Które konta oszczędnościowe były najwyżej oprocentowane w czerwcu 2011?

Inflacja w Polsce osiągnęła najwyższy poziom od 10 lat – jak wynika z danych, opublikowanych przez GUS.
Eksperci oczekują, że czterokrotne podwyżki stóp procentowych, jakie miały miejsce w tym roku, przełożą się na wzrost oprocentowania depozytów. Czy tak dzieje się w rzeczywistości? Przyjrzyjmy się najlepszym ofertom kont oszczędnościowych.

Konta z kapitalizacją dzienną

Aż 9 propozycji kont oszczędnościowych, które znalazły się w czołowej dziesiątce rankingu, udostępnia formułę dziennej kapitalizacji przy naliczaniu odsetek. Jest to o tyle istotne, że umożliwia uniknięcie płacenia tzw. podatku Belki, czyli zwiększa nasze zyski z inwestycji. Planowana przez rząd od początku 2012 r. nowelizacja prawa podatkowego, prawdopodobnie „ukróci” ten proceder. Póki co, kapitalizacja dzienna święci swoje tryumfy. Kto z nas, mogąc zarobić w sposób pewny, bez ryzyka, wybrałby tą drugą możliwość, bez dziennego naliczania odsetek?

Kto sprawdza, ten ma zyski. Sprawdź gdzie zarobisz na koncie oszczędnościowym!

Najwyżej oprocentowane konto

Od ponad pół roku, czyli od listopada 2010, pozycję lidera rankingu kont oszczędnościowych dla zdeponowanej sumy 10 000 zł zajmuje bank, który ostatnio zmienił nieznacznie swoją nazwę, czyli BNP Paribas Bank Polska. Udostępnia on swoim klientom „Konto WIĘCEJ oszczędnościowe”, z gwarantowanym najwyższym oprocentowaniem, wynoszącym aż 5,8% w skali roku.

Na drugim miejscu uplasowała się oferta banku Polbank EFG z „Rachunkiem Mocno Oszczędzającym”, umożliwiającym osiągnięcie zysku na poziomie 4,75% rocznie. Na najniższym stopniu podium czerwcowego rankingu kont oszczędnościowych znalazło się „MeritumKonto Silnie Zarabiające”, dostępne w Meritum Banku, z oprocentowaniem na poziomie 4,3%. Ponownie podkreślić należy fakt, że pierwsze trzy oferty w zestawieniu to konta oszczędnościowe z kapitalizacją dzienną.

Warto w tym miejscu wspomnieć o najnowszej propozycji depozytowej Kredyt Banku, reklamowanej przez duet Mann i Materna ROR. Oprocentowanie sięga w tym przypadku rekordowych 7% rocznie, jednak jest ono ograniczone dla kwoty do 3 000 zł. Dla wyższych sum wynosi ono 0%. Jednak inflacja na poziomie 5% powoduje, że tylko propozycja BNP Paribas Bank Polska wygeneruje nam realny zysk. Pozostali oferenci umożliwią jedynie zminimalizowanie straty wartości pieniądza w czasie.

Najlepsze konta oszczędnościowe na rynku – w jednym miejscu!

Przez konto do banku?

Najnowsze oferty specjalne banków, w zakresie kont oszczędnościowych, reklamowane są m.in. przez BNP Paribas Bank Polska oraz bank BPH. W komunikacji atrybuty ofert kont oszczędnościowych są jednak tylko jednym z elementów pakietu – obok ROR, a często również pożyczki gotówkowej. Z punktu widzenia instytucji finansowych jest to o tyle istotne, że w ten sposób chcą one zwiększyć lojalność klienta i w większym stopniu przywiązać go do siebie. Jest to jednak o tyle ryzykowna zagrywka, że klienci cenią sobie swobodę wyboru, dlatego często przechodzą do tego banku, który oferuje w danym momencie najkorzystniejsze usługi.

Skuteczniejszym sposobem na pozyskanie nowych użytkowników wydaje się umożliwienie klientom pewności zachowania wysokiego poziomu oprocentowania w dłuższym horyzoncie czasowym –przykładowo tak zrobił zwycięzca czerwcowego rankingu, BNP Paribas Bank Polska, gwarantując niezmienność odsetek.

