Podgląd wydruku receptą na tańsze drukowanie?

Kamil Rogala
rozwiń więcej
Niestety realia są takie, że im tańsza drukarka, tym droższa eksploatacja.
W każdej firmie z pewnością znajduje się drukarka. W jednej firmie będzie to najtańsze urządzenie, które stoi zakurzone w kącie, w innej nowoczesny sprzęt z górnej półki, który niemal ciągle ma sporo pracy. Czemu tak się dzieje? Czemu tanie urządzenia są używane sporadycznie, a droższe pracują na pełnych obrotach? Wiele osób błędnie myśli, że tania drukarka jest tania w eksploatacji. Czy to prawda?

Niestety realia są takie, że im tańsza drukarka, tym droższa eksploatacja. Kupując drukarkę stajemy przed półkami sklepowymi, przepełnionymi urządzeniami, które przyciągają wzrok niskimi cenami. Niestety z niską ceną idzie w parze droga eksploatacja, a to, co zaoszczędziliśmy podczas kupna, stracimy przy pierwszej wymianie tuszów. Po prostu producent musi nadrobić niską cenę urządzenia drogimi elementami eksploatacyjnymi, czyli tuzami. Na szczęście istnieje kilka sposobów, aby zminimalizować koszt drukowania. Jednym z nich jest podgląd wydruku. Jak to pomaga w oszczędzaniu?

Jak korzystać z podglądu wydruku?

Jednym ze sposobów na zoptymalizowanie zużycia materiałów eksploatacyjnych drukarki jest stosowanie podglądu wydruku. Ta rada jest szczególnie ważna, ale i najtrudniejsza do zastosowania w wypadku stron WWW. W momencie, gdy przygotowujemy tekst czy ilustracje w edytorze czy programie graficznym, w pełni panujemy nad rozkładem i wymiarami strony. Niestety drukując stronę internetową nie możemy jej w pełni ustawić do druku. W takim wypadku warto korzystać z podglądu, choćby po to, aby upewnić się, czy informacje, które chcemy wydrukować, rzeczywiście znajdują się na jak najmniejszej liczbie stron.

Zobacz również: Najważniejsze programy do rozpoznawania tekstu

Bardzo często strony WWW są za szerokie jak na możliwości papieru i drukarki. Jeśli drukowanie zostawilibyśmy bez nadzoru, z pewnością drukarka wydrukowałaby jedną dobrze wypełnioną kartkę i kolejną, prawie pustą, z niewieloma informacjami. Niekiedy wystarczy zmienić orientację strony, np. z pionowej na poziomą lub odwrotnie, żeby zaoszczędzić jedną lub kilka kartek. Jeśli to nie zdaje egzaminu, w ostateczności możemy skopiować zawartość strony internetowej do edytora tekstowego i w nim dokonać niezbędnych przeróbek, na przykład zmniejszyć rozmiar czcionki, wykasować zbędne informacje, zdjęcia etc.

Aby skorzystać z podglądu wydruku, w przeglądarce Firefox czy Internet Explorer wybieramy Plik, a następnie Podgląd wydruku albo dwukrotnie naciskamy kombinację klawiszy Alt + P. Wyświetli się nowy ekran z widokiem strony, jaki będzie mieć po wyjściu z drukarki. Dzięki podglądowi możemy zobaczyć jak będzie wyglądał końcowy wydruk. Możemy również określić, czy wszystkie strony są potrzebne i ewentualnie zrezygnować z tych, których nie chcemy. 

Polecamy: W jaki sposób cyberprzestępcy atakują firmy?

Moja firma
Dostawa jedzenia w majówkę nie musi być tylko do domu
26 kwi 2024

Majówka w tym roku, przy dobrej organizacji urlopu, może mieć aż 9 dni. Część Polaków decyduje się na taki długi wyjazd, sporo planuje wziąć dodatkowe wolne tylko 2 maja i też wyjechać, część będzie odpoczywać w domu. Będziemy jadać w restauracjach, gotować czy zamawiać jedzenie na wynos?

