Toshiba Libretto W100 – rewolucja czy niewypał?

Kamil Rogala
rozwiń więcej
Toshiba Libretto W100
Trzeba przyznać, że tablet Toshiba Libretto W100 to pod wieloma względami urządzenie jedyne w swoim rodzaju. Z jednej strony bardzo mocna konfiguracja i dwa ekrany dotykowe, z drugiej zaś nieco ograniczona funkcjonalność i dużo „niedoróbek”. Tak czy inaczej warto poznać bliżej to niecodzienne urządzenie.

Przechodząc do specyfikacji sprzętu trzeba przyznać, że pasuje ona do średniej klasy netbooka, co już na wstępie można uznać za zaletę. Otóż Toshiba Libretto W100 wyposażona jest w procesor Intel Pentium U5400 Dual-Core o taktowaniu 1.2GHz oraz 2GB pamięci operacyjnej RAM, która czuwa nad płynnym działaniem aplikacji i programów. Co jeszcze ma do zaoferowania to urządzenie?

Otóż najważniejszym punktem programu jest przede wszystkim ekran, a konkretniej dwa ekrany pojemnościowe o przekątnej 7 cali i rozdzielczości 1024 x 600 pikseli. To dość niecodzienne rozwiązanie, które pojawiło się jedynie w jednym lub dwóch urządzeniach na rynku. Wewnątrz urządzenia znajdziemy również dysk twardy o pojemności 62GB oraz kartę graficzną Intel Graphics Media Accelerator HD.

Zobacz również: Komunikacja via e-mail – jakie błędy są popełniane najczęściej?

Za funkcje sieciowe i komunikacyjne odpowiada kontroler sieci bezprzewodowych WiFi 802.11b/g/n oraz Bluetooth 2.1 z funkcją EDR. Całości dopełnia moduł 3G. Do dyspozycji użytkownika oddano również czytnik kart pamięci microSD/HC czytający karty o pojemności do 16GB. Nie zabrakło również kamerki internetowej do wideorozmów HD o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli.

Urządzenie ma wymiary 202 x 123 x 30.7 mm i waży nieco ponad 800 gram. Nad wszystkimi funkcjami kontrolę pełni system operacyjny Windows 7 Home Premium w wersji 32-bitowej. Oczywiście do największych zalet urządzenia należą dwa 7-calowe ekrany pojemnościowe, które działają bardzo dobrze. Przydaje się również slot kart SIM. Niestety wiele osób narzeka na słabą kulturę pracy urządzenia i mocne nagrzewanie się podczas pracy. No cóż, nie ma róży bez kolców.

Sprawdź też: Jak odpowiednio wykreować dobrą markę w oczach klientów?

Moja firma
OECD: Polska gospodarka zaczyna się powoli ożywiać. Inflacja będzie stopniowo zwalniać
02 maja 2024

Najnowsza prognoza makroekonomiczna OECD zawiera ocenę globalnej sytuacji gospodarczej oraz szczegółowy opis sytuacji gospodarczej państw członkowskich OECD, w tym Polski.

System kaucyjny do zmiany. Jest nowy projekt
30 kwi 2024

Ministerstwo Klimatu i Środowiska przygotowało projekt nowelizacji ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi. Odnosi się on do funkcjonowania systemu kaucyjnego. Zgodnie z nim kaucja będzie pobierana w całym łańcuchu dystrybucji. Co jeszcze ma się zmienić?

Rewizja KPO przyjęta przez rząd. Co z podatkiem od aut spalinowych?
30 kwi 2024

Rewizja Krajowego Planu Odbudowy (KPO) została przyjęta przez Radę Ministrów - poinformowała na platformie X minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz.

Nie tylko majówka. W maju będą jeszcze dwa dni ustawowo wolne od pracy. Kiedy?
30 kwi 2024

Dni wolne w maju. Ci, którym nie udało się zorganizować pięcio- czy nawet dziewięciodniowego długiego weekendu, mogą jeszcze spróbować w innym terminie w tym miesiącu. Kiedy jeszcze wypadają dni ustawowo wolne od pracy w najbliższym czasie? 

Sztuczna inteligencja w branży hotelarskiej. Sprawdza się czy nie?
30 kwi 2024

Jak nowe technologie mogą wpłynąć na branżę hotelarską? Czy w codziennym funkcjonowaniu obiektów hotelowych zastąpią człowieka? Odpowiadają przedstawiciele hoteli z różnych stron Polski, o różnych profilach działalności, należących do Grupy J.W. Construction.

Jak zarządzać budżetem biznesu online, gdy wzrastają koszty?
30 kwi 2024

Biznes e-commerce jest pełen wyzwań, bo wymaga zarządzania na wielu płaszczyznach. Jak zachować ciągłość finansową, gdy operator zmienia warunki współpracy? 

Mikroprzedsiębiorcy poszli po kredyty, ale banki udzieliły ich mniej, niż rok temu
30 kwi 2024

Według informacji przekazanych przez Biuro Informacji Kredytowej, w marcu br. banki udzieliły mikroprzedsiębiorcom o 4,5 proc. mniej kredytów, a ich wartość była niższa o 3,3 proc. w porównaniu do marca 2023 r.

Dane GUS na temat handlu hurtowego i nowych zamówień w przemyśle. Poniżej oczekiwań ekspertów
29 kwi 2024

Z danych GUS na temat handlu hurtowego i nowych zamówień w przemyśle w marcu br. wynika m.in., że typowy dla tego okresu wzrost sprzedaży hurtowej w ujęciu miesięcznym osiąga niższą, od notowanej w tym okresie w ubiegłych latach, dynamikę. Statystyki pokazują również kontynuację trwającego już od lutego 2023 roku okresu ujemnej dynamiki sprzedaży hurtowej w ujęciu rocznym. Marcowe dane na temat nowych zamówień w przemyśle, pokazujące znaczny spadek w stosunku do ubiegłego roku, są kolejnym powodem do niepokoju po ogłoszonych wcześniej przez GUS, rozczarowujących wynikach produkcji przemysłowej (spadek o 6,0% r/r w marcu b.r).

Niższy ZUS będzie sprzyjał decyzjom o otwarciu JDG?
29 kwi 2024

W 2023 r. powstało 302 tys. nowych firm jednoosobowych, a 177 tys. odwiesiło swoją działalność. Jednocześnie z rejestrów wykreślono ich aż 196,5 tys. Czy mniejsze koszty prowadzenia działalności gospodarczej spowodują, że będzie ich otwierać się więcej? 

Dostawa jedzenia w majówkę nie musi być tylko do domu
26 kwi 2024

Majówka w tym roku, przy dobrej organizacji urlopu, może mieć aż 9 dni. Część Polaków decyduje się na taki długi wyjazd, sporo planuje wziąć dodatkowe wolne tylko 2 maja i też wyjechać, część będzie odpoczywać w domu. Będziemy jadać w restauracjach, gotować czy zamawiać jedzenie na wynos?

pokaż więcej
Proszę czekać...