Windows Live Messenger – alternatywa dla innych komunikatorów?

Kamil Rogala
rozwiń więcej
Windows Live Messenger – alternatywa dla innych komunikatorów? / inforCMS
Windows Live Messenger to prawdopodobnie najpopularniejsza usługa Microsoftu, jednak w Polsce korzysta z niej niewiele ponad 1% użytkowników komputera. Niestety potencjał tego rozwiązanie w większości przypadków pozostaje ukryty. Nie wszyscy wiedzą, że największą zaletą Windows Live Messenger’a jest bezproblemowa współpraca z internetowymi usługami Microsoftu, a także prostota i intuicyjność obsługi. Popularność tego komunikatora w Stanach Zjednoczonych czy w części krajów europejskich jest o wiele większa niż w Polsce. Może warto się przekonać?

Aplikacja Windows Live Messenger z pewnością wraz z rozwojem Internetu z pewnością stanie się popularniejsza. Tym bardziej, że rozwój i dodatkowe funkcjonalności w komunikatorze Microsoftu są na wysokim poziomie. Zacznijmy jednak od samego początku, czyli od wyglądu i interfejsu komunikatora.

O wyglądzie Windows Live Messgener’a nie można powiedzieć złego słowa. Wszystko wygląda ładnie, nowocześnie i przyjaźnie, a co najważniejsze nie jest to przerost formy nad treścią – wszystko jest na swoim miejscu i nawet początkujący użytkownik komputerów nie powinien mieć jakichkolwiek problemów z obsługą Live Messenger’a.

Podobnie wygląda rozmowa za pomocą komunikatora. Okno rozmowy jest przejrzyste, użyte czcionki wyraźne, a emotikony estetyczne. Istnieje również możliwość wymiany animacji, zarówno w formie humorystycznej, jak i bardziej funkcjonalnej, na przykład, jeśli chcemy komuś pokazać nasz nastrój, z pewnością znajdziemy odpowiednią animację.

Zobacz również: Fałszywe HotSpoty WiFi – czy są groźne?

Kolejną przydatną funkcją jest z pewnością możliwość wygodnej wymiany plików. Aby udostępnić pliki znajomym, najpierw należy stworzyć folder, w którym możemy udostępnić dowolne dokumenty, muzykę, filmy etc. Oprócz tego, pliki można przesyłać za pomocą techniki przeciągnij/upuść, przeciągając pliki bezpośrednio na okno rozmowy. Użytkownicy najpopularniejszego w Polsce komunikatora Gadu-Gadu często narzekają na problemy związane z tą funkcjonalnością. W przypadku Windows Live Messenger’a ciężko zaobserwować jakiekolwiek problemy w tej materii.

Komunikator Microsoftu jest naprawdę dopracowany, a funkcje, jakie oferuje działają prawidłowo i bez problemów. W przypadku komunikatorów, które cieszą się największą popularnością, niezawodność nie jest najpewniejszą cechą. Poza tym ciężko szukać takich dodatków jak brzęczyk, który trzęsie oknem rozmówcy w celu przypomnienia o sobie, czy warcaby, w które można zagrać w czasie rozmowy. W firmie z pewnością doceniona zostanie możliwość udostępnienia swojego pulpitu rozmówcy w celu otrzymania pomocy lub funkcja zaprezentowania np. nowej zainstalowanej aplikacji.

Na dodatek, Windows Live Messenger pozwala na komunikację głosową, wysyłanie wiadomości audio czy wykorzystywać obraz z kamery internetowej. Jeśli komuś się nudzi, może nawet coś narysować i wysłać efekt naszej pracy swojemu rozmówcy.

Windows Live Messenger to bardzo niedoceniona aplikacja i ofiara stereotypów oraz przyzwyczajeń. Ciężko będzie się przebić tej aplikacji na rynku zdominowanym przez inne komunikatory. Miejmy jednak nadzieję, że tego typu komunikator, dzięki swojej funkcjonalności znajdzie swoje miejsce na dyskach firmowych komputerów. 

