Jak stworzyć serwis internetowy dzięki unijnej dotacji? - część I

Tomasz Wydra
Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych
rozwiń więcej
Serwis internetowy dzięki unijnej dotacji
Pomysłów na zaistnienie w Internecie było już wiele. Jedni tworzyli serwisy społecznościowe zrzeszające miłośników flory i fauny, jeszcze inni internetowe aplikacje, które miały ułatwiać nam życie w pracy i w domu. Dzisiaj jest kolejna okazja na zdobycie unijnej dotacji również przez Ciebie.

Ruszył bowiem kolejny nabór wniosków o dofinansowanie w ramach działania 8.1 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Jeśli Twój pomysł nie uzyskał dofinansowania w ramach poprzednich naborów lub zawsze brakowało Ci odwagi na złożenie wniosku o dofinansowanie powinieneś niezwłocznie zainteresować się tym konkursem. To może być Twoja szansa na zdobycie unijnego wsparcia. Konkurs od samego początku wzbudzał rozliczne kontrowersje wśród wnioskodawców.

W szczególności dotyczyły one zasad naboru wniosków o dofinansowanie. Warto więc na samym początku przypomnieć, że zgodnie z nowymi zasadami naboru wniosków obowiązującymi podczas obecnego konkursu, o tym czy projekt otrzyma pozytywną czy negatywną decyzję o dofinansowanie będzie decydować wyłącznie wynik oceny, a nie kolejność złożenia wniosku. Ale zacznijmy od samego początku.

Dla kogo działanie 8.1 ?

O dofinansowanie w ramach Działania 8.1 mogą ubiegać się mikro- lub mali przedsiębiorcy posiadający siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, a w przypadku przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną – miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Dofinansowanie może zostać udzielone wnioskodawcy, który złożył nie więcej niż jeden wniosek o udzielenie wsparcia w ramach danego konkursu. Złożenie (zarejestrowanie w Generatorze Wniosków) dwóch lub większej liczby wniosków o dofinansowanie przez jednego wnioskodawcę skutkować będzie odrzuceniem wszystkich wniosków na etapie oceny formalnej.

Przeczytaj również: Jak napisać regulamin sklepu internetowego – uwagi ogólne

Z możliwości ubiegania się o wsparcie w ramach tego działania zostały wyłączone podmioty prowadzące działalność gospodarczą w sektorze rybołówstwa oraz akwakultury, związane z produkcją pierwotną produktów rolnych czy związane z działalnością transportową.

Szczegółowe wykluczenia zawarte zostały w §5 Rozporządzenia w sprawie udzielania przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości pomocy finansowej na wspieranie tworzenia i rozwoju gospodarki elektronicznej w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, 2007-2013. Aktualna wersja dokumentu jest dostępna pod adresem http://www.mrr.gov.pl , w zakładce: Pomoc publiczna oraz http://www.parp.gov.pl

Polecamy dział  e-sklep

Pamiętajmy jednak, że przed tym zanim podejmiemy jakiekolwiek kroki związane z przygotowaniem dokumentacji aplikacyjnej, której złożenie jest przecież obligatoryjne do uzyskania dofinansowania, powinniśmy szczegółowo zapoznać się z aktualnymi wymogami i zasadami organizacji konkursu. Zatem pierwszym krokiem który powinniśmy wykonać jest sięgnięcie do dokumentacji konkursowej takiej jak regulamin organizacji konkursu, który jest zamieszczony na stronie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Szczegółowe informacje dotyczące możliwości ubiegania się o wsparcie unijne na projekty z dziedziny gospodarki elektronicznej zostały opisane w drugiej części artykułu.

Moja firma
Dostawa jedzenia w majówkę nie musi być tylko do domu
26 kwi 2024

Majówka w tym roku, przy dobrej organizacji urlopu, może mieć aż 9 dni. Część Polaków decyduje się na taki długi wyjazd, sporo planuje wziąć dodatkowe wolne tylko 2 maja i też wyjechać, część będzie odpoczywać w domu. Będziemy jadać w restauracjach, gotować czy zamawiać jedzenie na wynos?

