Próbkowanie i ocena jakości paliw na potrzeby rozliczeń

Redakcja
rozwiń więcej
W imieniu Organizatora – Zespołu CBE Polska – zapraszamy do udziału w drugiej edycji specjalistycznego szkolenia „Próbkowanie i ocena jakości paliw na potrzeby rozliczeń. Wyroby węglowe i biomasa”, które odbędą się 9 października 2013 w Katowicach.

Wydarzenie - tak jak jego poprzednia edycja - przygotowane zostało w ścisłej współpracy z Zakładem Oceny Jakości Paliw Stałych Głównego Instytutu Górnictwa. Pierwsza edycja warsztatów odbyła się 23 marca 2013 roku w Warszawie. Z zakresu próbkowania przeszkoliliśmy wówczas blisko stu specjalistów związanych z energetyką zawodową oraz sektorem węglowym.


Wśród najważniejszych zagadnień szkolenia:


- prawidłowa organizacją i metodologia badań

- identyfikacja głównych obszarów ryzyk

- najczęstsze źródła błędów na drodze od pobrania próbki do wyniku badania

- sposoby minimalizowania wszystkich typów błędów

- sposoby wyznaczania niepewności

- doskonalenie systemu sterowania jakością

- częstotliwość poboru próbek oraz pomiary partii


Do udziału w szkoleniu Organizatorzy zapraszają personel odpowiedzialny za kontrolę jakości paliw w elektrowniach, elektrociepłowniach i ciepłowniach, kopalniach oraz spółkach obrotu paliwami, w tym reprezentantów działów:


-  technicznych

-  laboratoriów oceny jakości

-  chemicznych

-  paliw

-  geologicznych i górniczych

-  mierniczych

-  taśmociągów, sortowni i produkcji

-  obsługujących systemy poboru próbek paliw stałych, biopaliw stałych, stałych paliw wtórnych i odpadów paleniskowych

-  dozoru technicznego

-  obsługującego systemy nawęglania

-  oraz przedstawicieli firm dostarczających rozwiązania technologiczne przydatne w procesie kontroli jakości paliw (np. wag, urządzeń do automatycznego pobierania próbek itp.)


Polecamy serwis:
Biznes i Finanse


Zespół CBE Polska z zakresu prawidłowego rozliczania oraz bilansowania paliw energetycznych przeszkolił już ponad pół tysiąca specjalistów. W szkoleniach brała udział kadra: spółek energetycznych, ciepłowniczych, przemysłowi odbiorcy energii, kopalnie oraz podmioty obracające węglem, firmy doradcze oraz dostawcy przedmiotowych rozwiązań technologicznych i  produktowych.


Każdy uczestnik szkolenia otrzyma świadectwo jego ukończenia wystawione przez Główny Instytut Górnictwa (jednostki akredytowanej przez Polskie Centrum Akredytacji do szkolenia specjalistów w danym obszarze tematycznym). Certyfikat ten, jest formalnym potwierdzeniem kompetencji osób we wnioskowanym obszarze, czyli w zakresie prawidłowego poboru próbek (węgla kamiennego, węgla brunatnego, koksu i półkoksu, stałych paliw wtórnych, biopaliw stałych, odpadów paleniskowych), celem uzyskania obiektywnych i reprezentatywnych wyników analiz fizykochemicznych charakteryzujących paliwa stałe.


Więcej szczegółowych informacji związanych z wydarzeniem można znaleźć na stronie internetowej Organizatora: http://cbepolska.pl/pl/probkowanie-i-ocena-jakosci-paliw.html


Zachęcamy również do kontaktu telefonicznego pod nr: +48 22 82 77 123 


Zadaj pytanie na naszym FORUM!

 

Moja firma
Dostawa jedzenia w majówkę nie musi być tylko do domu
26 kwi 2024

Majówka w tym roku, przy dobrej organizacji urlopu, może mieć aż 9 dni. Część Polaków decyduje się na taki długi wyjazd, sporo planuje wziąć dodatkowe wolne tylko 2 maja i też wyjechać, część będzie odpoczywać w domu. Będziemy jadać w restauracjach, gotować czy zamawiać jedzenie na wynos?