Zobacz również: Początki bankowości elektronicznej na świecie – kiedy to się zaczęło?

Moja firma
Ogromne zmiany na rynku pracy w ciągu najbliższych 5 lat
07 maja 2024

Najbliższe 5 lat na rynku pracy ma przynieść ogromne zmiany. Według Adecco zniknie 83 miliony miejsc pracy, a na ich miejsce powstanie jedynie 69 milionów innych. Jakie posady są zagrożone? 

Nowa usługa finansowa dla prowadzących działalność gospodarczą: gotówka na niski procent
07 maja 2024

Teraz gotówka na niski procent lub przy spełnieniu dodatkowych warunków całkowicie nieoprocentowana, staje się nową usługą dla przedsiębiorców korzystających w mikrofaktoringu lub dopiero mających w planach skorzystanie z takiego instrumentu. W uproszczeniu ten nowy produkt przypomina zaliczkę tytułem wpływów z przyszłej faktury i pozwala na zachowanie płynności finansowej w okresie gdy jeszcze produkt nie został sprzedany a więc i faktura nie może być wystawiona.

Wartościowe środowisko pracy - czym jest, jak je stworzyć?
07 maja 2024

Dobra atmosfera w pracy przedkłada się na lojalność pracowników, ich motywację i zaangażowanie. Jak zapewnić pracownikom najlepsze employee journey? 

Jak Nvidia może zyskać na wartości dzięki inwestorom w akcje memy
07 maja 2024

Dzięki fantastycznemu rocznemu zwrotowi, przekraczającemu obecnie 220%, Nvidia stałą się jedną z najczęściej dyskutowanych spółek w ostatnim okresie i dowodem na to, że rynek technologiczny trzyma się dobrze. Czy spółka należy również do kategorii akcji memów, czy raczej jej wycena jest oparta o solidne podstawy?

Drogi prąd będzie przyczyną zahamowania sztucznej inteligencji?
07 maja 2024

Wykorzystanie sztucznej inteligencji to duże koszty energetyczne. Czy bez inwestycji w strukturę centrodanową i energetyczną rozwój AI wyhamuje? 

Chmura obliczeniowa - bezpieczeństwo danych w erze cyfrowej transformacji, czyli dlaczego polskiego przedsiębiorcy nie stać na rezygnację z chmury [WYWIAD]
06 maja 2024

Czym jest chmura obliczeniowa? Czy przedsiębiorca korzystający z chmury może czuć się bezpiecznie? Czy to opłacalna inwestycja? O tym wszystkim rozmawiamy z Tomaszem Stachlewskim, Head of Technology CEE w AWS. 

OECD: Polska gospodarka zaczyna się powoli ożywiać. Inflacja będzie stopniowo zwalniać
02 maja 2024

Najnowsza prognoza makroekonomiczna OECD zawiera ocenę globalnej sytuacji gospodarczej oraz szczegółowy opis sytuacji gospodarczej państw członkowskich OECD, w tym Polski.

System kaucyjny do zmiany. Jest nowy projekt
30 kwi 2024

Ministerstwo Klimatu i Środowiska przygotowało projekt nowelizacji ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi. Odnosi się on do funkcjonowania systemu kaucyjnego. Zgodnie z nim kaucja będzie pobierana w całym łańcuchu dystrybucji. Co jeszcze ma się zmienić?

Rewizja KPO przyjęta przez rząd. Co z podatkiem od aut spalinowych?
30 kwi 2024

Rewizja Krajowego Planu Odbudowy (KPO) została przyjęta przez Radę Ministrów - poinformowała na platformie X minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz.

Nie tylko majówka. W maju będą jeszcze dwa dni ustawowo wolne od pracy. Kiedy?
30 kwi 2024

Dni wolne w maju. Ci, którym nie udało się zorganizować pięcio- czy nawet dziewięciodniowego długiego weekendu, mogą jeszcze spróbować w innym terminie w tym miesiącu. Kiedy jeszcze wypadają dni ustawowo wolne od pracy w najbliższym czasie? 

pokaż więcej
Proszę czekać...