Szkolenia: rozwój zamiast trenowania

Każda minuta przeznaczana na działania rozwojowe jest wartościowa.
Rozwój umiejętności pracowników oznacza m.in. dzielenie się swoim doświadczeniem z innymi i może obejmować zarówno większe zaangażowanie w działania firmy, jak i generowanie pomysłów w pracy grupowej.

Korzyści wynikające ze szkoleń:

  1. Współuczestniczenie w projekcie niezwiązanym z Twoimi dotychczasowymi doświadczeniami;
  2. Poziomy transfer w strukturze firmowej zamiast pionowego;
  3. Podejmowanie zupełnie nowych działań;
  4. Uczestniczenie w społeczności firmowej bez względu na to, czy reprezentujesz swoją firmę, czy też nie;
  5. Zaangażowanie się w działania, a nie jedynie w przekazywanie
  6. pieniędzy;
  7. Generowanie pomysłów w trakcie warsztatów grupowych.

Polecamy: Precyzja w planowaniu szkolenia

Zauważ, że wszystkie te działania odbywają się w ramach czasu pracy i nie wiążą się z dodatkowymi nakładami finansowymi - rozwój jest mało kosztowny i czasowo efektywny. Oczywiście wymaga poświęcenia czasu, ale nie chodzi tutaj o jego „jakość”.

Każda minuta przeznaczana na działania rozwojowe jest wartościowa. Rozwijaj swoich pracowników zamiast trenowania ich. Pamiętaj, rozwój jest jak wykonywanie ćwiczeń - nie chodzi o to, jak długo ćwiczysz, ale jak często.

Polecamy: Cisza instrumentem każdego trenera

Małe rzeczy, wielkie efekty

Psycholog, z którym kiedyś pracowałem nad własnym planem rozwoju, przypomniał mi, że w rozwoju nie chodzi o zdobywanie kolejnych stopni naukowych, odbywanie kolejnych szkoleń i uczestniczenie w konferencjach, a raczej o rzeczy, które możesz zrobić na co dzień w swoim biurze. Innymi słowy, rozwój dotyczy „małych rzeczy”.

Psycholog poradził mi skoncentrować się na polepszeniu relacji ze współpracownikami, zrozumieniu ich motywacji, bardziej uważnym słuchaniu i precyzowaniu intencji przed zakończeniem spotkania. Czyli miałem rozwijać umiejętności potrzebne do wykonania zadania, a nie wyłącznie skupiać się na jednym obszarze wiedzy, tak jak zwyczajowo dzieje się na szkoleniach. W ciągu ostatnich kilku lat moje wyniki i efektywność pracy bardzo się poprawiły. Małe rzeczy, wielkie efekty.

Artykuł jest fragmentem książki „Wielki biznes. Czego możesz nauczyć się od największych firm”, autor Mark Brownley, wydawnictwo Onepress.pl

Moja firma
System kaucyjny do zmiany. Jest nowy projekt
30 kwi 2024

Ministerstwo Klimatu i Środowiska przygotowało projekt nowelizacji ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi. Odnosi się on do funkcjonowania systemu kaucyjnego. Zgodnie z nim kaucja będzie pobierana w całym łańcuchu dystrybucji. Co jeszcze ma się zmienić?

Rewizja KPO przyjęta przez rząd. Co z podatkiem od aut spalinowych?
30 kwi 2024

Rewizja Krajowego Planu Odbudowy (KPO) została przyjęta przez Radę Ministrów - poinformowała na platformie X minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz.

Nie tylko majówka. W maju będą jeszcze dwa dni ustawowo wolne od pracy. Kiedy?
30 kwi 2024

Dni wolne w maju. Ci, którym nie udało się zorganizować pięcio- czy nawet dziewięciodniowego długiego weekendu, mogą jeszcze spróbować w innym terminie w tym miesiącu. Kiedy jeszcze wypadają dni ustawowo wolne od pracy w najbliższym czasie? 

Sztuczna inteligencja w branży hotelarskiej. Sprawdza się czy nie?
30 kwi 2024

Jak nowe technologie mogą wpłynąć na branżę hotelarską? Czy w codziennym funkcjonowaniu obiektów hotelowych zastąpią człowieka? Odpowiadają przedstawiciele hoteli z różnych stron Polski, o różnych profilach działalności, należących do Grupy J.W. Construction.

Jak zarządzać budżetem biznesu online, gdy wzrastają koszty?
30 kwi 2024

Biznes e-commerce jest pełen wyzwań, bo wymaga zarządzania na wielu płaszczyznach. Jak zachować ciągłość finansową, gdy operator zmienia warunki współpracy? 

Mikroprzedsiębiorcy poszli po kredyty, ale banki udzieliły ich mniej, niż rok temu
30 kwi 2024

Według informacji przekazanych przez Biuro Informacji Kredytowej, w marcu br. banki udzieliły mikroprzedsiębiorcom o 4,5 proc. mniej kredytów, a ich wartość była niższa o 3,3 proc. w porównaniu do marca 2023 r.

Dane GUS na temat handlu hurtowego i nowych zamówień w przemyśle. Poniżej oczekiwań ekspertów
29 kwi 2024

Z danych GUS na temat handlu hurtowego i nowych zamówień w przemyśle w marcu br. wynika m.in., że typowy dla tego okresu wzrost sprzedaży hurtowej w ujęciu miesięcznym osiąga niższą, od notowanej w tym okresie w ubiegłych latach, dynamikę. Statystyki pokazują również kontynuację trwającego już od lutego 2023 roku okresu ujemnej dynamiki sprzedaży hurtowej w ujęciu rocznym. Marcowe dane na temat nowych zamówień w przemyśle, pokazujące znaczny spadek w stosunku do ubiegłego roku, są kolejnym powodem do niepokoju po ogłoszonych wcześniej przez GUS, rozczarowujących wynikach produkcji przemysłowej (spadek o 6,0% r/r w marcu b.r).

Niższy ZUS będzie sprzyjał decyzjom o otwarciu JDG?
29 kwi 2024

W 2023 r. powstało 302 tys. nowych firm jednoosobowych, a 177 tys. odwiesiło swoją działalność. Jednocześnie z rejestrów wykreślono ich aż 196,5 tys. Czy mniejsze koszty prowadzenia działalności gospodarczej spowodują, że będzie ich otwierać się więcej? 

Dostawa jedzenia w majówkę nie musi być tylko do domu
26 kwi 2024

Majówka w tym roku, przy dobrej organizacji urlopu, może mieć aż 9 dni. Część Polaków decyduje się na taki długi wyjazd, sporo planuje wziąć dodatkowe wolne tylko 2 maja i też wyjechać, część będzie odpoczywać w domu. Będziemy jadać w restauracjach, gotować czy zamawiać jedzenie na wynos?

Jaki jest sekret sukcesu rodzinnych firm?
26 kwi 2024

Magazyn "Forbes" regularnie publikuje listę 100 najbogatszych Polaków. W pierwszej dziesiątce tegorocznego zestawienia jest kilku przedsiębiorców działających w firmach rodzinnych. Jaka jest ich recepta na sukces? 

pokaż więcej
Proszę czekać...