Strona WWW wizytówką internetową przedsiębiorcy

nazwa.pl
Usługodawca w zakresie rejestracji domen i usług hostingowych
rozwiń więcej
Łukasz Żur
Menedżer produktu w nazwa.pl
rozwiń więcej
Strona WWW wizytówką internetową przedsiębiorcy/fot. Fotolia
Badania wskazują, że blisko 35% polskich firm nie posiada strony WWW. Własna witryna internetowa daje mikro- i małym przedsiębiorstwom możliwość łatwego i taniego dotarcia do potencjalnych klientów. Dlaczego przedsiębiorcy nie dostrzegają korzyści płynących z obecności w sieci i nie wykorzystują możliwości, jakie daje internet?

Na tle przedsiębiorców z Unii Europejskiej wypadamy słabo. W Unii sukcesywnie bowiem przybywa firm, które posiadają własną stronę internetową i dystans dzielący naszych przedsiębiorców od średniej unijnej rośnie. W krajach skandynawskich 9 na 10 właścicieli firm posiada własną stronę internetową, w Polsce – 2/3 firm. Często podawanymi argumentami uzasadniającym brak posiadania firmowej strony WWW w Polsce są brak czasu, zbyt wysoki koszt przygotowania strony WWW oraz brak wystarczającej wiedzy na temat jej wykonania.

Rekomendowany produkt: Działalność gospodarcza – ułatwienia w 2015 r. (PDF)

Właściciele firm, którzy mają świadomość korzyści płynących z podejmowania działań reklamowych w sieci, działają szerzej i na większą skalę, a strona internetowa stanowi początek wykorzystania internetu jako kanału sprzedaży. Co ważne, firmowa strona WWW wpływa także na wiarygodność i wizerunek przedsiębiorstwa – niewiele osób decyduje się na ryzyko zakupu produktu lub usługi z ogłoszenia od firmy, na temat której nie sposób znaleźć żadnych informacji w sieci.

Tymczasem przygotowanie i opublikowanie firmowej strony internetowej wcale nie musi być rzeczą skomplikowaną i czasochłonną.

- Dla wielu przedsiębiorców, zwłaszcza tych prowadzących mniejsze biznesy, kwestia stworzenia strony internetowej budzi wiele obaw. Wciąż jest to postrzegane jako droga inwestycja wymagająca pomocy specjalistów oraz czasochłonny i angażujący projekt, na który przedsiębiorcy po prostu nie mają czasu. I koło się zmyka – biznes idzie słabiej, bo jest mniej klientów, jest mniej klientów, bo nie ma odpowiedniej widoczności i reklamy firmy w internecie – mówi Łukasz Żur, menedżer produktu Wizytówka Internetowa w nazwa.pl – firmie, która jest największym krajowym rejestratorem domen i dostawcą usług internetowych dla firm.

Zobacz: Jak tanio założyć firmową stronę WWW?

- Receptą na te problemy jest prosta aplikacja, która pozwala na zrobienie podstawowej strony WWW i umieszczenie jej w sieci w mniej niż minutę, bez konieczności zatrudniania specjalistów, żmudnego wprowadzania tekstów i ponoszenia znacznych kosztów. Taka Wizytówka Internetowa zawiera wszystkie informacje niezbędne z punktu widzenia klienta: opis firmy, jej dane i adres, formularz kontaktowy, a nawet mapę z lokalizacją – dodaje Łukasz Żur.

Własna witryna internetowa daje mikro- i małym przedsiębiorstwom możliwość łatwego i taniego dotarcia do potencjalnych klientów. Z sieci korzysta już 65% Polaków, jest więc o kogo walczyć – i warto się spieszyć, aby uprzedzić konkurencję.


Autor: Łukasz Żur - menedżer produktu w firmie nazwa.pl, która jest największym krajowym rejestratorem domen i dostawcą usług internetowych dla firm. nazwa.pl istnieje od 1997 roku, jest firmą ze 100% polskim kapitałem, obsługującą obecnie ponad pół miliona klientów.