Eksperci TotalMoney.pl

Moja firma
OECD: Polska gospodarka zaczyna się powoli ożywiać. Inflacja będzie stopniowo zwalniać
02 maja 2024

Najnowsza prognoza makroekonomiczna OECD zawiera ocenę globalnej sytuacji gospodarczej oraz szczegółowy opis sytuacji gospodarczej państw członkowskich OECD, w tym Polski.

System kaucyjny do zmiany. Jest nowy projekt
30 kwi 2024

Ministerstwo Klimatu i Środowiska przygotowało projekt nowelizacji ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi. Odnosi się on do funkcjonowania systemu kaucyjnego. Zgodnie z nim kaucja będzie pobierana w całym łańcuchu dystrybucji. Co jeszcze ma się zmienić?

Rewizja KPO przyjęta przez rząd. Co z podatkiem od aut spalinowych?
30 kwi 2024

Rewizja Krajowego Planu Odbudowy (KPO) została przyjęta przez Radę Ministrów - poinformowała na platformie X minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz.

Nie tylko majówka. W maju będą jeszcze dwa dni ustawowo wolne od pracy. Kiedy?
30 kwi 2024

Dni wolne w maju. Ci, którym nie udało się zorganizować pięcio- czy nawet dziewięciodniowego długiego weekendu, mogą jeszcze spróbować w innym terminie w tym miesiącu. Kiedy jeszcze wypadają dni ustawowo wolne od pracy w najbliższym czasie? 

Sztuczna inteligencja w branży hotelarskiej. Sprawdza się czy nie?
30 kwi 2024

Jak nowe technologie mogą wpłynąć na branżę hotelarską? Czy w codziennym funkcjonowaniu obiektów hotelowych zastąpią człowieka? Odpowiadają przedstawiciele hoteli z różnych stron Polski, o różnych profilach działalności, należących do Grupy J.W. Construction.

Jak zarządzać budżetem biznesu online, gdy wzrastają koszty?
30 kwi 2024

Biznes e-commerce jest pełen wyzwań, bo wymaga zarządzania na wielu płaszczyznach. Jak zachować ciągłość finansową, gdy operator zmienia warunki współpracy? 

Mikroprzedsiębiorcy poszli po kredyty, ale banki udzieliły ich mniej, niż rok temu
30 kwi 2024

Według informacji przekazanych przez Biuro Informacji Kredytowej, w marcu br. banki udzieliły mikroprzedsiębiorcom o 4,5 proc. mniej kredytów, a ich wartość była niższa o 3,3 proc. w porównaniu do marca 2023 r.

Dane GUS na temat handlu hurtowego i nowych zamówień w przemyśle. Poniżej oczekiwań ekspertów
29 kwi 2024

Z danych GUS na temat handlu hurtowego i nowych zamówień w przemyśle w marcu br. wynika m.in., że typowy dla tego okresu wzrost sprzedaży hurtowej w ujęciu miesięcznym osiąga niższą, od notowanej w tym okresie w ubiegłych latach, dynamikę. Statystyki pokazują również kontynuację trwającego już od lutego 2023 roku okresu ujemnej dynamiki sprzedaży hurtowej w ujęciu rocznym. Marcowe dane na temat nowych zamówień w przemyśle, pokazujące znaczny spadek w stosunku do ubiegłego roku, są kolejnym powodem do niepokoju po ogłoszonych wcześniej przez GUS, rozczarowujących wynikach produkcji przemysłowej (spadek o 6,0% r/r w marcu b.r).

Niższy ZUS będzie sprzyjał decyzjom o otwarciu JDG?
29 kwi 2024

W 2023 r. powstało 302 tys. nowych firm jednoosobowych, a 177 tys. odwiesiło swoją działalność. Jednocześnie z rejestrów wykreślono ich aż 196,5 tys. Czy mniejsze koszty prowadzenia działalności gospodarczej spowodują, że będzie ich otwierać się więcej? 

Dostawa jedzenia w majówkę nie musi być tylko do domu
26 kwi 2024

Majówka w tym roku, przy dobrej organizacji urlopu, może mieć aż 9 dni. Część Polaków decyduje się na taki długi wyjazd, sporo planuje wziąć dodatkowe wolne tylko 2 maja i też wyjechać, część będzie odpoczywać w domu. Będziemy jadać w restauracjach, gotować czy zamawiać jedzenie na wynos?

pokaż więcej
Proszę czekać...