decyzjom o otwarciu JDG?
29 kwi 2024

W 2023 r. powstało 302 tys. nowych firm jednoosobowych, a 177 tys. odwiesiło swoją działalność. Jednocześnie z rejestrów wykreślono ich aż 196,5 tys. Czy mniejsze koszty prowadzenia działalności gospodarczej spowodują, że będzie ich otwierać się więcej? 

Dostawa jedzenia w majówkę nie musi być tylko do domu
26 kwi 2024

Majówka w tym roku, przy dobrej organizacji urlopu, może mieć aż 9 dni. Część Polaków decyduje się na taki długi wyjazd, sporo planuje wziąć dodatkowe wolne tylko 2 maja i też wyjechać, część będzie odpoczywać w domu. Będziemy jadać w restauracjach, gotować czy zamawiać jedzenie na wynos?

pokaż więcej
Proszę czekać...