Jaki jest sekret sukcesu rodzinnych firm?
26 kwi 2024

Magazyn "Forbes" regularnie publikuje listę 100 najbogatszych Polaków. W pierwszej dziesiątce tegorocznego zestawienia jest kilku przedsiębiorców działających w firmach rodzinnych. Jaka jest ich recepta na sukces? 

Skuteczne kierowanie rozproszonym zespołem w branży medycznej
26 kwi 2024

Zarządzanie zespołem w branży medycznej to zadanie, które wymaga nie tylko specjalistycznej wiedzy, ale też głębokiego zrozumienia dynamiki interpersonalnej i psychologii pracy. Jako przedsiębiorca i założyciel BetaMed S.A., zawsze stawiałam przede wszystkim na rozwój kompetencji kierowniczych, które bezpośrednio przekładały się na jakość opieki nad pacjentami i atmosferę panującą w zespole.

GUS: Wzrósł indeks kosztów zatrudnienia. Czy wzrost kosztów pracy może być barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej?
25 kwi 2024

GUS podał, że w IV kwartale 2023 r. indeks kosztów zatrudnienia wzrósł o 1,9 proc. kdk i 12,8 proc. rdr. Mimo to zmniejszył się udział firm sygnalizujących, że wzrost kosztów pracy lub presji płacowej może być w najbliższym półroczu barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej.

Biznesowy sukces na rynku zdrowia? Sprawdź, jak się wyróżnić
25 kwi 2024

W Polsce obserwujemy rosnącą liczbę firm, które specjalizują się w usługach związanych ze zdrowiem, urodą i branżą wellness. Właściciele starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i jednocześnie wyróżnić na rynku. Jak z sukcesami prowadzić biznes w branży medycznej? Jest kilka sposobów. 

Wakacje składkowe. Dla kogo i jak z nich skorzystać?
24 kwi 2024

Sejmowe komisje gospodarki i polityki społecznej wprowadziły poprawki redakcyjne i doprecyzowujące do projektu ustawy. Projekt ten ma na celu umożliwić przedsiębiorcom tzw. "wakacje składkowe", czyli przerwę od płacenia składek ZUS.

Czego najbardziej boją się przedsiębiorcy prowadzący małe biznesy? [BADANIE]
23 kwi 2024

Czego najbardziej boją się małe firmy? Rosnących kosztów prowadzenia działalności i nierzetelnych kontrahentów. A czego najmniej? Najnowsze badanie UCE RESEARCH przynosi odpowiedzi. 

AI nie zabierze ci pracy, zrobi to człowiek, który potrafi z niej korzystać
23 kwi 2024

Jak to jest z tą sztuczną inteligencją? Zabierze pracę czy nie? Analitycy z firmy doradczej IDC twierdzą, że jednym z głównych powodów sięgania po AI przez firmy jest potrzeba zasypania deficytu na rynku pracy.

Niewypłacalność przedsiębiorstw. Od początku roku codziennie upada średnio 18 firm
23 kwi 2024

W pierwszym kwartale 2023 r. niewypłacalność ogłosiło 1635 firm. To o 31% więcej niż w tym okresie w ubiegłym roku i 35% wszystkich niewypłacalności ogłoszonych w 2023 r. Tak wynika z raportu przygotowanego przez ekonomistów z firmy Coface.  

Rosnące płace i spadająca inflacja nic nie zmieniają: klienci patrzą na ceny i kupują więcej gdy widzą okazję
22 kwi 2024

Trudne ostatnie miesiące i zmiany w nawykach konsumentów pozostają trudne do odwrócenia. W okresie wysokiej inflacji Polacy nauczyli się kupować wyszukując promocje i okazje cenowe. Teraz gdy inflacja spadła, a na dodatek rosną wynagrodzenia i klienci mogą sobie pozwolić na więcej, nawyk szukania niskich cen pozostał.

pokaż więcej
Proszę czekać...