Łódzka SSE na 6. miejscu wśród najlepszych stref ekonomicznych na świecie

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna (ŁSSE) znalazła się na 6. miejscu wśród najlepszych stref ekonomicznych na świecie w rankingu opracowanym przez fDi Magazine (grupa Financial Times) - poinformowały w czwartek władze ŁSSE. Ocenie poddano w nim 80 stref ekonomicznych z całego świata.

Sukces Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Ranking fDi - periodyku z grupy Financial Times - to jedyne na świecie zestawienie i porównanie działalności specjalnych stref ekonomicznych, agencji rządowych i innych instytucji otoczenia biznesu tworzone przez niezależnych ekspertów biznesowych. O sukcesie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej na konferencji prasowej w czwartek poinformował prezes ŁSSE Marek Michalik.

"Po raz kolejny znaleźliśmy się w rankingu najlepszych stref ekonomicznych na świecie - tym razem zostaliśmy sklasyfikowani na miejscu szóstym. Równie dobre wyniki mamy, jeśli chodzi o opiekę nad małymi i średnimi przedsiębiorstwami, miejsce w Europie. Została tez zauważona nasza działalność na rzecz zrównoważonego rozwoju, czyli ochrony środowiska. Wysoko oceniono nas pod względem wykorzystania technologii 5G" - podkreślił Michalik.

Łódzka strefa wspiera biznes w pandemii

Poza tym w rankingu fDi Magazine w tym roku wyjątkowo oceniana była aktywność instytucji otoczenia stref biznesu w zakresie dostosowania do wsparcia po epidemii COVID-19.

"Ta kategoria nazywała się "strategy pivot". Oceniano, jak dostosowaliśmy swoją strategię do rozwoju biznesu po koronawirusie. Uzyskaliśmy w niej "excellence award", czyli nagrodę za wyjątkowy wkład" - wyjaśniła wiceprzes ŁSSE Agnieszka Sygitowicz.

Łódzka SSE brała też udział w nowym międzynarodowym rankingu "Economic Zone Sustainable Recovery Strategies Awards 2021", organizowanym przez brytyjski magazyn InvestmentMonitor. Zdobyła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej oraz pierwsze w dwóch kategoriach - new investments i local impact, a także wyróżnienie za digitalizację i zrównoważony rozwój.

"Nasza obecność w rankingu fDi to już stałe zjawisko. Jesteśmy jedną z najlepszych stref ekonomicznych na świecie. W mojej ocenie docenione zostały działania, które były podejmowane wcześniej, ale również te nowe, dotyczące zmagań z pandemią. Doceniono wkład w rozwój nowych technologii, bez których nie ma obecnie przemysłu, ale też budowanie relacji z przedsiębiorcami i kształcenie nowych pokoleń" - zaznaczył przewodniczący rady nadzorczej ŁSSE Jakub Pietkiewicz.

Według przygotowanego przez Łódzką SSE podsumowania miniony rok - z powodu pandemii COVID-19 uznawany za wyjątkowo trudny dla gospodarki - można zaliczyć do udanych. Strefa przyciągnęła bowiem 38 inwestycji, czyli o cztery więcej niż przed rokiem; dzięki nim powstało blisko 700 nowych miejsc pracy, a firmy zainwestowały ponad 1,7 mld zł. (PAP)

Moja firma
Dostawa jedzenia w majówkę nie musi być tylko do domu
26 kwi 2024

Majówka w tym roku, przy dobrej organizacji urlopu, może mieć aż 9 dni. Część Polaków decyduje się na taki długi wyjazd, sporo planuje wziąć dodatkowe wolne tylko 2 maja i też wyjechać, część będzie odpoczywać w domu. Będziemy jadać w restauracjach, gotować czy zamawiać jedzenie na wynos?

Jaki jest sekret sukcesu rodzinnych firm?
26 kwi 2024

Magazyn "Forbes" regularnie publikuje listę 100 najbogatszych Polaków. W pierwszej dziesiątce tegorocznego zestawienia jest kilku przedsiębiorców działających w firmach rodzinnych. Jaka jest ich recepta na sukces? 

Skuteczne kierowanie rozproszonym zespołem w branży medycznej
26 kwi 2024

Zarządzanie zespołem w branży medycznej to zadanie, które wymaga nie tylko specjalistycznej wiedzy, ale też głębokiego zrozumienia dynamiki interpersonalnej i psychologii pracy. Jako przedsiębiorca i założyciel BetaMed S.A., zawsze stawiałam przede wszystkim na rozwój kompetencji kierowniczych, które bezpośrednio przekładały się na jakość opieki nad pacjentami i atmosferę panującą w zespole.

GUS: Wzrósł indeks kosztów zatrudnienia. Czy wzrost kosztów pracy może być barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej?
25 kwi 2024

GUS podał, że w IV kwartale 2023 r. indeks kosztów zatrudnienia wzrósł o 1,9 proc. kdk i 12,8 proc. rdr. Mimo to zmniejszył się udział firm sygnalizujących, że wzrost kosztów pracy lub presji płacowej może być w najbliższym półroczu barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej.

Biznesowy sukces na rynku zdrowia? Sprawdź, jak się wyróżnić
25 kwi 2024

W Polsce obserwujemy rosnącą liczbę firm, które specjalizują się w usługach związanych ze zdrowiem, urodą i branżą wellness. Właściciele starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i jednocześnie wyróżnić na rynku. Jak z sukcesami prowadzić biznes w branży medycznej? Jest kilka sposobów. 

Wakacje składkowe. Dla kogo i jak z nich skorzystać?
24 kwi 2024

Sejmowe komisje gospodarki i polityki społecznej wprowadziły poprawki redakcyjne i doprecyzowujące do projektu ustawy. Projekt ten ma na celu umożliwić przedsiębiorcom tzw. "wakacje składkowe", czyli przerwę od płacenia składek ZUS.

Czego najbardziej boją się przedsiębiorcy prowadzący małe biznesy? [BADANIE]
23 kwi 2024

Czego najbardziej boją się małe firmy? Rosnących kosztów prowadzenia działalności i nierzetelnych kontrahentów. A czego najmniej? Najnowsze badanie UCE RESEARCH przynosi odpowiedzi. 

AI nie zabierze ci pracy, zrobi to człowiek, który potrafi z niej korzystać
23 kwi 2024

Jak to jest z tą sztuczną inteligencją? Zabierze pracę czy nie? Analitycy z firmy doradczej IDC twierdzą, że jednym z głównych powodów sięgania po AI przez firmy jest potrzeba zasypania deficytu na rynku pracy.

Niewypłacalność przedsiębiorstw. Od początku roku codziennie upada średnio 18 firm
23 kwi 2024

W pierwszym kwartale 2023 r. niewypłacalność ogłosiło 1635 firm. To o 31% więcej niż w tym okresie w ubiegłym roku i 35% wszystkich niewypłacalności ogłoszonych w 2023 r. Tak wynika z raportu przygotowanego przez ekonomistów z firmy Coface.  

Rosnące płace i spadająca inflacja nic nie zmieniają: klienci patrzą na ceny i kupują więcej gdy widzą okazję
22 kwi 2024

Trudne ostatnie miesiące i zmiany w nawykach konsumentów pozostają trudne do odwrócenia. W okresie wysokiej inflacji Polacy nauczyli się kupować wyszukując promocje i okazje cenowe. Teraz gdy inflacja spadła, a na dodatek rosną wynagrodzenia i klienci mogą sobie pozwolić na więcej, nawyk szukania niskich cen pozostał.

pokaż więcej
Proszę czekać...