Jaki jest sekret sukcesu rodzinnych firm?
26 kwi 2024

Magazyn "Forbes" regularnie publikuje listę 100 najbogatszych Polaków. W pierwszej dziesiątce tegorocznego zestawienia jest kilku przedsiębiorców działających w firmach rodzinnych. Jaka jest ich recepta na sukces? 

Skuteczne kierowanie rozproszonym zespołem w branży medycznej
26 kwi 2024

Zarządzanie zespołem w branży medycznej to zadanie, które wymaga nie tylko specjalistycznej wiedzy, ale też głębokiego zrozumienia dynamiki interpersonalnej i psychologii pracy. Jako przedsiębiorca i założyciel BetaMed S.A., zawsze stawiałam przede wszystkim na rozwój kompetencji kierowniczych, które bezpośrednio przekładały się na jakość opieki nad pacjentami i atmosferę panującą w zespole.

GUS: Wzrósł indeks kosztów zatrudnienia. Czy wzrost kosztów pracy może być barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej?
25 kwi 2024

GUS podał, że w IV kwartale 2023 r. indeks kosztów zatrudnienia wzrósł o 1,9 proc. kdk i 12,8 proc. rdr. Mimo to zmniejszył się udział firm sygnalizujących, że wzrost kosztów pracy lub presji płacowej może być w najbliższym półroczu barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej.

Biznesowy sukces na rynku zdrowia? Sprawdź, jak się wyróżnić
25 kwi 2024

W Polsce obserwujemy rosnącą liczbę firm, które specjalizują się w usługach związanych ze zdrowiem, urodą i branżą wellness. Właściciele starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i jednocześnie wyróżnić na rynku. Jak z sukcesami prowadzić biznes w branży medycznej? Jest kilka sposobów. 

Wakacje składkowe. Dla kogo i jak z nich skorzystać?
24 kwi 2024

Sejmowe komisje gospodarki i polityki społecznej wprowadziły poprawki redakcyjne i doprecyzowujące do projektu ustawy. Projekt ten ma na celu umożliwić przedsiębiorcom tzw. "wakacje składkowe", czyli przerwę od płacenia składek ZUS.

Czego najbardziej boją się przedsiębiorcy prowadzący małe biznesy? [BADANIE]
23 kwi 2024

Czego najbardziej boją się małe firmy? Rosnących kosztów prowadzenia działalności i nierzetelnych kontrahentów. A czego najmniej? Najnowsze badanie UCE RESEARCH przynosi odpowiedzi. 

AI nie zabierze ci pracy, zrobi to człowiek, który potrafi z niej korzystać
23 kwi 2024

Jak to jest z tą sztuczną inteligencją? Zabierze pracę czy nie? Analitycy z firmy doradczej IDC twierdzą, że jednym z głównych powodów sięgania po AI przez firmy jest potrzeba zasypania deficytu na rynku pracy.

Niewypłacalność przedsiębiorstw. Od początku roku codziennie upada średnio 18 firm
23 kwi 2024

W pierwszym kwartale 2023 r. niewypłacalność ogłosiło 1635 firm. To o 31% więcej niż w tym okresie w ubiegłym roku i 35% wszystkich niewypłacalności ogłoszonych w 2023 r. Tak wynika z raportu przygotowanego przez ekonomistów z firmy Coface.  

Rosnące płace i spadająca inflacja nic nie zmieniają: klienci patrzą na ceny i kupują więcej gdy widzą okazję
22 kwi 2024

Trudne ostatnie miesiące i zmiany w nawykach konsumentów pozostają trudne do odwrócenia. W okresie wysokiej inflacji Polacy nauczyli się kupować wyszukując promocje i okazje cenowe. Teraz gdy inflacja spadła, a na dodatek rosną wynagrodzenia i klienci mogą sobie pozwolić na więcej, nawyk szukania niskich cen pozostał.

pokaż więcej
Proszę czekać...