PUCHAR MENEDŻERA, dla tych którzy łączą biznes z pasją sportową

Z jednej strony rodzinna, piknikowa atmosfera, z drugiej - nieformalne spotkanie przedstawicieli świata biznesu.
Ponad 2500 osób uczestniczyło w słoneczną niedzielę 11 czerwca w elitarnej imprezie Towarzyskie Wydarzenie Lata 2006, pod honorowym patronatem ambasadora Republiki Federalnej Niemiec Jego Ekscelencji, dr Reinharda Schweppe. Liczba przybyłych gości była imponująca, zważywszy że był to pierwszy naprawdę upalny weekend tego sezonu oraz na fakt, iż wtedy właśnie odbywała się kolejna edycja Pikniku Lotniczego Góraszka. Na drogach dojazdowych do miejsca spotkania wolno posuwały się auta najlepszych marek.

W trakcie tego wielkiego pikniku wręczono nagrody w drugiej edycji konkursu Puchar Menedżera 2006, zorganizowanego przez miesięcznik manager magazin.
Honorowymi patronami nagrody byli Pani Irena Szewińska, prezes PZLA i Pan Wojciech Kostrzewa Prezes Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej.
Goście mm bawili się w podwarszawskim klubie Buksza Polo. Jedną z głównych atrakcji dnia był towarzyski turniej Superfund Polo Nations Trophy, rozegrany pomiędzy polskimi i niemieckimi zawodnikami.
Wśród licznych atrakcji były również prezentowane samochody prestiżowych marek, jak BMW, Land Rover, Mercedes, Jaguar, Audi, Porsche czy SsangYong. Niektóre z modeli można było przetestować w ekstremalnych warunkach.
Były również gry i zabawy dla najmłodszych gości pikniku.
Wśród gości rozlosowano cenne nagrody m.in. za najpiękniejszy kapelusz.

Całą imprezę prowadziła znana prezenterka Katarzyna Dowbor, a turniej polo komentował aktor Paweł Kleszcz.

Nagrody w ośmiu kategoriach sportowych zostały przyznane przez redakcję manager magazin oraz prezesów związków sportowych, w tym m.in. przez Apoloniusza Tajnera, prezesa Polskiego Związku Narciarskiego i twórcę sukcesu jednego z najpopularniejszych polskich sportowców Adama Małysza. Puchary Menedżera wręczała legenda polskiego sportu Irena Szewińska.

Puchar Menedżera jest wyrazem uznania dla menedżerów propagujących różne dziedziny sportu oraz popularyzujących zachowania sportowe, zwłaszcza zasadę fair play. Wydawca manager magazin chce w ten sposób zachęcić przedstawicieli kadry zarządzającej, by pokazywali szerszemu gremium, iż można pogodzić intensywną pracę z czynnym uprawianiem sportu. Propagowanie sportowych postaw w biznesie - zwłaszcza uczciwej konkurencji - przypomina, że olimpijskie zasady powinny obowiązywać nie tylko na bieżni, ale i w firmie oraz na giełdowym parkiecie.

NAGRODY PUCHAR MENEDŻERA W 2006 r. OTRZYMALI:

Kategoria GOLF:
Stanisław Tytz, prezes firmy PLANNJA Sp. z o.o.

Kategoria MARATON:
Jerzy Żałopa, członek zarządu firmy UNILEVER

Kategoria SPORTY MOTOROWE:
Cezary Droszcz, prezes PZM Holding

Kategoria NARCIARSTWO:
Paweł Olechnowicz, prezes GRUPY LOTOS

Kategoria STRZELNICTWO:
Krzysztof Genczelewski, dyrektor Działu Marketingu MUZA S.A.

Kategoria SQUASH:
Tomasz Krawczyński, dyrektor zarządzający firmy TELECA Sp. z o.o.

Kategoria TENIS:
Jacek Kseń, prezes BZ WBK

Kategoria ŻEGLARSTWO:
Wojciech Kot i Piotr Kot, współwłaściciele DELPHIA YACHTS.

Świat biznesu reprezentowało wielu znamienitych gości, wśród nich:

Wojciech Kostrzewa, wiceprezes ITI Holding
Krzysztof Kalicki, prezes Deutsche Bank
Sylwester Cacek, prezes Dominet Bank
Irena Eris i Henryk Orfinger, twórcy i właściciele firmy Dr. Irena Eris
Stefan Kuźmiński, dyrektor generalny SsangYong Polska
Ryszard Pieńkowski, prezes Grupy Wydawniczej Infor
Paweł Czajkowski, prezes Hewlett Packard,
Andrzej Kopeć, wiceprezes BGŻ SA,
Marek Hołdyński, członek zarządu TVP,
Iwona Kosman, członek zarządu Orange.

