Ubezpieczenie floty samochodowej

Anna Dermont
rozwiń więcej
Ubezpieczenie floty samochodowej
Rynek ubezpieczeń komunikacyjnych rozwija się wbrew kryzysowi. Pojawiają się nowe programy dotyczące kompleksowej obsługi flot samochodowych. Jednym z nich jest produkt, który oprócz podstawowych zadań, ma ułatwić firmom znalezienie oszczędności oraz odciążyć fleet menagerów z części obowiązków.

Oszczędne planowanie

Ostatnie miesiące ubiegłego roku przebiegły pod hasłem kryzysu, spowolnienia gospodarczego. Firmy zareagowały w sposób asekuracyjny - planując rok 2009, skoncentrowały się na redukcji wydatków.

I tu zaczęły się schody. Gdzie obciąć koszty, żeby nie ucierpiał na tym prowadzony biznes? Na to pytanie szczególnie trudno było odpowiedzieć posiadaczom flot firmowych. Ich utrzymanie to spory wydatek, ale przecież istnienie wielu firm np. handlowych, zależy właśnie od samochodów.

Właściciele wiedzą, że pieniądze wydane na ubezpieczenie floty czyli polisy auto casco, odpowiedzialności cywilnej i następstwa nieszczęśliwych wypadków, to nic innego jak inwestycja w ochronę pracowników i mienia przed zdarzeniami losowymi. Jak więc szukać oszczędności?

Minimum kosztów, maksimum zysku

Marzeniem każdej firmy jest zakup takich produktów ubezpieczeniowych, które zapewniają jak najwięcej korzyści i pozwalają oszczędzić. Tylko jak je znaleźć? Lepiej zdać się na specjalistów, którzy wiedzą co i komu najbardziej się opłaca. Obecna dynamicznie zmieniająca się sytuacja gospodarcza jest polem do popisu dla tychże specjalistów.

Czujność, trafna interpretacja potrzeb rynku oraz szybka reakcja - to priorytety. Również dla gdańskiego brokera, spółki BIK Brokers. Firma oferuje m.in. produkt, który oprócz podstawowych zadań, ma ułatwić firmom znalezienie oszczędności oraz odciążyć fleet menagerów z części obowiązków.

Polecamy: Jak nie dać się oszukać sprzedawcy aut poleasingowych

- W wyniku tych działań, wprowadziliśmy na rynek nową jakość w branży ubezpieczeń komunikacyjnych - program kompleksowej obsługi flot posiadających od kilkudziesięciu do kilku tysięcy pojazdów. Jak wiadomo, ich ubezpieczenie w zakresie OC,AC i NNW jest dużym wydatkiem. Zaproponowaliśmy więc rozwiązanie, dzięki któremu firmy łatwiej znajdą oszczędności w kosztach eksploatacji taboru pojazdów służbowych – wyjaśnia Artur Zych, dyrektor handlowy BIK Brokers.
Korzyści dla firmy

Mówiąc ogólnie, firma zaproponowała klientom flotowym m.in. analizę aktualnych umów ubezpieczenia, przygotowanie szytego na miarę kontraktu ubezpieczeniowego, przejęcie procesu likwidacji szkód, monitorowanie szkodowości, doradztwo i wprowadzenie programów naprawczych w celu zminimalizowania kosztów ubezpieczenia pojazdów służbowych. Jak działa nowy program obsługi dla rynku flotowego?

- W pierwszym etapie zbieramy informacje o sposobie finansowania, ilości i rodzaju pojazdów, a także dane o przebiegach szkodowych aut w poprzednich latach ubezpieczeń. Dodatkowo analizujemy wszystkie problemy z jakimi na co dzień zmaga się manager floty. Następnie przygotowujemy przetarg z wybranymi zakładami ubezpieczeniowymi. Dzięki temu wyłaniamy ofertę szytą na miarę potrzeb konkretnego klienta – opisuje Artur Zych.

Dodatkowo, BIK Brokers oddaje do użytku serwis likwidacji szkód – dotychczas oferowany wyłącznie firmom car fleet management.

- Oznacza to, że klient flotowy korzysta m.in., z pomocy drogowej z miejsca kolizji do serwisu, zgłoszenia przez brokera szkody do towarzystwa ubezpieczeniowego, przejęcia przez brokera wszelkich kontaktów z zakładami ubezpieczeń, obsługi oględzin pojazdu, koordynacji procesu naprawy pojazdu oraz fachowej obsługi roszczeń finansowych względem towarzystw ubezpieczeniowych – dodaje dyrektor handlowy.

Oferta obejmuje także korzystanie z telefonicznego zgłaszania szkód komunikacyjnych. Wszyscy użytkownicy pojazdów otrzymują bezpłatnie karty assistance z dedykowanym numerem telefonu, czynnym 365 dni w roku 24 godziny na dobę. Manager floty jest na bieżąco informowany o stanie procesu likwidacji w poszczególnych szkodach.

Jeśli likwidacja szkód w poprzednich latach nie przebiegała sprawnie, broker szuka przyczyn. Kiedy je znajdzie, doradza jak w przyszłości unikać zdarzeń, które zakłócają proces likwidacji szkody i narażają firmę na straty. W praktyce poszczególne opcje programu oferowanego przez BIK Brokers, ułatwiają pracę menagera floty.

