W którym banku opłaca się sfinansować zakup używanego samochodu?

Istnieje kilka sposobów sfinansowanie zakupu używanego auta.
Jak zdobyć środki na własny samochód, jeżeli nie stać nas na zakupy w salonie? Eksperci podpowiadają, do którego banku udać się po kredyt na używany samochód i jaki rodzaj finansowania wybrać.

Zakup samochodu możesz sfinansować na kilka sposobów. Najpopularniejsze są kredyty samochodowe, leasing oraz kredyty gotówkowe. Zaletą kredytu gotówkowego jest to, że bank nie wymaga zabezpieczenia spłaty kredytu na nowo kupionym pojeździe. Jego wadą jest wyższe oprocentowanie – a co za tym idzie, również raty – w stosunku do kredytu samochodowego. Gdzie natomiast znajdziemy najkorzystniejsze oferty kredytów samochodowych na auta używane?

Najlepsza oferta kredytu samochodowego

Aktualnie najlepszą ofertę dla kupującego pojazd używany przedstawia Santander Consumer Bank. Dla czteroletniego pojazdu rata może wynieść nawet zaledwie 773,13 zł (patrz lipcowy ranking kredytów samochodowych). Trwa również promocja „Odjechany procent” dla samochodów używanych, mających do 5 lat oraz druga dla pojazdów w wieku od 6 do 8 lat, gdzie możemy otrzymać niezwykle atrakcyjne oprocentowanie. Promocja dostępna jest tylko u wybranych partnerów sprzedaży.

Wszystkie oferty kredytów samochodowych w jednym miejscu!

Kredyt na 125% wartości samochodu

W BNP Paribas otrzymamy kredyt, oprocentowany już od 9,49% i będziemy mogli go spłacać nawet przez 8 lat. Co interesujące, możemy wziąć kredyt nawet na 125% wartości naszego samochodu, a resztę środków przeznaczyć np. na jego rejestrację. Minimalna kwota kredytu wynosi 2 000 zł.

Niskooprocentowany kredyt na samochód

Getin Bank proponuje swoim klientom kredyt promocyjnie oprocentowany już od 10,9%. Decyzja kredytowa podejmowana jest w ciągu kilku godzin. Finansować możemy nawet 100% wartości samochodu. Ograniczeniem jest wiek pojazdu – nie może on być starszy niż 10 lat.

Szukasz dobrego kredytu samochodowego? Tu znajdziesz je wszystkie!

Kredyt na używany samochód

Dlaczego warto finansować zakup auta używanego kredytem samochodowym? Po pierwsze – jest tańszy niż kredyt gotówkowy. Po drugie – możemy, jak widać po powyższym artykule, liczyć na atrakcyjne, promocyjne oprocentowanie takiego kredytu. Po trzecie – przy niedużej liczbie formalności możemy szybko sfinalizować zakup wymarzonego pojazdu. Należy jednak zawsze zwrócić uwagę, czy np. dana promocja nie dotyczy jedynie wybranej marki lub nie określa szczególnych zasad, na jakich opiera się korzystne z oferty. Powinniśmy również zwrócić uwagę, że zazwyczaj kredyt samochodowy dla wybranego przez nas auta będzie tańszy w banku samochodowym tej marki niż zwykłym banku detalicznym – i tutaj również możemy liczyć na dodatkowe korzyści, płynące z promocji przypisanej do danego modelu.

Eksperci TotalMoney.pl

Moja firma
Dostawa jedzenia w majówkę nie musi być tylko do domu
26 kwi 2024

Majówka w tym roku, przy dobrej organizacji urlopu, może mieć aż 9 dni. Część Polaków decyduje się na taki długi wyjazd, sporo planuje wziąć dodatkowe wolne tylko 2 maja i też wyjechać, część będzie odpoczywać w domu. Będziemy jadać w restauracjach, gotować czy zamawiać jedzenie na wynos?