Gala manager magazin przyciągnęła także gwiazdy świata mediów, m.in.:

Oliviera Janiaka (dziennikarz TVN) i Karolinę Malinowską (modelka),
Andrzeja Morozowskiego (dziennikarz TVN),
Krzysztofa Szewczyka (dziennikarz muzyczny),
Pawła Olbrycha i Grażynę Olbrych (redaktor naczelna miesięcznika Glamour),
Barbarę Bursztynowicz (aktorka).

Wśród innych znanych gości znalezł się m.in. gen. Roman Polko, były dowódca GROM-u.
Moja firma
OECD: Polska gospodarka zaczyna się powoli ożywiać. Inflacja będzie stopniowo zwalniać
02 maja 2024

Najnowsza prognoza makroekonomiczna OECD zawiera ocenę globalnej sytuacji gospodarczej oraz szczegółowy opis sytuacji gospodarczej państw członkowskich OECD, w tym Polski.

System kaucyjny do zmiany. Jest nowy projekt
30 kwi 2024

Ministerstwo Klimatu i Środowiska przygotowało projekt nowelizacji ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi. Odnosi się on do funkcjonowania systemu kaucyjnego. Zgodnie z nim kaucja będzie pobierana w całym łańcuchu dystrybucji. Co jeszcze ma się zmienić?

Rewizja KPO przyjęta przez rząd. Co z podatkiem od aut spalinowych?
30 kwi 2024

Rewizja Krajowego Planu Odbudowy (KPO) została przyjęta przez Radę Ministrów - poinformowała na platformie X minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz.

Nie tylko majówka. W maju będą jeszcze dwa dni ustawowo wolne od pracy. Kiedy?
30 kwi 2024

Dni wolne w maju. Ci, którym nie udało się zorganizować pięcio- czy nawet dziewięciodniowego długiego weekendu, mogą jeszcze spróbować w innym terminie w tym miesiącu. Kiedy jeszcze wypadają dni ustawowo wolne od pracy w najbliższym czasie? 

Sztuczna inteligencja w branży hotelarskiej. Sprawdza się czy nie?
30 kwi 2024

Jak nowe technologie mogą wpłynąć na branżę hotelarską? Czy w codziennym funkcjonowaniu obiektów hotelowych zastąpią człowieka? Odpowiadają przedstawiciele hoteli z różnych stron Polski, o różnych profilach działalności, należących do Grupy J.W. Construction.

Jak zarządzać budżetem biznesu online, gdy wzrastają koszty?
30 kwi 2024

Biznes e-commerce jest pełen wyzwań, bo wymaga zarządzania na wielu płaszczyznach. Jak zachować ciągłość finansową, gdy operator zmienia warunki współpracy? 

Mikroprzedsiębiorcy poszli po kredyty, ale banki udzieliły ich mniej, niż rok temu
30 kwi 2024

Według informacji przekazanych przez Biuro Informacji Kredytowej, w marcu br. banki udzieliły mikroprzedsiębiorcom o 4,5 proc. mniej kredytów, a ich wartość była niższa o 3,3 proc. w porównaniu do marca 2023 r.

Dane GUS na temat handlu hurtowego i nowych zamówień w przemyśle. Poniżej oczekiwań ekspertów
29 kwi 2024

Z danych GUS na temat handlu hurtowego i nowych zamówień w przemyśle w marcu br. wynika m.in., że typowy dla tego okresu wzrost sprzedaży hurtowej w ujęciu miesięcznym osiąga niższą, od notowanej w tym okresie w ubiegłych latach, dynamikę. Statystyki pokazują również kontynuację trwającego już od lutego 2023 roku okresu ujemnej dynamiki sprzedaży hurtowej w ujęciu rocznym. Marcowe dane na temat nowych zamówień w przemyśle, pokazujące znaczny spadek w stosunku do ubiegłego roku, są kolejnym powodem do niepokoju po ogłoszonych wcześniej przez GUS, rozczarowujących wynikach produkcji przemysłowej (spadek o 6,0% r/r w marcu b.r).

Niższy ZUS będzie sprzyjał decyzjom o otwarciu JDG?
29 kwi 2024

W 2023 r. powstało 302 tys. nowych firm jednoosobowych, a 177 tys. odwiesiło swoją działalność. Jednocześnie z rejestrów wykreślono ich aż 196,5 tys. Czy mniejsze koszty prowadzenia działalności gospodarczej spowodują, że będzie ich otwierać się więcej? 

Dostawa jedzenia w majówkę nie musi być tylko do domu
26 kwi 2024

Majówka w tym roku, przy dobrej organizacji urlopu, może mieć aż 9 dni. Część Polaków decyduje się na taki długi wyjazd, sporo planuje wziąć dodatkowe wolne tylko 2 maja i też wyjechać, część będzie odpoczywać w domu. Będziemy jadać w restauracjach, gotować czy zamawiać jedzenie na wynos?

pokaż więcej
Proszę czekać...