- Odciążamy go w znaczącej części trudnych obowiązków. Dzięki temu fleet menager może szukać oszczędności w innych obszarach codziennej obsługi floty pojazdów, a co za tym idzie może zminimalizować koszty ubezpieczeń w skali roku – podsumowuje Artur Zych.

Dodatkową usługą nowego produktu jest budowanie przez BIK Brokers programów prewencyjnych oraz pozyskiwanie środków z zakładów ubezpieczeń na poprawę bezpieczeństwa kierowców. Dzięki temu, firmy mogą obniżyć wskaźnik szkodowości pojazdów flotowych, a w efekcie zredukować budżety ubezpieczeniowe.

Polecamy: Umowa leasingu - porada

Moja firma
OECD: Polska gospodarka zaczyna się powoli ożywiać. Inflacja będzie stopniowo zwalniać
02 maja 2024

Najnowsza prognoza makroekonomiczna OECD zawiera ocenę globalnej sytuacji gospodarczej oraz szczegółowy opis sytuacji gospodarczej państw członkowskich OECD, w tym Polski.

System kaucyjny do zmiany. Jest nowy projekt
30 kwi 2024

Ministerstwo Klimatu i Środowiska przygotowało projekt nowelizacji ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi. Odnosi się on do funkcjonowania systemu kaucyjnego. Zgodnie z nim kaucja będzie pobierana w całym łańcuchu dystrybucji. Co jeszcze ma się zmienić?

Rewizja KPO przyjęta przez rząd. Co z podatkiem od aut spalinowych?
30 kwi 2024

Rewizja Krajowego Planu Odbudowy (KPO) została przyjęta przez Radę Ministrów - poinformowała na platformie X minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz.

Nie tylko majówka. W maju będą jeszcze dwa dni ustawowo wolne od pracy. Kiedy?
30 kwi 2024

Dni wolne w maju. Ci, którym nie udało się zorganizować pięcio- czy nawet dziewięciodniowego długiego weekendu, mogą jeszcze spróbować w innym terminie w tym miesiącu. Kiedy jeszcze wypadają dni ustawowo wolne od pracy w najbliższym czasie? 

Sztuczna inteligencja w branży hotelarskiej. Sprawdza się czy nie?
30 kwi 2024

Jak nowe technologie mogą wpłynąć na branżę hotelarską? Czy w codziennym funkcjonowaniu obiektów hotelowych zastąpią człowieka? Odpowiadają przedstawiciele hoteli z różnych stron Polski, o różnych profilach działalności, należących do Grupy J.W. Construction.

Jak zarządzać budżetem biznesu online, gdy wzrastają koszty?
30 kwi 2024

Biznes e-commerce jest pełen wyzwań, bo wymaga zarządzania na wielu płaszczyznach. Jak zachować ciągłość finansową, gdy operator zmienia warunki współpracy? 

Mikroprzedsiębiorcy poszli po kredyty, ale banki udzieliły ich mniej, niż rok temu
30 kwi 2024

Według informacji przekazanych przez Biuro Informacji Kredytowej, w marcu br. banki udzieliły mikroprzedsiębiorcom o 4,5 proc. mniej kredytów, a ich wartość była niższa o 3,3 proc. w porównaniu do marca 2023 r.

Dane GUS na temat handlu hurtowego i nowych zamówień w przemyśle. Poniżej oczekiwań ekspertów
29 kwi 2024

Z danych GUS na temat handlu hurtowego i nowych zamówień w przemyśle w marcu br. wynika m.in., że typowy dla tego okresu wzrost sprzedaży hurtowej w ujęciu miesięcznym osiąga niższą, od notowanej w tym okresie w ubiegłych latach, dynamikę. Statystyki pokazują również kontynuację trwającego już od lutego 2023 roku okresu ujemnej dynamiki sprzedaży hurtowej w ujęciu rocznym. Marcowe dane na temat nowych zamówień w przemyśle, pokazujące znaczny spadek w stosunku do ubiegłego roku, są kolejnym powodem do niepokoju po ogłoszonych wcześniej przez GUS, rozczarowujących wynikach produkcji przemysłowej (spadek o 6,0% r/r w marcu b.r).

Niższy ZUS będzie sprzyjał decyzjom o otwarciu JDG?
29 kwi 2024

W 2023 r. powstało 302 tys. nowych firm jednoosobowych, a 177 tys. odwiesiło swoją działalność. Jednocześnie z rejestrów wykreślono ich aż 196,5 tys. Czy mniejsze koszty prowadzenia działalności gospodarczej spowodują, że będzie ich otwierać się więcej? 

Dostawa jedzenia w majówkę nie musi być tylko do domu
26 kwi 2024

Majówka w tym roku, przy dobrej organizacji urlopu, może mieć aż 9 dni. Część Polaków decyduje się na taki długi wyjazd, sporo planuje wziąć dodatkowe wolne tylko 2 maja i też wyjechać, część będzie odpoczywać w domu. Będziemy jadać w restauracjach, gotować czy zamawiać jedzenie na wynos?

pokaż więcej
Proszę czekać...