Jaki jest sekret sukcesu rodzinnych firm?
26 kwi 2024

Magazyn "Forbes" regularnie publikuje listę 100 najbogatszych Polaków. W pierwszej dziesiątce tegorocznego zestawienia jest kilku przedsiębiorców działających w firmach rodzinnych. Jaka jest ich recepta na sukces? 

Skuteczne kierowanie rozproszonym zespołem w branży medycznej
26 kwi 2024

Zarządzanie zespołem w branży medycznej to zadanie, które wymaga nie tylko specjalistycznej wiedzy, ale też głębokiego zrozumienia dynamiki interpersonalnej i psychologii pracy. Jako przedsiębiorca i założyciel BetaMed S.A., zawsze stawiałam przede wszystkim na rozwój kompetencji kierowniczych, które bezpośrednio przekładały się na jakość opieki nad pacjentami i atmosferę panującą w zespole.

GUS: Wzrósł indeks kosztów zatrudnienia. Czy wzrost kosztów pracy może być barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej?
25 kwi 2024

GUS podał, że w IV kwartale 2023 r. indeks kosztów zatrudnienia wzrósł o 1,9 proc. kdk i 12,8 proc. rdr. Mimo to zmniejszył się udział firm sygnalizujących, że wzrost kosztów pracy lub presji płacowej może być w najbliższym półroczu barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej.

Biznesowy sukces na rynku zdrowia? Sprawdź, jak się wyróżnić
25 kwi 2024

W Polsce obserwujemy rosnącą liczbę firm, które specjalizują się w usługach związanych ze zdrowiem, urodą i branżą wellness. Właściciele starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i jednocześnie wyróżnić na rynku. Jak z sukcesami prowadzić biznes w branży medycznej? Jest kilka sposobów. 

Wakacje składkowe. Dla kogo i jak z nich skorzystać?
24 kwi 2024

Sejmowe komisje gospodarki i polityki społecznej wprowadziły poprawki redakcyjne i doprecyzowujące do projektu ustawy. Projekt ten ma na celu umożliwić przedsiębiorcom tzw. "wakacje składkowe", czyli przerwę od płacenia składek ZUS.

Czego najbardziej boją się przedsiębiorcy prowadzący małe biznesy? [BADANIE]
23 kwi 2024

Czego najbardziej boją się małe firmy? Rosnących kosztów prowadzenia działalności i nierzetelnych kontrahentów. A czego najmniej? Najnowsze badanie UCE RESEARCH przynosi odpowiedzi. 

AI nie zabierze ci pracy, zrobi to człowiek, który potrafi z niej korzystać
23 kwi 2024

Jak to jest z tą sztuczną inteligencją? Zabierze pracę czy nie? Analitycy z firmy doradczej IDC twierdzą, że jednym z głównych powodów sięgania po AI przez firmy jest potrzeba zasypania deficytu na rynku pracy.

Niewypłacalność przedsiębiorstw. Od początku roku codziennie upada średnio 18 firm
23 kwi 2024

W pierwszym kwartale 2023 r. niewypłacalność ogłosiło 1635 firm. To o 31% więcej niż w tym okresie w ubiegłym roku i 35% wszystkich niewypłacalności ogłoszonych w 2023 r. Tak wynika z raportu przygotowanego przez ekonomistów z firmy Coface.  

Rosnące płace i spadająca inflacja nic nie zmieniają: klienci patrzą na ceny i kupują więcej gdy widzą okazję
22 kwi 2024

Trudne ostatnie miesiące i zmiany w nawykach konsumentów pozostają trudne do odwrócenia. W okresie wysokiej inflacji Polacy nauczyli się kupować wyszukując promocje i okazje cenowe. Teraz gdy inflacja spadła, a na dodatek rosną wynagrodzenia i klienci mogą sobie pozwolić na więcej, nawyk szukania niskich cen pozostał.

pokaż więcej
Proszę czekać...