Najlepsze lokaty terminowe – ranking z listopada 2011

W czterech bankach można założyć 1-miesięczną lokatę z kapitalizacją dzienną. Fot. Fotolia / Fotolia
Wybrane banki, których oferty lokat terminowych należą do czołówki najlepszych w Polsce, podniosły oprocentowanie depozytów. Ile można było zarobić w listopadzie na lokacie terminowej? W którym banku nasza lokata będzie miała jeszcze wyższe oprocentowanie niż miesiąc temu?

Zanim wypełnimy formularz na stronie banku lub przed skierowaniem swoich kroków do wybranego oddziału, warto dowiedzieć się, gdzie ulokować swoje pieniądze. Żeby ułatwić wybór, przygotowaliśmy ranking najlepszych czterdziestu lokat terminowych, oferowanych przez polskie banki. Kryterium oceny jak zawsze był zysk, jaki lokata przynosi swojemu posiadaczowi „po podatku”.

Lokaty 1-miesięczne

Na najwyższym stopniu podium ulokowała się debiutująca w zestawieniu Lokata „Codzienny Owoc” Volkswagen Banku (5,51%). Drugą i trzecią pozycję zajęły dwie propozycje Polbanku EFG: Lokata El Dorado (4,78%) i Lokata Dynamiczna (3,97%). Co prawda nadal większość lokat 1-miesięcznych stanowią produkty z naliczaniem odsetek na koniec okresu umownego, jednak oferty z dzienną kapitalizacją cały czas umacniają przyczółek – do tej pory powstały już 4. Kto wie, być może w następnym rankingu stanowić już będą połowę stawki…

Pozwól swoim pieniądzom zarabiać – nawet 8% na lokatach!

Lokaty kilku - kilkunastomiesięczne

Czołówka zestawienia lokat 3-miesięcznych uległa bardzo niewielkim zmianom. Numerem jeden nadal pozostaje Lokata Powitalna (6,83%) Meritum Banku, ściśle reglamentowany produkt (1 lokata na 1 klienta), oferowana tylko klientom otwierającym Konto Zarabiające.

Srebrnym medalistą – podobnie jak miesiąc temu – została Lokata na start, którą można założyć w Getin Online. Zauważyć trzeba, że w porównaniu do ubiegłego miesiąca jej oprocentowanie wzrosło z 6,04% do 6,15%. Niby to niewiele, ale jednak coś.

Zmianę odnotowaliśmy za to na trzecim miejscu. Znalazła się na nim FM Lokata z kapitalizacją dzienną FM Banku, której oprocentowanie wynosi 6,05% w skali roku.

Na pierwszym miejscu umocniła się FM Lokata z kapitalizacją dzienną (6,07%) FM Banku. Na drugim miejscu pojawiła się nowa w rankingu lokat 6-miesięcznych Lokata z Gwarancją na zmianę przepisów podatkowych Meritum Banku (6,06%). To ciekawa oferta – instytucja zapewnia, że z chwilą wejścia w życie zmienionych przepisów Ordynacji podatkowej, podniesie oprocentowanie nominalne lokaty z 6,06% do 7,60%. Trzecie miejsce zajęła Lokata Internetowa Banku Pocztowego (6,00%).

Nie zakładaj marnej lokaty na 3% - sprawdź najlepsze propozycje na rynku!

W czołówce rankingu lokat terminowych, zawieranych na 12 miesięcy, nastąpiły niewielkie przetasowania. Pierwsze miejsce zajęły ex aequo FM Lokata z kapitalizacją dzienną FM Banku (5,85%) oraz Idea Bank i jego Lokata Idealna (5,85%). Na drugim miejscu (także ex aequo) ulokowała się Lokata z Gwarancją na zmianę przepisów podatkowych Meritum Banku i Dobolokata Inteligo. Obie są oprocentowane w wysokości 5,59%. Najniższy stopień podium zajmują wspólnie trzy lokaty z oprocentowaniem w wysokości 5,52%: igo lokata Inteligo oraz dwa produkty Santander Consumer Banku: lokaty Zysk+ Doskonała i Direct+ Doskonała.

TABELKA

Jaką lokatę wybrać?

Kapitalizacja po okresie umownym czy dzienna? Lokata na miesiąc czy pół roku? Wbrew pozorom wybór, przed jakim staje osoba, chcąca ulokować nadwyżkę finansową, nie jest prosty. Mamy nadzieję, że lektura powyższego zestawienia cokolwiek rozjaśniła.

