Targi, wystawy, tymczasowe miejsca pracy i sprzęt zastępczy – jak to zorganizować?

Kamil Rogala
rozwiń więcej
inforCMS
Czasem firma chce sprawić jak najlepsze wrażenie na potencjalnych klientach, bez znaczenia czy oferuje nowe rozwiązania w świecie okien PCV czy też nowe technologie i składy mieszanki w oponach dla samochodów. Reklama telewizyjna nie jest w stanie przedstawić wszystkiego. Nie można wtedy obejrzeć wszystkiego ze wszystkich stron, dotknąć czy zapytać o coś. Ponadto reklamy telewizyjne czy radiowe są ograniczone czasowo. Wtedy najlepszym rozwiązaniem jest zorganizowanie wystawy firmowej.

Po wynajęciu odpowiedniego pomieszczenia, należy zadbać o sprzęt do prezentacji. Kupno takiego sprzętu to ogromny wydatek, dlatego lepiej jest wypożyczyć interesujący nas sprzęt na odpowiedni i wymagany przez nas okres czasowy. Dzisiejsze czasy bezlitośnie obnażają firmy, które usilnie starają się ograniczać udział technologii i atrakcyjnych pokazów. Dziś klienci zwracają uwagę na sposób przekazywania informacji. Niewiele osób chce już dziś czytać zwykłe ulotki, większość woli zobaczyć to wszystko na dużych ekranach z atrakcyjnymi animacjami i dźwiękiem. Takie rozwiązania oferują duże ekrany LCD, które można zawiesić na ścianach czy specjalnych stojakach. Ponadto profesjonalna obsługa takiego widowiska potrafi sprawić, że każdy widz będzie pod ogromnym wrażeniem możliwości dzisiejszej techniki, a firma dla której dana wystawa będzie organizowana, z pewnością zyska na renomie i szacunku. Pokaz taki warto również uwiecznić za pomocą filmu lub przynajmniej zdjęć. Cały ten sprzęt można wynająć za stosunkowo niewielką cenę, a wynik takiej prezentacji może się w przyszłości odwdzięczyć dużymi profitami finansowymi.

Tymczasowe miejsca pracy

W przypadku wspomnianych już targów, można na stanowiskach zorganizować tymczasowe miejsca pracy. Tego typu miejsca pracy można również organizować w przypadku chwilowego kryzysu w firmie lub w momencie wyjątkowego natłoku pracy. Jednak kupowanie specjalnie na tę okazję dodatkowego sprzętu, a potem składowanie go gdy jest już niepotrzebny może być mało opłacalne. W takich wypadkach najlepszym rozwiązaniem jest wypożyczenie sprzętu komputerowego na okres przejściowy. Do komputerów można również wynająć drukarki sieciowe oraz router aby połączyć wszystko w firmową sieć. 

Zobacz również: Jak zachować bezpieczeństwo w sieci?

Sprzęt zastępczy w razie awarii

Sprzęt elektroniczny, w tym komputery czasem się psują i nie da się tego uniknąć, nawet, jeśli o sprzęt dbamy, może on czasem odmówić współpracy. Wtedy albo oddajemy sprzęt do serwisu jeśli jest na gwarancji, albo kupujemy nowy. O ile kupno nowego sprzętu nie jest czasochłonną operacją, to już serwisowanie może trwać do kilku tygodni. Jest to bardzo uciążliwe dla każdego użytkownika, a w firmie brak nawet jednego komputera do pracy może wiązać się z wielkimi stratami. Wtedy najlepszym rozwiązaniem jest wynajem komputera na czas naprawy. Koszt takiego wynajmu nie jest wysoki, a zachowanie płynności pracy może uratować firmę od wielkich strat. Naturalnie zastępczym sprzętem może być również laptop, drukarka czy inne urządzenie elektroniczne, które zepsuło się w najmniej odpowiednim momencie.

Zobacz również: W delegacje z pożyczonym sprzętem?

Moja firma
Sztuczna inteligencja w branży hotelarskiej. Sprawdza się czy nie?
30 kwi 2024

Jak nowe technologie mogą wpłynąć na branżę hotelarską? Czy w codziennym funkcjonowaniu obiektów hotelowych zastąpią człowieka? Odpowiadają przedstawiciele hoteli z różnych stron Polski, o różnych profilach działalności, należących do Grupy J.W. Construction.

