Kongres Business Without Limits w CWK w Jasionce

Dnia 4 grudnia CWK będzie gospodarzem i organizatorem Kongresu Business Without Limits, podczas którego przedstawiciele administracji publicznej (samorządowcy i parlamentarzyści) spotkają się ze środowiskiem innowacyjnego biznesu. Celem spotkania będzie wypracowanie najlepszych form współpracy strony publicznej ze środowiskiem start upów oraz firm związanych z nowoczesnymi technologiami. W trakcie Kongresu odbędą się wystąpienia prelegentów z największych polskich i zagranicznych firm m.in. Bartosza Skwarczka z G2A i Matta Komorowskiego z CEE Paypal, a także ciekawe panele dyskusyjne np. Biznes i Rozwój w Praktyce czy Innowacyjny Biznes XXI wieku vs E-leadership. Kongres Business Without Limits to kolejne po Kongresie 590 wydarzenie gospodarcze o dużej randze odbywające się w CWK w Jasionce.

Kongres Business Without Limits jest wydarzeniem poświęconym tematyce współpracy między sektorem publicznym, a prywatnym w kontekście innowacyjnych i zaawansowanych technologicznie rozwiązań. Aktywizacja obszarów ograniczających realizację polityki innowacyjności regionu oraz wykorzystanie przez samorządy dostępnych narzędzi, pomocnych w rozwoju gospodarki to główne tematy, które zostaną poruszone na Kongresie. Spotkanie w zamyśle organizatorów ma być również okazją do zacieśnienia relacji biznesowych pomiędzy uczestnikami oraz otwarcia zupełnie nowych obszarów współdziałania, mających szansę zaowocować w przyszłości innowacyjnymi projektami, sprzyjającymi rozwojowi polskiej przedsiębiorczości.

Na Kongresie planowana jest obecność  wielu znakomitych przedsiębiorców, samorządowców oraz liderów polskich i zagranicznych korporacji, którzy podzielą się z uczestnikami zdobytymi doświadczeniami oraz refleksjami na temat budowania nowoczesnych firm. Będą to m.in. Matt Komorowski CEE Paypal, Bartosz Skwarczek z G2A oraz Serge Ferre, wiceprezes d.s. strategii firmy Nokia. W trakcie zaplanowanych panelów dyskusyjnych goście będą rozmawiać na temat rozwoju inteligentnych specjalizacji województwa, jako formy pobudzania przedsiębiorczości, synergii współpracy obiektów publicznych i sektora prywatnego, jak również o przyszłości budowania wzajemnych relacji świata biznesu i nauki. Dyskusje mają stać się inspiracją do wytyczania nowych kierunków inteligentnego rozwoju polskich firm, opartych na wiedzy i innowacji. Dla zainteresowanych najnowszymi osiągnięciami medycyny organizatorzy przygotowali panel zatytułowany Innowacyjne Metody w  Medycynie, który ma na celu przedstawienie, w jaki sposób nowoczesne technologie przyczyniają się do postępu w leczeniu i ochronie zdrowia. Podczas spotkania zostaną zaprezentowane możliwości zastosowania najnowocześniejszych technik diagnostycznych i leczniczych, które mogą się stać ważnym czynnikiem rozwoju polskiej nauki i myśli technicznej.

Centrum Wystawienniczo–Kongresowe w Jasionce powstało z myślą o organizacji wszelkiego rodzaju imprez, targów, konferencji czy wystaw. Niezależnie od rodzaju wydarzenia, wszystkie one mają jeden wspólny mianownik – promocję rozwoju polskiej kultury, nauki i przedsiębiorczości. Fakt, że jesteśmy gospodarzem kolejnej imprezy, która zgromadziła pod dachem naszego Centrum tak wielu specjalistów z zakresu biznesu, chcących podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem, jest dla nas kolejnym dowodem na to, że nasza inwestycja jest znaczącym krokiem w rozwoju województwa podkarpackiego – mówi Kamil Szymański, prezes CWK w Jasionce.

Po cyklu paneli dyskusyjnych odbędzie się uroczysta gala, w trakcie której zaplanowane jest wystąpienie prezesa G2A – głównego partnera Kongresu oraz prezesa CWK Kamila Szymańskiego, który podsumuje dotychczasowe osiągnięcia Centrum Wystawienniczo–Kongresowego w Jasionce, jak również przedstawi plany jego rozwoju na kolejne lata.  