Jaki jest sekret sukcesu rodzinnych firm?
26 kwi 2024

Magazyn "Forbes" regularnie publikuje listę 100 najbogatszych Polaków. W pierwszej dziesiątce tegorocznego zestawienia jest kilku przedsiębiorców działających w firmach rodzinnych. Jaka jest ich recepta na sukces? 

Skuteczne kierowanie rozproszonym zespołem w branży medycznej
26 kwi 2024

Zarządzanie zespołem w branży medycznej to zadanie, które wymaga nie tylko specjalistycznej wiedzy, ale też głębokiego zrozumienia dynamiki interpersonalnej i psychologii pracy. Jako przedsiębiorca i założyciel BetaMed S.A., zawsze stawiałam przede wszystkim na rozwój kompetencji kierowniczych, które bezpośrednio przekładały się na jakość opieki nad pacjentami i atmosferę panującą w zespole.

GUS: Wzrósł indeks kosztów zatrudnienia. Czy wzrost kosztów pracy może być barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej?
25 kwi 2024

GUS podał, że w IV kwartale 2023 r. indeks kosztów zatrudnienia wzrósł o 1,9 proc. kdk i 12,8 proc. rdr. Mimo to zmniejszył się udział firm sygnalizujących, że wzrost kosztów pracy lub presji płacowej może być w najbliższym półroczu barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej.

Biznesowy sukces na rynku zdrowia? Sprawdź, jak się wyróżnić
25 kwi 2024

W Polsce obserwujemy rosnącą liczbę firm, które specjalizują się w usługach związanych ze zdrowiem, urodą i branżą wellness. Właściciele starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i jednocześnie wyróżnić na rynku. Jak z sukcesami prowadzić biznes w branży medycznej? Jest kilka sposobów. 

Wakacje składkowe. Dla kogo i jak z nich skorzystać?
24 kwi 2024

Sejmowe komisje gospodarki i polityki społecznej wprowadziły poprawki redakcyjne i doprecyzowujące do projektu ustawy. Projekt ten ma na celu umożliwić przedsiębiorcom tzw. "wakacje składkowe", czyli przerwę od płacenia składek ZUS.

Czego najbardziej boją się przedsiębiorcy prowadzący małe biznesy? [BADANIE]
23 kwi 2024

Czego najbardziej boją się małe firmy? Rosnących kosztów prowadzenia działalności i nierzetelnych kontrahentów. A czego najmniej? Najnowsze badanie UCE RESEARCH przynosi odpowiedzi. 

AI nie zabierze ci pracy, zrobi to człowiek, który potrafi z niej korzystać
23 kwi 2024

Jak to jest z tą sztuczną inteligencją? Zabierze pracę czy nie? Analitycy z firmy doradczej IDC twierdzą, że jednym z głównych powodów sięgania po AI przez firmy jest potrzeba zasypania deficytu na rynku pracy.

Niewypłacalność przedsiębiorstw. Od początku roku codziennie upada średnio 18 firm
23 kwi 2024

W pierwszym kwartale 2023 r. niewypłacalność ogłosiło 1635 firm. To o 31% więcej niż w tym okresie w ubiegłym roku i 35% wszystkich niewypłacalności ogłoszonych w 2023 r. Tak wynika z raportu przygotowanego przez ekonomistów z firmy Coface.  

Rosnące płace i spadająca inflacja nic nie zmieniają: klienci patrzą na ceny i kupują więcej gdy widzą okazję
22 kwi 2024

Trudne ostatnie miesiące i zmiany w nawykach konsumentów pozostają trudne do odwrócenia. W okresie wysokiej inflacji Polacy nauczyli się kupować wyszukując promocje i okazje cenowe. Teraz gdy inflacja spadła, a na dodatek rosną wynagrodzenia i klienci mogą sobie pozwolić na więcej, nawyk szukania niskich cen pozostał.

pokaż więcej
Proszę czekać...