Moja firma
Dostawa jedzenia w majówkę nie musi być tylko do domu
26 kwi 2024

Majówka w tym roku, przy dobrej organizacji urlopu, może mieć aż 9 dni. Część Polaków decyduje się na taki długi wyjazd, sporo planuje wziąć dodatkowe wolne tylko 2 maja i też wyjechać, część będzie odpoczywać w domu. Będziemy jadać w restauracjach, gotować czy zamawiać jedzenie na wynos?

Jaki jest sekret sukcesu rodzinnych firm?
26 kwi 2024

Magazyn "Forbes" regularnie publikuje listę 100 najbogatszych Polaków. W pierwszej dziesiątce tegorocznego zestawienia jest kilku przedsiębiorców działających w firmach rodzinnych. Jaka jest ich recepta na sukces? 

Skuteczne kierowanie rozproszonym zespołem w branży medycznej
26 kwi 2024

Zarządzanie zespołem w branży medycznej to zadanie, które wymaga nie tylko specjalistycznej wiedzy, ale też głębokiego zrozumienia dynamiki interpersonalnej i psychologii pracy. Jako przedsiębiorca i założyciel BetaMed S.A., zawsze stawiałam przede wszystkim na rozwój kompetencji kierowniczych, które bezpośrednio przekładały się na jakość opieki nad pacjentami i atmosferę panującą w zespole.

GUS: Wzrósł indeks kosztów zatrudnienia. Czy wzrost kosztów pracy może być barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej?
25 kwi 2024

GUS podał, że w IV kwartale 2023 r. indeks kosztów zatrudnienia wzrósł o 1,9 proc. kdk i 12,8 proc. rdr. Mimo to zmniejszył się udział firm sygnalizujących, że wzrost kosztów pracy lub presji płacowej może być w najbliższym półroczu barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej.

Biznesowy sukces na rynku zdrowia? Sprawdź, jak się wyróżnić
25 kwi 2024

W Polsce obserwujemy rosnącą liczbę firm, które specjalizują się w usługach związanych ze zdrowiem, urodą i branżą wellness. Właściciele starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i jednocześnie wyróżnić na rynku. Jak z sukcesami prowadzić biznes w branży medycznej? Jest kilka sposobów. 

Wakacje składkowe. Dla kogo i jak z nich skorzystać?
24 kwi 2024

Sejmowe komisje gospodarki i polityki społecznej wprowadziły poprawki redakcyjne i doprecyzowujące do projektu ustawy. Projekt ten ma na celu umożliwić przedsiębiorcom tzw. "wakacje składkowe", czyli przerwę od płacenia składek ZUS.

Czego najbardziej boją się przedsiębiorcy prowadzący małe biznesy? [BADANIE]
23 kwi 2024

Czego najbardziej boją się małe firmy? Rosnących kosztów prowadzenia działalności i nierzetelnych kontrahentów. A czego najmniej? Najnowsze badanie UCE RESEARCH przynosi odpowiedzi. 

AI nie zabierze ci pracy, zrobi to człowiek, który potrafi z niej korzystać
23 kwi 2024

Jak to jest z tą sztuczną inteligencją? Zabierze pracę czy nie? Analitycy z firmy doradczej IDC twierdzą, że jednym z głównych powodów sięgania po AI przez firmy jest potrzeba zasypania deficytu na rynku pracy.

Niewypłacalność przedsiębiorstw. Od początku roku codziennie upada średnio 18 firm
23 kwi 2024

W pierwszym kwartale 2023 r. niewypłacalność ogłosiło 1635 firm. To o 31% więcej niż w tym okresie w ubiegłym roku i 35% wszystkich niewypłacalności ogłoszonych w 2023 r. Tak wynika z raportu przygotowanego przez ekonomistów z firmy Coface.  

Rosnące płace i spadająca inflacja nic nie zmieniają: klienci patrzą na ceny i kupują więcej gdy widzą okazję
22 kwi 2024

Trudne ostatnie miesiące i zmiany w nawykach konsumentów pozostają trudne do odwrócenia. W okresie wysokiej inflacji Polacy nauczyli się kupować wyszukując promocje i okazje cenowe. Teraz gdy inflacja spadła, a na dodatek rosną wynagrodzenia i klienci mogą sobie pozwolić na więcej, nawyk szukania niskich cen pozostał.

pokaż więcej
Proszę czekać...