Sprzedano mniej

Oferta Tanich Linii Kolejowych nie jest jeszcze dostatecznie popularna wśród podróżnych. Największym powodzeniem tanie bilety cieszą się na trasie Szczecin-Lublin, najmniejszym Gdańsk-Warszawa.
W ciągu pierwszych dwóch tygodni obowiązywania nowej oferty Tanich Linii Kolejowych (7-21 kwietnia) pula specjalnych biletów, przygotowana dla tej kategorii pociągów, została wykorzystana tylko w 42 procentach – poinformowała Anna Rosiek, rzecznik spółki PKP InterCity. Tanie bilety cieszyły się największym powodzeniem w pociągu TLK „Gałczyński” (relacja Szczecin–Lublin- -Szczecin), w którym przez 7 dni obowiązywania oferty pasażerowie wykupili całą dzienną pulę biletów. W pozostałych pociągach TLK pełną pulę biletów sprzedawano głównie w okresach szczytu przewozowego (piątek–poniedziałek). Z tanich biletów najrzadziej korzystali mieszkańcy Trójmiasta, wyjeżdżający pociągami w kierunku Warszawy.
Największa dostępność tanich biletów przypada na środek tygodnia – we wtorki, środy i czwartki można podróżować po kraju najtaniej i kupić bez problemu bilet w cenie 27 zł. Wielkość puli najtańszych w Polsce biletów na przejazdy dalekobieżne pociągami TLK wynosi 10 tys. sztuk miesięcznie. PKP InterCity podkreśla, iż najniższą w kraju ceną za przejazd premiowane są osoby wcześniej planujące swoje podróże. Tani bilet można kupić tylko w kasach i wyłącznie w przedsprzedaży: od dwóch miesięcy do siedmiu dni przed datą planowanego wyjazdu.
21 kwietnia zakończyła się sprzedaż tzw. superbiletów. Wiosenna pula (marzec/kwiecień) wynosząca 130 tys. sztuk została sprzedana w 89 proc. Ostatni podróżni pojadą pociągami InterCity i Express na podstawie takiego biletu 28 kwietnia (w 2 klasie kosztuje 36 zł).
PKP InterCity wydłużyło też czas obowiązywania tzw. biletu weekendowego. Dotyczy on dwóch długich majowych weekendów: od piątku 29 kwietnia do wtorku 3 maja oraz od środy 25 maja do niedzieli 29 maja. Przez ponad cztery dni będzie można podróżować po kraju pociągami dziennymi InterCity, EuroCity oraz Express nieograniczoną liczbę razy płacąc 99 zł (w 2 klasie).
Kliknij aby zobaczyć ilustrację.

Janusz Steinbarth


Moja firma
OECD: Polska gospodarka zaczyna się powoli ożywiać. Inflacja będzie stopniowo zwalniać
02 maja 2024

Najnowsza prognoza makroekonomiczna OECD zawiera ocenę globalnej sytuacji gospodarczej oraz szczegółowy opis sytuacji gospodarczej państw członkowskich OECD, w tym Polski.

System kaucyjny do zmiany. Jest nowy projekt
30 kwi 2024

Ministerstwo Klimatu i Środowiska przygotowało projekt nowelizacji ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi. Odnosi się on do funkcjonowania systemu kaucyjnego. Zgodnie z nim kaucja będzie pobierana w całym łańcuchu dystrybucji. Co jeszcze ma się zmienić?

Rewizja KPO przyjęta przez rząd. Co z podatkiem od aut spalinowych?
30 kwi 2024

Rewizja Krajowego Planu Odbudowy (KPO) została przyjęta przez Radę Ministrów - poinformowała na platformie X minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz.

Nie tylko majówka. W maju będą jeszcze dwa dni ustawowo wolne od pracy. Kiedy?
30 kwi 2024

Dni wolne w maju. Ci, którym nie udało się zorganizować pięcio- czy nawet dziewięciodniowego długiego weekendu, mogą jeszcze spróbować w innym terminie w tym miesiącu. Kiedy jeszcze wypadają dni ustawowo wolne od pracy w najbliższym czasie? 

Sztuczna inteligencja w branży hotelarskiej. Sprawdza się czy nie?
30 kwi 2024

Jak nowe technologie mogą wpłynąć na branżę hotelarską? Czy w codziennym funkcjonowaniu obiektów hotelowych zastąpią człowieka? Odpowiadają przedstawiciele hoteli z różnych stron Polski, o różnych profilach działalności, należących do Grupy J.W. Construction.

Jak zarządzać budżetem biznesu online, gdy wzrastają koszty?
30 kwi 2024

Biznes e-commerce jest pełen wyzwań, bo wymaga zarządzania na wielu płaszczyznach. Jak zachować ciągłość finansową, gdy operator zmienia warunki współpracy? 

Mikroprzedsiębiorcy poszli po kredyty, ale banki udzieliły ich mniej, niż rok temu
30 kwi 2024

Według informacji przekazanych przez Biuro Informacji Kredytowej, w marcu br. banki udzieliły mikroprzedsiębiorcom o 4,5 proc. mniej kredytów, a ich wartość była niższa o 3,3 proc. w porównaniu do marca 2023 r.

Dane GUS na temat handlu hurtowego i nowych zamówień w przemyśle. Poniżej oczekiwań ekspertów
29 kwi 2024

Z danych GUS na temat handlu hurtowego i nowych zamówień w przemyśle w marcu br. wynika m.in., że typowy dla tego okresu wzrost sprzedaży hurtowej w ujęciu miesięcznym osiąga niższą, od notowanej w tym okresie w ubiegłych latach, dynamikę. Statystyki pokazują również kontynuację trwającego już od lutego 2023 roku okresu ujemnej dynamiki sprzedaży hurtowej w ujęciu rocznym. Marcowe dane na temat nowych zamówień w przemyśle, pokazujące znaczny spadek w stosunku do ubiegłego roku, są kolejnym powodem do niepokoju po ogłoszonych wcześniej przez GUS, rozczarowujących wynikach produkcji przemysłowej (spadek o 6,0% r/r w marcu b.r).

Niższy ZUS będzie sprzyjał decyzjom o otwarciu JDG?
29 kwi 2024

W 2023 r. powstało 302 tys. nowych firm jednoosobowych, a 177 tys. odwiesiło swoją działalność. Jednocześnie z rejestrów wykreślono ich aż 196,5 tys. Czy mniejsze koszty prowadzenia działalności gospodarczej spowodują, że będzie ich otwierać się więcej? 

Dostawa jedzenia w majówkę nie musi być tylko do domu
26 kwi 2024

Majówka w tym roku, przy dobrej organizacji urlopu, może mieć aż 9 dni. Część Polaków decyduje się na taki długi wyjazd, sporo planuje wziąć dodatkowe wolne tylko 2 maja i też wyjechać, część będzie odpoczywać w domu. Będziemy jadać w restauracjach, gotować czy zamawiać jedzenie na wynos?

pokaż więcej
Proszę czekać...