Do tej pory w CWK odbyło się wiele wydarzeń cieszących się zainteresowaniem, nie tylko wśród mieszkańców województwa, ale także osób z całej Polski. Były to m.in. Kongres Kobiet, Forum Inteligentnego Rozwoju czy Kongres 590. Ze względu na ciągły rozwój Centrum, w najbliższych miesiącach odbędą się tu także m.in. EKOGALA - Międzynarodowe Targi Produktów i Żywności Wysokiej Jakości, Jarmark Świąteczny, Forum Europa-Ukraina 2017 oraz Aerospace & Defence Meetings Central Europe.

Moja firma
OECD: Polska gospodarka zaczyna się powoli ożywiać. Inflacja będzie stopniowo zwalniać
02 maja 2024

Najnowsza prognoza makroekonomiczna OECD zawiera ocenę globalnej sytuacji gospodarczej oraz szczegółowy opis sytuacji gospodarczej państw członkowskich OECD, w tym Polski.

System kaucyjny do zmiany. Jest nowy projekt
30 kwi 2024

Ministerstwo Klimatu i Środowiska przygotowało projekt nowelizacji ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi. Odnosi się on do funkcjonowania systemu kaucyjnego. Zgodnie z nim kaucja będzie pobierana w całym łańcuchu dystrybucji. Co jeszcze ma się zmienić?

Rewizja KPO przyjęta przez rząd. Co z podatkiem od aut spalinowych?
30 kwi 2024

Rewizja Krajowego Planu Odbudowy (KPO) została przyjęta przez Radę Ministrów - poinformowała na platformie X minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz.

Nie tylko majówka. W maju będą jeszcze dwa dni ustawowo wolne od pracy. Kiedy?
30 kwi 2024

Dni wolne w maju. Ci, którym nie udało się zorganizować pięcio- czy nawet dziewięciodniowego długiego weekendu, mogą jeszcze spróbować w innym terminie w tym miesiącu. Kiedy jeszcze wypadają dni ustawowo wolne od pracy w najbliższym czasie? 

Sztuczna inteligencja w branży hotelarskiej. Sprawdza się czy nie?
30 kwi 2024

Jak nowe technologie mogą wpłynąć na branżę hotelarską? Czy w codziennym funkcjonowaniu obiektów hotelowych zastąpią człowieka? Odpowiadają przedstawiciele hoteli z różnych stron Polski, o różnych profilach działalności, należących do Grupy J.W. Construction.

Jak zarządzać budżetem biznesu online, gdy wzrastają koszty?
30 kwi 2024

Biznes e-commerce jest pełen wyzwań, bo wymaga zarządzania na wielu płaszczyznach. Jak zachować ciągłość finansową, gdy operator zmienia warunki współpracy? 

Mikroprzedsiębiorcy poszli po kredyty, ale banki udzieliły ich mniej, niż rok temu
30 kwi 2024

Według informacji przekazanych przez Biuro Informacji Kredytowej, w marcu br. banki udzieliły mikroprzedsiębiorcom o 4,5 proc. mniej kredytów, a ich wartość była niższa o 3,3 proc. w porównaniu do marca 2023 r.

Dane GUS na temat handlu hurtowego i nowych zamówień w przemyśle. Poniżej oczekiwań ekspertów
29 kwi 2024

Z danych GUS na temat handlu hurtowego i nowych zamówień w przemyśle w marcu br. wynika m.in., że typowy dla tego okresu wzrost sprzedaży hurtowej w ujęciu miesięcznym osiąga niższą, od notowanej w tym okresie w ubiegłych latach, dynamikę. Statystyki pokazują również kontynuację trwającego już od lutego 2023 roku okresu ujemnej dynamiki sprzedaży hurtowej w ujęciu rocznym. Marcowe dane na temat nowych zamówień w przemyśle, pokazujące znaczny spadek w stosunku do ubiegłego roku, są kolejnym powodem do niepokoju po ogłoszonych wcześniej przez GUS, rozczarowujących wynikach produkcji przemysłowej (spadek o 6,0% r/r w marcu b.r).

Niższy ZUS będzie sprzyjał decyzjom o otwarciu JDG?
29 kwi 2024

W 2023 r. powstało 302 tys. nowych firm jednoosobowych, a 177 tys. odwiesiło swoją działalność. Jednocześnie z rejestrów wykreślono ich aż 196,5 tys. Czy mniejsze koszty prowadzenia działalności gospodarczej spowodują, że będzie ich otwierać się więcej? 

Dostawa jedzenia w majówkę nie musi być tylko do domu
26 kwi 2024

Majówka w tym roku, przy dobrej organizacji urlopu, może mieć aż 9 dni. Część Polaków decyduje się na taki długi wyjazd, sporo planuje wziąć dodatkowe wolne tylko 2 maja i też wyjechać, część będzie odpoczywać w domu. Będziemy jadać w restauracjach, gotować czy zamawiać jedzenie na wynos?

pokaż więcej
Proszę czekać...