Pewne jest jedno - osoby, które chciałyby założyć lokatę z dzienną kapitalizacją odsetek, powinny się spieszyć. Znaki na niebie i ziemi wskazują, że za kilka miesięcy zmienią się przepisy podatkowe i lokaty antybelkowe nie będą już chroniły przed fiskusem. Korzystajmy więc z nich, dopóki jeszcze możemy i zarabiajmy na lokatach.

Eksperci TotalMoney.pl

Moja firma
Dostawa jedzenia w majówkę nie musi być tylko do domu
26 kwi 2024

Majówka w tym roku, przy dobrej organizacji urlopu, może mieć aż 9 dni. Część Polaków decyduje się na taki długi wyjazd, sporo planuje wziąć dodatkowe wolne tylko 2 maja i też wyjechać, część będzie odpoczywać w domu. Będziemy jadać w restauracjach, gotować czy zamawiać jedzenie na wynos?

Jaki jest sekret sukcesu rodzinnych firm?
26 kwi 2024

Magazyn "Forbes" regularnie publikuje listę 100 najbogatszych Polaków. W pierwszej dziesiątce tegorocznego zestawienia jest kilku przedsiębiorców działających w firmach rodzinnych. Jaka jest ich recepta na sukces? 

Skuteczne kierowanie rozproszonym zespołem w branży medycznej
26 kwi 2024

Zarządzanie zespołem w branży medycznej to zadanie, które wymaga nie tylko specjalistycznej wiedzy, ale też głębokiego zrozumienia dynamiki interpersonalnej i psychologii pracy. Jako przedsiębiorca i założyciel BetaMed S.A., zawsze stawiałam przede wszystkim na rozwój kompetencji kierowniczych, które bezpośrednio przekładały się na jakość opieki nad pacjentami i atmosferę panującą w zespole.

GUS: Wzrósł indeks kosztów zatrudnienia. Czy wzrost kosztów pracy może być barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej?
25 kwi 2024

GUS podał, że w IV kwartale 2023 r. indeks kosztów zatrudnienia wzrósł o 1,9 proc. kdk i 12,8 proc. rdr. Mimo to zmniejszył się udział firm sygnalizujących, że wzrost kosztów pracy lub presji płacowej może być w najbliższym półroczu barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej.

Biznesowy sukces na rynku zdrowia? Sprawdź, jak się wyróżnić
25 kwi 2024

W Polsce obserwujemy rosnącą liczbę firm, które specjalizują się w usługach związanych ze zdrowiem, urodą i branżą wellness. Właściciele starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i jednocześnie wyróżnić na rynku. Jak z sukcesami prowadzić biznes w branży medycznej? Jest kilka sposobów. 

Wakacje składkowe. Dla kogo i jak z nich skorzystać?
24 kwi 2024

Sejmowe komisje gospodarki i polityki społecznej wprowadziły poprawki redakcyjne i doprecyzowujące do projektu ustawy. Projekt ten ma na celu umożliwić przedsiębiorcom tzw. "wakacje składkowe", czyli przerwę od płacenia składek ZUS.

Czego najbardziej boją się przedsiębiorcy prowadzący małe biznesy? [BADANIE]
23 kwi 2024

Czego najbardziej boją się małe firmy? Rosnących kosztów prowadzenia działalności i nierzetelnych kontrahentów. A czego najmniej? Najnowsze badanie UCE RESEARCH przynosi odpowiedzi. 

AI nie zabierze ci pracy, zrobi to człowiek, który potrafi z niej korzystać
23 kwi 2024

Jak to jest z tą sztuczną inteligencją? Zabierze pracę czy nie? Analitycy z firmy doradczej IDC twierdzą, że jednym z głównych powodów sięgania po AI przez firmy jest potrzeba zasypania deficytu na rynku pracy.

Niewypłacalność przedsiębiorstw. Od początku roku codziennie upada średnio 18 firm
23 kwi 2024

W pierwszym kwartale 2023 r. niewypłacalność ogłosiło 1635 firm. To o 31% więcej niż w tym okresie w ubiegłym roku i 35% wszystkich niewypłacalności ogłoszonych w 2023 r. Tak wynika z raportu przygotowanego przez ekonomistów z firmy Coface.  

Rosnące płace i spadająca inflacja nic nie zmieniają: klienci patrzą na ceny i kupują więcej gdy widzą okazję
22 kwi 2024

Trudne ostatnie miesiące i zmiany w nawykach konsumentów pozostają trudne do odwrócenia. W okresie wysokiej inflacji Polacy nauczyli się kupować wyszukując promocje i okazje cenowe. Teraz gdy inflacja spadła, a na dodatek rosną wynagrodzenia i klienci mogą sobie pozwolić na więcej, nawyk szukania niskich cen pozostał.

pokaż więcej
Proszę czekać...