Jak zarządzać budżetem biznesu online, gdy wzrastają koszty?
30 kwi 2024

Biznes e-commerce jest pełen wyzwań, bo wymaga zarządzania na wielu płaszczyznach. Jak zachować ciągłość finansową, gdy operator zmienia warunki współpracy? 

Mikroprzedsiębiorcy poszli po kredyty, ale banki udzieliły ich mniej, niż rok temu
30 kwi 2024

Według informacji przekazanych przez Biuro Informacji Kredytowej, w marcu br. banki udzieliły mikroprzedsiębiorcom o 4,5 proc. mniej kredytów, a ich wartość była niższa o 3,3 proc. w porównaniu do marca 2023 r.

Dane GUS na temat handlu hurtowego i nowych zamówień w przemyśle. Poniżej oczekiwań ekspertów
29 kwi 2024

Z danych GUS na temat handlu hurtowego i nowych zamówień w przemyśle w marcu br. wynika m.in., że typowy dla tego okresu wzrost sprzedaży hurtowej w ujęciu miesięcznym osiąga niższą, od notowanej w tym okresie w ubiegłych latach, dynamikę. Statystyki pokazują również kontynuację trwającego już od lutego 2023 roku okresu ujemnej dynamiki sprzedaży hurtowej w ujęciu rocznym. Marcowe dane na temat nowych zamówień w przemyśle, pokazujące znaczny spadek w stosunku do ubiegłego roku, są kolejnym powodem do niepokoju po ogłoszonych wcześniej przez GUS, rozczarowujących wynikach produkcji przemysłowej (spadek o 6,0% r/r w marcu b.r).

Niższy ZUS będzie sprzyjał decyzjom o otwarciu JDG?
29 kwi 2024

W 2023 r. powstało 302 tys. nowych firm jednoosobowych, a 177 tys. odwiesiło swoją działalność. Jednocześnie z rejestrów wykreślono ich aż 196,5 tys. Czy mniejsze koszty prowadzenia działalności gospodarczej spowodują, że będzie ich otwierać się więcej? 

Dostawa jedzenia w majówkę nie musi być tylko do domu
26 kwi 2024

Majówka w tym roku, przy dobrej organizacji urlopu, może mieć aż 9 dni. Część Polaków decyduje się na taki długi wyjazd, sporo planuje wziąć dodatkowe wolne tylko 2 maja i też wyjechać, część będzie odpoczywać w domu. Będziemy jadać w restauracjach, gotować czy zamawiać jedzenie na wynos?

Jaki jest sekret sukcesu rodzinnych firm?
26 kwi 2024

Magazyn "Forbes" regularnie publikuje listę 100 najbogatszych Polaków. W pierwszej dziesiątce tegorocznego zestawienia jest kilku przedsiębiorców działających w firmach rodzinnych. Jaka jest ich recepta na sukces? 

Skuteczne kierowanie rozproszonym zespołem w branży medycznej
26 kwi 2024

Zarządzanie zespołem w branży medycznej to zadanie, które wymaga nie tylko specjalistycznej wiedzy, ale też głębokiego zrozumienia dynamiki interpersonalnej i psychologii pracy. Jako przedsiębiorca i założyciel BetaMed S.A., zawsze stawiałam przede wszystkim na rozwój kompetencji kierowniczych, które bezpośrednio przekładały się na jakość opieki nad pacjentami i atmosferę panującą w zespole.

GUS: Wzrósł indeks kosztów zatrudnienia. Czy wzrost kosztów pracy może być barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej?
25 kwi 2024

GUS podał, że w IV kwartale 2023 r. indeks kosztów zatrudnienia wzrósł o 1,9 proc. kdk i 12,8 proc. rdr. Mimo to zmniejszył się udział firm sygnalizujących, że wzrost kosztów pracy lub presji płacowej może być w najbliższym półroczu barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej.

Biznesowy sukces na rynku zdrowia? Sprawdź, jak się wyróżnić
25 kwi 2024

W Polsce obserwujemy rosnącą liczbę firm, które specjalizują się w usługach związanych ze zdrowiem, urodą i branżą wellness. Właściciele starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i jednocześnie wyróżnić na rynku. Jak z sukcesami prowadzić biznes w branży medycznej? Jest kilka sposobów. 

pokaż więcej
Proszę czekać...